[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - vyskocena platnicka ?

vyskocena platnicka ?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

vyskocena platnicka ?

Poslaťod alen.ka » 15. Okt 2011, 1:37

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu, ohladom nasho 6-rocneho matezaka.
Asi tyzden ma bolesti pri prudkom pohybe. Jedneho dna bez priciny (neudrel sa a pod.) zacal velmi kricat od bolesti, bol rozruseny, stal krcovito na jednom mieste a triasol sa, neskor sa dlho prechadzal a nechcel si ani sadnut. Samozrejme sme hned volali veterinara, prisiel ku nam a pytal sa, ci sa niekde neudrel, ci ho niekto nechtiac nekopol a pod. Po nasej negativnej odpovedi usudil, ze pravdepodobne ma vyskocenu platnicku a ta mu tlaci na miechu. Dal mu injekciu proti bolesti a 5 tabletiek rimadyl (uzivanie 1/2 tabletky 2x denne) a odporucil operaciu v pripade, ak liecba nezaberie.

Psik este v ten den velmi krical od bolesti (asi po 2 hodinach po injekcii proti bolesti) a tak isto aj v tú noc.
Odvtedy je jeho stav taky, ze sa velmi boji ist do vytahu - pri pohnuti a zastaveni vytahu velmi krici a pri venceni chodi krcovito, tak isto aj doma, drni mu chrbtica a ma ju vyhrbenu. Po pol hodinke sa to vsak ukludni a je relativne v poriadku. Chodi, je veselsi, pri spani meni sam polohy (rozne - ako ked bol v poriadku, robi si miesto hrabanim a pod. - a to bez vykazovania bolesti). Knuci jedine ak ide do a z vytahu, pri brani na ruky (chceme ho usetrit traumy z vytahu, tak ho berieme na ruky a ideme po schodoch, a ak uz je na rukach, tak je ticho a kludny), zaknuci tiez ak sa prudko postavi.

Preto sa Vas chcem spytat, ci to, ze je (s vynimkou vencenia) relativne v poriadku je mozne vdaka liekom (rimadyl - uziva ich 3 dni), alebo je mozne, ze sa mu stav lepsi a viac krici zo strachu ako z bolesti. Pretoze sa necha hladkat, stlacat brucho, masirovat v okoli chrbtice, akoby ho nic nebolelo.
Ak bude nevyhnutna operacia, tak samozrejme nebudeme vahat.

Vopred dakujem za Vasu odpoved

S pozdravom
Alena
alen.ka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15. Okt 2011, 1:02

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron