hryzenie si chvosta

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

hryzenie si chvosta

Poslaťod syntax » 23. Máj 2010, 23:44

Dobry den, mam 6 rocnu fenku jagdteriera, u ktorej sa opakovane objavuje hryzenie si chvosta az do krvi. Prvykrat sa to u nej objavilo ked mala asi 2 roky, pricom si chvost dohryzla az tak, ze musela podstupit chirurgicky zakrok a prevaznu cast chvosta jej zverolekar odstranil,zostal jej iba kyptik, na ktory si po operacii nemohla dociahnut.Po tomto zakroku a vyhojeni rany sa obcas stalo, ze sa tocila za chvostom, ale kapitulovala, kedze si nan nevedela dociahnut. Teraz, po par rokoch sa to u nej objavilo opat, s tym, ze si zubami dokaze rozdrasat konec kyptika chvosta, co jej sposobuje krvave rany a musi nosit ochranu okolo krku, aby si nedociahla na zadok..
Konzultoval som tento problem najskor s 2mi zverolekarmi pred zakrokom, ktori mi tvrdili, ze je to psychickej povahy...:-O Po zakroku a vyhojeni rany som zmenil zverolekara a ten treti poukazoval na kvalitu pokozky psa, pricom odporucil zmenit sampon(musi mat obsah norkoveho alebo kokosoveho oleja), po kupani pouzit telove mlieko - vtriet ho do srsti psa..
Chvilu to fungovalo a opat sa reakcia psa opakuje..:-(
Podotykam, ze pes ma volny vybeh, hlavnou zlozkou potravy je varena strava obsahujuca maso, ryzu, cestoviny, zeleninu.....granule su iba ako doplnok stravy...Nie je priebercivy, zerie takmer vsetko.Kvoli kvalite srsti taktiez davam prevazne surove vajcia..Pravidelne je ockovany trojkombinaciou(besnota, leptospiroza....,na odcervenie(cca raz za 1/4roka) pouzivam pripravok Lopatol 500mg- fenka vazi cca 10 kg.
Prosim, poradte mi, co mam robit.. Dakujem
syntax
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Máj 2010, 23:40

Poslaťod tana » 31. Máj 2010, 12:04

je to psychyckej povahy, voľný výbeh nie je pre psa zamestnanie. Pes sa potrebuje nielen fyzicky ale aj psychycky zamestnať.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia