struvity v moči u škrečka

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

struvity v moči u škrečka

Poslaťod Zuzka69 » 31. Máj 2018, 19:18

Môjmu škrečkovi boli asi pred mesiacom zistené struvity v moči. Pani doktorka povedala,že pravdepodobne mu nefungujú obličky. Dostal pastičku a rôzne vitamíny,aby sa ešte nejakú dobu "udržal",vraj u takýchto maličkých tvorov nie je možná liečba. Ešte predtým bol asi 8 dní preliečený aj ATB,nakoľko mal hnis aj krv v moči,túto liečbu znášal ešte celkom dobre,krv v moči už pri kontrole nebola,hnis o niečo menej. Cez víkend prišlo ale k prudkému zhoršeniu,myslela som,že nedožije rána. Začala som okrem vitamínov striekačkou podávať múmio,od pani doktorky som dostala nejaký infúzny roztok...,ale už nechce ani nič sám papať,stráca sa mi pred očami...
Zhruba pred rokom mi na takmer túto istú diagnózu zomrel škrečok sýrsky,lenže ten mal v moči ešte aj ketóny. Ten to ale "ťahal" s touto diagnózou asi pol roka.
Žiaľ,neviem nikde zohnať žiadne informácie ohľadne tohto ochorenia u škrečkov,rada by som vedela,či niekto má s týmto nejaké skúsenosti.Je toto ochorenie bežné aj u hlodavcov? čo môže vyvolať toto ochorenie u škrečka? naozaj sa to nedá liečiť??
Zuzka69
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Máj 2018, 19:00

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia