kliešť

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Mary » 11. Máj 2006, 19:54

v pipete.Najlepšie je isť k vetovi a tam mu to rovno aplikuju.Ale myslim že dva tyždne predtym ho nemožeš kupať, a aj potom.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

kliest

Poslaťod lucik » 17. Máj 2006, 22:26

ja som tak lava vo vyberani kliestov, ze mojej labroske zo 4 kliestov ostali 3 hlavicky.. vsetky uschli a odpadli neskor.. paradoxne, okolo rany, kde som kliesta vybrala celeho, zostala lysinka asi 1 cm priemer.. aj taky olejcek nam vetka dala, ale zatial nepomaha.. na ciernej labroske sa klieste aj zle hladaju, jedneho som dokonca nasla nacecaneho k prasknutiu a odpadnuteho na dlazke.. fujtajbl...
http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?&ft= ... v=1&ftid=1
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Jaro » 18. Máj 2006, 6:51

http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=5602087eb ak mozem poradit na vyberanie kliestov je toto super vec . osvedcena a hlavicky neostavaju v tele psa . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Lucia

Poslaťod Lucia » 18. Máj 2006, 12:33

Z kliesta si netreba robit srandu!!! :!:
Kamaratkin psik dostal babeliozu z kliesta. Skoro jej sucka zomrela, cize netreba sa spoliehat 100% na pripravky, pretoze pripravok mala aplikovany. Nehovorim, ze nepomahaju, ale nikdy neviete.A ten co nevie vytahovat kliesta , nech to radsej necha na veterinara.
Naposledy upravil Lucia dňa 18. Máj 2006, 20:49, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Lucia
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 17. Máj 2006, 23:12
Bydlisko: Sevcenkova 27

Poslaťod Lucia » 18. Máj 2006, 12:35

Z kliesta si netreba robit srandu!!!!
Obrázok užívateľa
Lucia
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 17. Máj 2006, 23:12
Bydlisko: Sevcenkova 27

Poslaťod susie » 18. Máj 2006, 12:45

svata pravda, mozu nastat totiz komplikacie- vid moju sučku. Otec jej kliešta vytiahol,ale hlavička ostala. Napokon sa jej vytvorila hrčka. to uz som bezala lekarovi- ale nehnisala, takže sme to natierali framykoinom, s tym,že sme to mali nasledne operativne odstraniť - pokial by to nezmizlo samo od seba. No my sme vsadili na bylinky - každy den sme jej to natierali rozdrvenou skorocelovou vňatou - nakoniec hlavička vyhnisala a my sme to vydezinfikovali. Operacia nebola nutna - no nie vždy to musi dopadnut štastne. Zaujimave je, ze odvtedy moje psíča samo od seba žerie skorocel :wink:
susie
 

Lucia

Poslaťod Lucia » 19. Máj 2006, 23:40

Pocula som , ze na hradzi su nakazene klieste, tak davajte pozor na psikov.
Obrázok užívateľa
Lucia
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 17. Máj 2006, 23:12
Bydlisko: Sevcenkova 27

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia