[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Prvé háranie

Prvé háranie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Prvé háranie

Poslaťod mmmiška » 3. Mar 2015, 16:24

Dobrý deň havkáči,
chcela by som sa spýtať niekoho skúsenejšieho, ocením aj viac odpovedí a skúseností, na tému prvého hárania vašej fenky, ak si na to ešte spomeniete...
Máme 7,5 mesačnú fenku (oriešok z útulku), ktorá posledné cca 2 týždne odmieta papať pravidelne, tak ako doteraz, naje sa maximálne raz za deň, aj to s problémami...
Keď ideme na dlhšiu prechádzku, tak každých cca 50 metrov ciká pár kvapiek, niekedy už ani nemá čo vycikať, len sa dá do tej polohy na cikanie...
Je ukňučaná a už nie je ani veľmi hravá.
Keď prídeme z vychádzky, vždy jej utierame labky a pišulku a zadoček vlhčenými servítkami (nakoľko sme v byte a momentálne je obdobie blata, tak vrámci hygieny aspoň takto), ale v poslednej dobe po nás vrčí najmä, keď jej utierame pišulku, má zvýšenú citlivosť v tejto oblasti...
Snažila som sa aj pozrieť, či už nekrváca, ale zatiaľ som si nevšimla, je vidieť len naozaj mierne zdurenie, ale ani začervenanie ani nič iné, len trošku opuch, ale nemení sa už zhruba týždeň (ani väčší, ani menší)...
Čo sa týka oblizovania a čistenia, nevidím zatiaľ zmenu a častejšie olizovanie sa u nej.
Je možné, že by už hárala, bez toho, aby sme si to všimli?
Potrebujem to vedieť, aj kvôli tomu, že na prechádzkach stretávame iných psov, tak aby som vedela, či je už potrebné držať ju na krátko, aby neprišlo k "nehode" :)
Ďakujem Vám za odpovede.
mmmiška
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 3. Mar 2015, 16:17

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia