Postvakcinacna polyneuropatia - prosim o radu

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Postvakcinacna polyneuropatia - prosim o radu

Poslaťod wendy1 » 18. Aug 2010, 20:11

Dobry den,
mojej 18 mesacnej fenke bola diagnostikovana postvakcinacna polyneuropatia.
Prosim Vas o pomoc aspon co mozem vylepsit alebo co mam robit aby mala vacsiu sancu na zotavenie.
Bolo to vyvolane zrejme vakcinou na psinkovy komplex, ktora bola pichnuta 9.7., predtym vsak brala ATB 28.6. tri dni injekcnou formou.
Prosim Vas ake mam sance na uzdravenie psika, teraz berie dalacin 300mg a prednison.
Vsetko to zacalo 6.8. vtedy bola divna ale nechala som to tak. 7.8. chodila zvlastne, tak som isla ku veterinarovi. Myslela som ze ma nieco s labkou. Dal jej lahke ATB.
V nedelu sa mi poslednykrat na labkach vymocila a vykakala. Odvtedy nestala, len lezala ako mrtvolka.
9.8. jej robili vsetko mozne a isli cestou postvakcinacnej polyneuropatie.
Bola na infuziach a ATB.
Teraz berie od pondelka ten prednison, od soboty sem tam dvihla hlavu ale po tom prednisone zacala hlavu drzat, otacat, vie sa uz dostat z polohy na boku tak ze si lahne a ma pred sebou labky. Takisto sa vie otocit, aj zadne pouziva.
Len zial mi este nestoji. Uz sa vie aj sama vymocit, samozrejme pod seba lebo nevie stat. So stolicou jej musia pomahat.
Viem ze zazraky nepridu zo dna na den, ale aspon ake mam sance? Ci ste sa uz s tym stretli a ako to dopadlo. Pripadne co este navrhujete? Alebo je to uz len na matku prirodu? Nozky jej masirujem denne, svalova hmota jej dost opadla na zadnych labkach. Snad nie je neskoro. Berie aj b - komplex.
Myslite ze sa z toho dostane. Aky cas potrebuje zhruba telo nato aby sa zotavila a zacala chodit? Nepoznate nieco v kosiciach kde by som s nou mohla ist na nejaku fyzioterapiu alebo plavanie?
Pripadne Presov.
Dakujem za skoru odpoved.
wendy1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Aug 2010, 20:07

Re: Postvakcinacna polyneuropatia - prosim o radu

Poslaťod martinkkka22 » 31. Aug 2010, 23:44

Ahoj wendy,
velmi rada by som ti pomohla, ale nie som odbornik...vyskusaj sa so svojou otazkou obratiť na niektore sukromne kliniky, posli im maila...ja som tiez tak posielala, ked som mala choru čivavku a vzdy mi odpisali..a pomohli..
drzim ti palce a skore uzdravenie pre tvojko havinka.. :(
martinkkka22
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Máj 2009, 23:22


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron