nechcene nakrytie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

nechcene nakrytie

Poslaťod susie » 19. Apr 2006, 7:49

ahoj
potrebujem rychlo radu. Vcera sme neustrazili nasu 7 mesacnu harajucu sucku a stihol ju obstastnit 9mesacny pes. Teraz mam dilemu,ci pockat do 23.-25.dna a bezat s nou na sono a hormonalne injekcie, alebo rovno teraz rano na injekciu,pocula som totiz,ze kratko potom sa da este zabranit oplodneniu.Kto mate skusenosti??? Co je lepsie pre mladu sucku?
susie
 

Poslaťod Hosť » 19. Apr 2006, 13:20

pre mladu sucku neni dobre aby mala mlade, lebo nemusi mat dost sil aby porod zvladla.....
Ja by som dala tie injekcie a cim skor tym lepsie...
Hosť
 

Re: nechcene nakrytie

Poslaťod maťo » 19. Apr 2006, 16:50

susie píše:Vcera sme neustrazili nasu 7 mesacnu harajucu sucku a stihol ju obstastnit 9mesacny pes.


Tak to ste zrovna správne slovo nevybrali,pochybujem,že bola sučka "obšťastnená" vzhľadom na jej vek :roll:
Ja by som počkal,nemusí byť kotná a zbytočne sa bude pchať hormónmi.
maťo
 

Poslaťod Hosť » 19. Apr 2006, 17:38

nemusi byt kotna, ale ja mam kamosku, ktora mala 7mesacnu sucku bernskeho sal. psa a ta mala stenata a porod skoro neprezila!!!!
Ja by som zasla k veterinarovi a s nim by som sa lepsie poradila...
Mozno neni nakryta, ale vydite ze sa to da aj ked ma 7mesiacov, proste prve harania...
Hosť
 

Poslaťod Mary » 20. Apr 2006, 9:15

Na tvojom mieste by som bola davno u veta.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 20. Apr 2006, 13:14

presne tak. On to vie urcite najlepsie z nas vsetkych....
takto sa rady ohladom takych veci nedavaju tak na dialku :roll:
Hosť
 

Poslaťod maťo » 20. Apr 2006, 17:01

Práveže odborníci radia čakať,je to priveľmi mladá sučka na šteniatka,ale zároveň aj na hormonálne injekcie...

nechcene nakrytie (126x, EDUSAN-veterinárny lekár, zo dňa 2005-09-20)
Buď začnete s aplikáciou estrogénov, robí sa to na tretí , piaty a siedmy deň po spárení, ale táto liečba má svoje úskalia. Alebo počkáte do 23-eho dňa / to je najskorší termín, kedy sa dá diagnostikovať gravidita/ od nakrytia a sučke dáte spraviť usg vyšetrenie , či došlo ku gravidite. Ak nie, máte vyhraté, ak áno, podávajú sa hormóny, ktoré vyvolajú rezorpciu plodov, čiže taký malý abortus.
maťo
 

Poslaťod susie » 21. Apr 2006, 18:06

No problem som konzultovala hned rano s dvoma veterinarmi a obaja povedali to iste, kedze pes ma len 9mesiacov nemuselo sa mu to podarit,ale ideme 25.den na sono a nasledne sa uvidi,ci bude treba aplikovat injekcie.modlim sa ze, nie a so psom som prestahovana dovtedy na druhy koniec mesta ...
susie
 

Poslaťod maťo » 21. Apr 2006, 20:11

susie tak nech to dopadne dobre,držím palce :wink:
maťo
 

to mato

Poslaťod susie » 21. Apr 2006, 20:46

díky :lol:
susie
 

nechcene nakrytie

Poslaťod matav » 21. Apr 2006, 21:13

Je dobre ze si sa bola poradit s veterinarom,aj ja by som dufala ze ju nenakryl a az potom by som jej nechala dat estrogeny.keby nebola kotna aty jej das hormony tak to sucku uplne rozhadze :( :?
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron