[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - čívava - žalúdočný problém

čívava - žalúdočný problém

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

čívava - žalúdočný problém

Poslaťod Tomas999 » 18. Feb 2013, 18:52

Dobrý deň,

chcel by som sa s Vami poradiť, mám totižto problém s čivavou. Je to psík, má 4 mesiace, čistokrvná čivava mini.
Predvčerom sme ho totižto neustrážili a vrhol sa na hranolky a zjedol asi 4 kúsky kým sme ho stačili spacifikovať. Následne bolo ale všetko v poriadku, bol živý a veselý ako vždy. Na druhý deň (včera) začal zvracať najprv bielu penu, časom potom vyvrátil aj spomínané hranolky a zároveň mal nafúknuté bruško. Toto zvracanie pokračovalo do včerajšieho večera. Psík od včera odmieta jesť a pije len výnimočne a je sklesnutý a bez života, no nevydáva žiadne zvuky, už nezvracia, bruško už nemá nafúknuté a reaguje na meno. Dnes sme mu uvarili bilinkový čaj na žalúdok a dali sme mu trochu vypiť, zaroveň sme mu dali vlažnú vodu. Následne sa uložil na spánok. Doteraz bol kŕmený výhradne Royal Caninom pre čivavy. Chcem preto poprosiť o radu, zdá sa mi že jeho stav sa zlepšuje no chcem sa informovať, či máte pre nás nejaké rady alebo ho máme vziať k veterinárovi.
Ďakujem
Tomas999
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Feb 2013, 18:50

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod stefffanko » 17. Mar 2017, 17:41

Ahoj, skus zájsť k veterinárovi, pokiaľ sa to nezlepší, tie bylinky sú určite dobrý nápad. A nenapadlo to, že to môže byť aj granulami. Ja mám tiež čivavku a dávam jej značku OPTIMAnova, pre mini plemená a má obľúbenú príchuť salmon and potato. Veľa štastia, nech sa skoro uzdraví:)
stefffanko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 15. Sep 2015, 13:40

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod veribr » 7. Dec 2017, 16:35

Zareagoval si super. Psík je iste oslabený, treba mu dať ešte olízať trošku medu a dopĺňať tekutiny. Pre takéto prípady je treba ale mať doma Smectu, kúpiš ju v lekárni, napríklad aj tu: https://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ . Nič sa mu nestane, mojej známej prišla minule návšteva a nechali si tašku položenú v chodbe, a kým oni debatili, psík si pochutnal na špekačkách, ktorú návšteva nechala na chodbe. Aj to sa stáva a pri psíkoch s tým treba rátať. Je to ich prirodzené správanie, ten kto má na to myslieť sme my :)
veribr
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19. Okt 2017, 18:21

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod Gizmo » 30. Jún 2019, 4:31

veľmi dobré práve pre tieto háklivé malé plemená sú výborné granulky mini od brit plus ustriehnuť aby nespapal,čo nemá ;)
Gizmo
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18. Dec 2018, 20:07

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod ocásek » 2. Júl 2019, 12:15

mini granulky pre mini psíky sú naj! mz dávame aj konzervy ale len za odmenu, tie by jedol furt :lol:
ocásek
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:16

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod gekonxx » 23. Júl 2019, 23:23

a tie mini su cim specialne , prosim ta?
gekonxx
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:26

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod 4lena » 14. Aug 2019, 15:51

mini su secialne hypoalergenne bez obilovin, specialne nejak s ohladom na male plemena vyvinute:
https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi/ ... free-adult
inak mi čivavkám davame ajtyke snacky pre psíkov, to je ako pamlsok, ale vyzivny ;)
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod ocásek » 25. Aug 2019, 1:23

tak tie snacky ma zaujali! to je od britu, či kde to kupujete?
ocásek
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:16

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod gekonxx » 29. Aug 2019, 6:25

a ked maju dietu - prave mame problem s obilnymi zlozkami, tak to sa poradim ohladom tych minigranuliek a pritych tycinkach - tieto light mi príde dobré podla popisu
https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi/ ... ght-rabbit
pouzivali te niekto pri diete specialnej?
gekonxx
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:26

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod ReghinaMaru » 2. Okt 2019, 6:34

tieto vyskúšané nemáme, ale u nás malo úspech brit fresh konzervy, trávenie sa upokojilo takmer hneď, ale kupujeme naďalej :)
ReghinaMaru
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 17. Sep 2019, 20:42

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod 4lena » 7. Nov 2019, 22:49

brit majú na stránke aj taký lososový olejček, má veľa priaznivých účinkov zvonka aj zvnútra, príde mi ako kokosák u ľudí :) to by tiež nebolo zlé vyskúšať
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod 4lena » 21. Nov 2019, 0:03

ten lososový olej je výborný, my sme kúpili keď sme mali šteňatá a sučka nám hrozne schudla a tak celkovo vyzerala biedne a s týmto sa rýchlo pozviechala !
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Re: čívava - žalúdočný problém

Poslaťod Veronika 94 » 7. Jún 2021, 21:56

Dobrý večer
Prosím Vás z toho olejčeka pre čivavky vám nehnačkoval psík.Ja mám mini čivavku má 3 roky a obávam sa hnačiek keď jej to zavediem do stravy.
Veronika 94
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jún 2021, 21:50


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron