Skúšky,výstavy.

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Skúšky,výstavy.

Poslaťod luma » 8. Sep 2006, 12:12

Prosím o radu,/ možno to tu už bolo/, mám 14 mesačného krásneho labradora s PP a zatial som s ním nebola nikde na výstave ani na nijakých skúškach. Chcela by som poprosiť niekoho, kto má s týmto skúsenosti /asi je tu takých veľa/ o radu ako začať, čo treba najskôr absolvovať, aké vyšetrenia by mal mať od veterinára atd. Totiž, keď sme si psíka kupovali, neplánovali sme s ním žiadne výstavy, ani nič podobné. Teraz ale zvažujeme, že je asi aj škoda nič s ním nerobiť, lebo je velmi šikovný.
luma
 

skusky,vystavy

Poslaťod matav » 9. Sep 2006, 18:49

...na vystavu sa mozes ist najskor pozriet alebo hned psika prihlasit a ist si to rovno vyskusat...nepises ci chces psika do buducna uchovnit,ale ak ano budes potrebovat vystavy-1 klubova,1medzinarodna...zdravotny stav-vysetrenie klbov(laktove,bedrove),noznicovy zhryz,genetic.vysetrenie oci(myslim ze este nie je povinne ale je vhodne)...zo skusok-OVVR(overenie vlohovych vlastnosti retrievera)...myslim ze toto staci na uchovnenie....a byt clenom retriever klubu...na klubovych strankach sa dozvies vsetko potrebne...vystavy-natrenuj si vystavny postoj,labrador sa ma tesit,pekne stat-nevyskakovat a radostne krutit chvostom...v kruhu je povolena maskrta ci hracka...tak vela stastia...
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod Joachim » 10. Sep 2006, 11:28

Len to trosku upravim...ak chces ist na vystavu potrebujes potvrdenie od veterinara ze je zdravy...to je ten veterinarny ates...tak isto ho budes potrebovat na skusky...aby nenakazil nahodou inych psov...dalej nacvicit vystavny postoj atd....co sa tyka skusok ....no cvicit cvicit a cvicit to co sa na danych skuskach posudzuje...ak chces ist na SOP skuska ovladatelnosti psa tak ti staci aby vedel zakladnuposlust..atd..
Uchovnenie-...najlepsie popytat sa v klube kde ti presne povedia co potrebujes..urcite ronthen klbov a dalsie srandy :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

skusky,vystavy

Poslaťod matav » 10. Sep 2006, 17:44

...www.slovak-retriever.org... :idea:
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod luma » 11. Sep 2006, 8:02

díky všetkým...
luma
 


Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia