[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Hypoglykémia nedostatok cukru u čivavy

Hypoglykémia nedostatok cukru u čivavy

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Hypoglykémia nedostatok cukru u čivavy

Poslaťod martinkkka22 » 18. Aug 2010, 0:01

Ahojte, rozhodla som sa zalozti temu o tejto chorobe, alebo stave čivaviek, pretoze som na nete o nej nasla velmi malo. Ako som uz spominala v inej teme, kupili sme si čivavku, ktora po tyzdni ostala apaticka, odmietala potravu, neskôr i hnačkovala. Isli sme k veterinarovi, ten nam oznamil, ze ma psinku a ze ak nemame doma tlačiaren na peniaze, je zbytočne čivku liečiť. Aj keby sme ju liečili, je len 10%ná šanca, ze prežije. Volala som hned majitelovi, lebo pravdepodobne nebola čivka zaočkovaná. Ten mi poradil, aby som jej dala medovú vodu. Po pol hodinke sa čivka postavila na nohy, tak sme hned utekali k druhému veterinárovi. Naordinoval infúzie, teda glukozu, calo-pet pastu, diarsanyl na hnačku a dávať kazdé tri hodiny glukozu. Tak sme aj robili a čivka doteraz behá po byte..
Popísem príznaky hypoglykémie, ktoré som "vygooglila" a ktore mala naša čivka:
pes sa nedokáze postaviť na nohy, hned padá na zem, stuhnutosť, apatia, odmietanie potravy i vody, hnačka, prevrátené očné viečka, krče v celom tele, zaklonená hlava dozadu, nevládnosť, slinenie z úst.
Čivavke som dávala kazdé tri hodiny glukozovu vodu od veterinara, neskôr prevarenú vodu s hroznovým cukrom (asi 4-5ml) a kazde 4hodiny calo-pet pastu taký malý hrášok. Takto to trvalo tyzden. Az po týzdni čivka prejavila záujem o normálnu potravu- mleté masko, ktoré hned spapkala. Myslela som si, ze je to uz v poriadku, tak som automaticky hroznovy cukor vysadila. O dva dni na to ráno čivka vyzerala presne ako na začiatku, stuhnutá, nevedela stát na nohách, krčovitá. Hned som jej dala cukrovu vodu a zasa o pol hodiny sa postavila na nohy...
Zaujima ma, či ma niekto z vas podobne skusenosti, popripade, či je to nevyliečitelna choroba alebo ako dlho jej treba podavať cukrovu vodu..
dakujem
martinkkka22
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Máj 2009, 23:22

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť