[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - silna alergicka reakcia

silna alergicka reakcia

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

silna alergicka reakcia

Poslaťod marian909 » 11. Mar 2010, 12:56

Dobrí deň ...potreboval by som súrne poradiť ohľadom očkovania . Naša jorširka pri poslednom tretom očkovaní mala veľmi silnú reakciu dostala Eurican DHPPI-L a Rabsin .Cela nám opuchla rýchlo a krátko dýchala srdiečko jej veľmi bilo a celu noc nám niekoľko kráť vracala .. Teraz nám konči rok po poslednom očkovaní a potrebujem poradiť či ju mam znova dávať očkovať na všetky infekcie alebo stačí len na besnotu...bojíme sa aby sme jej viac neublížili ako pomohli ...No mňa bi zajímalo čo vlastne spôsobilo tu reakciu či to bolo spôsobené Eurican alebo Rabsin alebo kombinácia oboch naraz ..niekde som počul že ak sa pichnú obe vakcini naraz tak to može vivolat reakciu alebo že to bola reakcia na leptospiróze ako prvé očkovanie ešte ako šteňa mala samotní Eurican DHPPi2 druhe očkovanie Biocan DHPPi a Biocan L a reakcia nebola .až po už spomínanom tretom očkovani . Je nutne dávať každý rok očkovať na tie všetky ochorenia alebo stačí len na besnotu ..Chceme pre ňu len to najlepšie ale mame strach aby sme jej neublížili ..ako by sme mali postupovať v takom prípade? ..za odpovet vopred ďakujem…
marian909
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Mar 2010, 12:53

Re: silna alergicka reakcia

Poslaťod Dominkaa » 8. Sep 2010, 12:07

Mi máme podobný problém s anglickým kokeršpanielom. Po očkovaní jej postupne opuchla tvár. Najprv nad očami, neskôr papuľka. Opuch jej sťažoval dýchanie. Naposledy po tejto reakcii nevládala odísť k veterinárovi, líhala si, museli sme ju odviesť. Reakcia sa u nej raz objavila aj mimo očkovania. DOteraz nevieme príčinu. Očkujeme ju už na dvakrát. Najprv psinku, o 2-3 týždne besnotu a ako prvú pomoc v prípade reakcie máme doma vždy dithiaden.
Dominkaa
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 8. Sep 2010, 11:58


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron