nechutenstvo+ haranie súk

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

nechutenstvo+ haranie súk

Poslaťod susie » 1. Máj 2006, 12:25

Mam dotaz,moj 9mesacny pes zerie strasne malo,ked teraz vsetky sucky naokolo haraju,pocula som,ze sa to obcas stava. Kto s tym mate skusenosti? Osobne si myslim,ze ho to prejde, ale on je sam o sebe velmi chudy a ked,mi prestava zrat obavam sa a jeho zdravie. davate nieco nato? citala som,ze pomaha pangamin!
susie
 

Poslaťod Ingrid » 1. Máj 2006, 20:56

moje suky tiez mali take obdobie..veterinar mi to opisal,ze to byva aj ked neharaju.. asi hormonalne vykyvy :?
trvalo to do 4 tyzdnov,ale inak boli vesele a zdrave..
treba mu davat jedla, ktore ma rad /ja som im davala ovela viac masa namiesto granul-aj tak malo zrali../:wink:
pangamin urcite neuskodi..
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod susie » 2. Máj 2006, 10:35

díky ingrid,maš pravdu, ked mu dávam varenú stravu tak ju aj zje, no granúl sa nedotkne :? asi to pretrpíme, kým sučky dohárajú a bude lepšie, ten pangamín vyskúšam :wink:
susie
 

Poslaťod rybicka » 3. Máj 2006, 11:27

susie ja mám 10 mesačného psa a aj keď suky hárajú, žerie všetko čo vidí. Ja by som skôr u neho potreboval tú dietu tvojho psíka, lebo môj je velmi tlstý a aj keď sa ho snažím vybehať, nemám šancu-to by som mu zničila kĺby-nemám poňatie, či s nimi nemá teraz problémy, lebo je po havárii a operácii kolena, takže keď ho chcem vylietať, sme aj 3 hodiny vonku, ale to už má potom veľké problémy s dýchaním, dávam mu žrať málo, ale on mi zožerie hocičo ako doma, tak vonku. Potrebovala by som- skôr on by potreboval dostať nechutenstvo aspoň na týždeň, že by žral velmi málo, aby schudol.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ingrid » 3. Máj 2006, 11:53

rybicka píše:susie ja mám 10 mesačného psa a aj keď suky hárajú, žerie všetko čo vidí. Ja by som skôr u neho potreboval tú dietu tvojho psíka, lebo môj je velmi tlstý a aj keď sa ho snažím vybehať, nemám šancu-to by som mu zničila kĺby-nemám poňatie, či s nimi nemá teraz problémy, lebo je po havárii a operácii kolena, takže keď ho chcem vylietať, sme aj 3 hodiny vonku, ale to už má potom veľké problémy s dýchaním, dávam mu žrať málo, ale on mi zožerie hocičo ako doma, tak vonku. Potrebovala by som- skôr on by potreboval dostať nechutenstvo aspoň na týždeň, že by žral velmi málo, aby schudol.


Davaj mu len nizkoenergeticke krmivo a zabran mu, aby jedol doma co uvidi.. :D
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 3. Máj 2006, 12:00

Ingrid, čo je nízkoenergetické krmivo. Napríklad???máme jednu značku, používa ju aj môj brat u svojich polovníckych psov. Môj je ale nie len tlstý, že má velké brucho, ale on je celkovo velmi mohutný, aj labky, všetko, pritom bratovi psy vyzerajú výborne-teda už len jeden, jeden sa mu stratil a už ho nenašiel :cry: ale podla mňa to nebude krmivom-tou značkou granulí. Možno má nedostatok pohybu, za celý deň je vonku na vybehanie len cca 3-4 hodiny, inak je zatvorený v byte.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod susie » 5. Máj 2006, 20:05

ahoj rybicka,
tesi ma ,ze tvoj biglik sa ma dobre. nizkoenergeticke krmivo nie je riesenie, pre pazraveho bigla,poznam ,sama som mala biglicu. Zniz dennu davku krmiva o tretinu,ale krm dalej tou istou znackou,ver mi mam znamu veterinarku. :lol: Zavisi od toho aky pribraty je psik, ked dost,tak chudnutie moze trvat aj niekolko mesiacov,my sme chudli s prestavkami asi 5 mesiacov, kym sme sa dostali na optimalnych 14 kg bigla :oops:
a ani nadbytocným pohabom sa to nevyriesi, ja som s biglicou chodila denne na 1,5 hod prechadzky, 3x do tyzdna na cvicak a agility,prave naopak,vela pohybu tazkemu psovi v mladom veku znici klby :!: Drzim palce :!: Este stale je taky divoky :?:
susie
 

Poslaťod Ingrid » 5. Máj 2006, 22:28

sussie ma mozno pravdu..ak je naozaj tlsty treba mu znizit dennu davku krmiva,ale urcite by som to riesila aj nizkoenergetickou stravou,nakolko pises,ze je v byte a nema vela pohybu..
V zoo obchode ti poradia ,ktora rada ma nizkoenergeticke krmivo a mozno aj v tvojej pouzivanej znacke take maju.. :wink:

Ono je to ako u ludi..ked chces chudnut musis menej žrat a nizkokalorick stravu.. :lol:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bony » 6. Máj 2006, 12:22

moj ked vydi alebo city fenku vtedy sa mu trasie papulka a slinta.
bony
 

Poslaťod basa » 6. Máj 2006, 14:15

to niekedy aj moj.
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod rybicka » 9. Máj 2006, 15:07

susie ahoj, ano, je stále divoký, ale postupne pomaly sa skludňuje. Už aj vie poslúchať na niečo. Teraz sa momentálne stále dokola učíme lahni, lebo mám problém ho to naučiť, žiadny z trikov nepomáha, lebo má hroznú silu a ja ho dolu k zemi nezatlačím, ke´d sa vzoprie. Každý si robí srandu, že to nie je pes, ale ťažný vôl :oops: ale skúšame to zo sadni podtrhnutím predných labiek, trochu nám to ide, ale bude to chcieť veľa tréningu. Inak to s tou stravou, práveže už som mu dávku znížila, snažím sa s ním nielen behať alebo chodiť, ale aby sa aj vyskákal, to tiež spáli nejakú energiu, ale on je tak plný energie, že ja už som uťahaná a unavená, zrelá do postele a on chce stále vyvádzať. Predvčerom sa mi stalo, že skoro pojal jednu fenku :shock:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod susie » 10. Máj 2006, 10:45

:lol: vidim,ze mas co robit,ale ber to sportovo,aspon budes vybehana aj ty a uvidis,ze sa ti zlepsi kondicka - bude musiet,lebo inac nebudes pri nom stihat.
A navstevujes nejaky kynol.klub alebo cvicak :?: Ja som tam zacala chodit kvoli poslusnosti,ale na druhej strane sa pes vzdy tesil,ze sa moze vyblaznit s ostatnymi stenatami a ja som mala aspon chvilu doma klud :wink:
susie
 

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2006, 14:36

susie nechodím s ním na svičák, ale pravidelne navštevujeme kamarátovu fenku, s ktorou sa vyblázni-bohužial teraz hára, takže na nich musíme s kamarátom dávať veľký pozor. Kynol klub neviem ani či máme a čo sa svičáku týka, tak je tu jeden, ale ten je naozaj len na poslušnosť a ten chlapík, čo ho má berie vždy len jednoho psa, nie viacej naraz. takže tam by sa nevybláznil. No kondička sa mi zlepšuje za tú dobu čo ho mám som schudla celkom dosť, ale za celý ubehaný deň v práci a s ním som zrelá naozaj len do postele :roll:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron