Potrat u feniek

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Potrat u feniek

Poslaťod ivaana81 » 8. Dec 2010, 13:32

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu... ohľadne potratov u mojich feniek, hoci mám výborného veterinára, určite neuškodí aj názor iného odborníka. Doma mám 3 fenky, 2 yoršírky a 1 neapolku. Pred cca 1,5 rokom som dala nakryť yorkšírku s krásnym psíkom. Veľmi sme sa tešili na šteniatka, fenka však porodila predčasne (asi na 50-55 deň) a všetky šteniatka uhynuli. Bola preliečená antibiotikami a po roku som ju opäť nakryla, počas krytia brala antibiotiká, tie mala brať aj 10 dní pred pôrodom, žiaľ nestihla to... 2 týždne pred pôrodom porodila 5 šteniat-všetky boli mŕtve. V rovnakom čase ako túto yorkšírku som dala nakryť aj tú druhú. Tiež porodila predčasne na 55 deň, 6 šteniatok, 4 z nich žijú doteraz a idú mať 3 týždne a sú veľmi životaschopné. Tej prvej fenke som dala zobrať krv, Elisa testom sa nepotvrdil ani herpes vírus ani toxoplazmóza. U každej fenky bolo jedno porodené šteniatko postihnuté (nevyvinuté zadné nožičky, alebo od pol telíčka úplne nevyvinuté). Ďalej som si všimla, že pri potrate pred 1,5 rokom šteniatka lapali po dychu, dýchali ako ryby, ako by nemali vyvinuté pľúca, čiernu, šedú placentu a zeleno sfarbenú plodovú vodu. Ešte je asi podstatné podotknúť, že približne 2až 3 týždne pred pôrodom obidvoch feniek som priniesla ďalšiu fenku už spomínanú neapol.mastifku. Fenky neboli spolu nikdy samé, len keď sme ich spolu zoznamovali, tak neviem či mali z tej mastifky taký stres, že potratili. Mastifka má momentálne miernu nádchu, sťažené dýchanie, chrapot v hrudi... ak by to spolu nejako súviselo. Prosím Vás napíšte mi Váš názor..Veľmi pekne ďakujem. Ing. Knechtová
ivaana81
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 8. Dec 2010, 13:28

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron