Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Poslaťod BarbaraW » 14. Mar 2019, 14:13

Dobrý deň,
u mojej štvorročnej rotvajlerky dlhodobo pozorujem veľmi apatickú náladu. Stále iba leží, pozerá smutnými očkami. Niekedy nechce chodiť von (má k dispozícii veľkú záhradu), v zimnom období má problémy s kĺbom na zadnej labke, často ju preháňa, občas vracia. Jedáva iba kvalitné granule, no ani zmena značky nepomohla. Za normálnych okolností je veľmi spoločenská a maznavá, no keď prídu tieto nálady, zašije sa do izby kde nikto nieje a smutne leží niekoľko dní. Občas príde zamnou, nežne si o mňa oprie hlavu a pozerá mi do očí akoby mi chcela niečo povedať. Síce nebola nikdy veľmi aktívna a hravá (je to ten typ psa, ktorému hodíte loptičku a on sa vám vysmeje do tváre kráčajúc preč), no už som z nej zúfalá. Má prosím niekto podobnú skúsenosť so psíkom, prípadne vedel by niekto ako jej pomôcť?
PS: vôbec nieje agresívna, nikdy ani nebola, je odmalička vychovávaná s veľkou láskou a voľnosťou, nikdy nikomu neublížila

Ďakujem
BarbaraW
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Mar 2019, 13:01

Re: Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Poslaťod Gizmo » 30. Jún 2019, 4:29

ja mám cane corso a naučili sme sa jej dávať nielen za odmenu, ale už normálne na večeru konzervy, tak ako dávam kocúrovi kapsičky, sučka dostane konzervu a s ňou aj zje viac granúl, výrazne jej to pomohlo so stravvaním, a čo sa týka apatie odpozorovali sme že v to má len v lete z tých extrémnych horúčav....
Gizmo
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18. Dec 2018, 20:07

Re: Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Poslaťod ReghinaMaru » 14. Jan 2020, 8:25

na tráviace promlémy AJ depresiu skúste tento olejček
https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi/ ... salmon-oil
my sme si tiez nevedeli poradit so smutnym psom, dokonca sme menili všetky hračky pelech, pridali tento olej a pomohlo!
ReghinaMaru
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 17. Sep 2019, 20:42

Re: Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Poslaťod gekonxx » 20. Jan 2020, 22:17

a nie je nahodou sterilizovana? alebo to nema v obdobi harania? hormony mozu u psov pracovat ako u ludi, ak to ma nejak pravidelne, mohlo by to byt spojene s cyklom. potom by ste mohli vyskusat nejake granule sterilised
gekonxx
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:26

Re: Rotvajler - tráviace problémy+apatia

Poslaťod Gizmo » 22. Jan 2020, 22:38

áno, naša sterilizivaná a vraj má takéto "umlé" háranie raz za čas, kŕmite špecializovanými granulami
Gizmo
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18. Dec 2018, 20:07


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron