Demodex Canis???

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Demodex Canis???

Poslaťod angi » 16. Mar 2006, 12:18

Mam doma 7 mesačnu sučku teriera ,objavili sa na nej take červené flaky na brušku a v usiach.Stále jej to svrbi , aj pri papuli.Boli sme u lekéra ten poveal, že pravdepodobne je to demodex canis, ale žiadne vzorky nebral z tých flakov.len nám dal mastičku a tabletky+injekciu a strašne smradlavý kúpeľ.Nevedela nám povedať,odkial to dostala,som zvedavá, či od iných zvierat,alebo je to dedičné??? poradťe mi, na čo musim v budúcnosti dávať pozor.Nebereme veľké riziko ,ked by som chcela ,aby v buducnosti mala šteniatka?
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Anka7 » 16. Mar 2006, 19:04

Ahoj,
demodex myslim, ze ma dve formy. Jedna je dedicna. Vyskusam pohladat nieco na nete a potom Ti to poslem napriklad na mail. Z akeho mesta si? Vyskusaj sa poradit na www.uvp.sk vo fore.
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod sylva » 17. Mar 2006, 8:55

Pokiaľ viem, tak ochorenie je spôsobené roztočmi, ktoré sa nachádzajú bežne u každého zvieraťa. Za povšimnutie stoja až pri premnožení, treba byť ostražitý, keď sa fľaky objavia okolo očí a pod. Ohrozený je pes, ktorého imunitný systém nefunguje ako má. Skúsené oko už demodex rozozná na pohľad, ale asi by nebolo od veci, hodiť vzorku pod mikroskop. V každom prípade, ak ide o demodex, ten "smradlavý kúpel" zaberá spolahlivo. Pokiaľ flaky nie sú veľmi veľké, ja by som ho v tom nekúpala, ošetrovala by som mu len tie postihnuté miesta.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 17. Mar 2006, 9:08

Ešte ma napadlo, že demodikóza nesvrbí. No neviem, či by fakt nebolo od veci trvať na riadnom vyšetrení.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod anet » 17. Mar 2006, 9:17

Demodex mame za sebou, cca pred dvomi rokmi. Suhlasim so Sylvou, je to parazit bezne zijuci na kazdom psovi. Pri znizeni imunity (napr.prechladol) sa zacne mnozit a pozierat vlasove folikuli, cim pes straca srst. Museli sme kupat kazdy piaty den v nejakom smrade a chodit na kontrolu az kym neboli dva stery negativne.
Nechapem vsak ako mohol tvoj veto len tak povedat ze je to demodex a nerobit mu ster, ved az pod mikroskopom uvidi ci je to demodex.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Hosť » 17. Mar 2006, 9:32

Ja mám niekoľko psov a každý z nich už mal niekoľkokrát demodikózu a je fakt, že potom to už máš v oku. Ale netreba to podceniť.
Hosť
 

Poslaťod angi » 17. Mar 2006, 10:45

No mala len dva také vačšie flaky na brušku a na nohe.okolo očí má kožu ružovu ,ale niekedy to má úplne červené a svrbenie ešte stále pokračuje ale len okolo papuli. teraz flaky už skoro ani nevidno, ale ešte ju musíme kúpať asi 1-1/2 mesiaca.podľa vás namočme ju len tam, kde mala flaky???no nič, asi ju zobereme do TT,ked svrbenie neustúpi, tam sme chodili aj s ratlíkom ked bola chorá. Tam je super nemocnica pre zvieratá.Len to ma trápi, či je to dedičné?to zistíme len tak, ked jej zoberu vzorku z kože?no ja som pochodila.už nikdy viac mojich psov nezoberem k hociakému lekárovi, bolo to čudné, že len tak na oko povedala že je to demodex. Všetkým dakujem za pomoc a za info.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod offca » 17. Mar 2006, 10:51

O dedičnosti môžeš uvažovať, ked si si istá, že sa jedná ozaj o demodikózu...

http://www.veterina-info.cz/script/arti ... asp?rid=13
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod zuzu » 17. Mar 2006, 20:04

Ahoj, tak ja len k tomu veterinárovi..Moj peso mi skoro pravidelne povedala by som bez príčiny zvracia, dvakrát do mesiaca skoro 4 dni vkuse..veto povedal, že je to normálne, ale to určite nie je pravda lebo je to dosť často a pes určite len tak z ničoho nič nezvracia... Povedal, že niektoré šťeňatá majú viacej kyseliny v žalúdku :roll: ale pre ňu je to stašne namáhavé keďže je to tak často a ona je ešte malá..Asi aj my potrebujeme zmeniť veterinára..Susedke skoro zabil psa keď ho pohrýzol vlčiak a nasadil mu nesprávne lieky a to nie len raz.. :roll:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Joachim » 17. Mar 2006, 20:22

Vet mal pravdu zuzu niektory psi maju viac kyseliny ako je potrebne a preto niekedy zeru travu a potom to grcaju von.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zuzu » 17. Mar 2006, 20:31

Ale Joachim on je slaby..on je dobry akurat tak na zaockovanie a ostrihanie pazurov..vsetci v nasom okoli to vravia..ja vie, mozno je to pravda ale mohol povedat aspon nieco viac..neda sa to niecim liecit alebo to zastavit alebo co??
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Joachim » 19. Mar 2006, 19:26

Dobre dobre. Ja neviem co je to za vet ja len hovorim to co viem ja
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia