[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Psík mi ocikáva kuchyňu

Psík mi ocikáva kuchyňu

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Psík mi ocikáva kuchyňu

Poslaťod ZuzikK » 26. Máj 2010, 15:08

Dobrý deň, mám taký dosť vážny problém so psíkom. Má 6 rokov, je to kríženec shi-tzu a maltezáka, je dosť jedovitý, zvykne nás aj pohrýzť, ale čo ma trápi je, že už dlhšiu dobu mi ocikáva tri miesta v kuchyni. Pokiaľ tam niekto je, tak to neurobí, akonáhle je však kuchyňa prázdna už tam vojde a ociká mi linku alebo chladničku a tiež nemôžem mať na stole obrus, lebo hneď vyskočí na lavicu a ociká mi ho. Tento problém máme už dlhšiu dobu, snažili sme sa to riešiť rôzne, aj dostal novinami, aj sme ho k tomu dotiahli a hovorili mu, že je to fuj, tiež som mu dala tam kde spáva tú handru, ktorou som utrela ten moč, jednoznačne vie, že urobil zle, lebo ak to urobí, hneď zalezie na miesto a nejaký čas nevylezie. Som z toho nešťastná, lebo už sa mi rozoberá drevotrieska na linke a praská farba na chladničke. Myslím, že to začal robiť, keď som ja bola dlhšiu dobu po operácii doma a potom som opäť začala chodiť do práce. Akoby dával najavo, že nechce byť doma sám. Lenže teraz to už robí aj keď sme s ním doma celý deň. Von chodíme tri krát denne, hráme sa s ním, stravu má v pohode, snažíme sa mu venovať ako sa dá. Neviem čo už mám robiť. Na kuchyni mám zhrnovacie dvere a on ich vie otvoriť, takže s tam aj tak dostane. Prosím poraďte čo robiť??? Ďakujem :-)
ZuzikK
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Máj 2010, 14:48

Re: Psík mi ocikáva kuchyňu

Poslaťod Henrieta1 » 6. Aug 2010, 15:59

Zuzik, tazko ti radit, ked ti viac vadi mocenie, ako to,, ze si pes dovoli kusnut. Predstav si, ze by mal o tridsat kil viac.... rozdiel je iba vo velkosti... Tvoj problem zacina totiz priamo pri kusani a dominancii psa. Tvoj pes si je isty tym, ze je vodca svorky je on a ty si podriadena jemu, nie naopak.Mala by si zacat s vycvikom poslusnosti. Bez ohladu na to, ze tvoj psik je krpec. Staci privolanie, sadni, lahni s dorazom na to, aby pes aj skutocne cvik vykonal. Upevnis si tym poziciu vodcu. Tiez , Nech sedi kdekolvek, alebo lezi, obcas ho zhod z niesta. Vodca svorky sada tam, kde chce. A nim by si mala byt ty. Cviky poslusnosti by si mala robit hlavne v kuchyni. V cas e nepritomnosti by si ho nemala do kuchyne vobec pustat... To co sa deje u teba doma s mocenim je dosledok dominantneho postavenia psa v tvojej domacnosti. Zvladnes agresiu a neposlusnost, zvladnes aj mocenie.Pes uz nie je stredobodom domacnosti, preto dava najavo, ze je tam panom ON. Znackuje teritorium a zdroj potravy, co je v tvojom pripade kuchyna. Uvedom si hlavne, ze zmena najprv musi nastat v tvojej mysli, az potom mozes riesit psika. Staci malo- doslednost, obcasne danie najavo, ze bude po tvojom, vycvik a trpezlivost... nepolavit. Jest az po tebe, odmenky dat az vtedy, ak si to pes zasluzi. Zabudni na noviny a nosenie handier do pelechu- pes v ziadnom pripade NEVIE preco ho karhas. Skus si doma maly pokus- ked nic nevyvedie, zajraj nahnevanu (realisticky), akoby nieco zleho urobil.zatvari sa rovnako . Prajem vela stastia :)
Henrieta1
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Aug 2010, 15:01

Re: Psík mi ocikáva kuchyňu

Poslaťod ZuzikK » 14. Aug 2010, 7:49

Ďakujem veľmi pekne za príspevok. Myslím, že máš naozaj pravdu, je veľmi rozmaznaný a nemá pevnú ruku. Uvedomujem si aj to uhryznutie, a samozrejme ma trápi aj to.
Takže od dnes sa začne u nás výcvik a verím, že sa to zlepší. Drž mi palce.
Pekný deň :-)
ZuzikK
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Máj 2010, 14:48

Re: Psík mi ocikáva kuchyňu

Poslaťod Henrieta1 » 20. Aug 2010, 15:58

Budem velmi rada, ak ma budes informovat ako sa Vam dari. Ak by si potrebovala konzultovat , viem ti poslat tc, orange mam zdarma, mozeme pokoecat :-D drzim palceky i packy
Henrieta1
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Aug 2010, 15:01


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť