Dalmatin - Nahle ochrnutie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Dalmatin - Nahle ochrnutie

Poslaťod Zuzana Planderova » 1. Nov 2009, 15:28

Pred tormi tyzdnami nas 9 rocny dalmatin etse v pihode behal, bol vesely a nic mu nebolo. Potom sa zacal jeden den hrbit tak sme sli k veterinarovi, nasadil mu antibiotika ale pes behom dvoch dni uplne ochrnul a vobec netusime preco. Veterinar mu potom robil krvny obraz ktory bol uplne v poriadku, nemal ani zvysene teploty. Ked mu robil biochemiu zistil ze su niekolko krat prekrocene hodnoty kyseliny mocovej. Povedal nam ze je to sice nezvycajne ale pes ma asi dnu - zla latkova vymena, zvysena kyselina mocova krystalizuje v klboch a preto nam pes ochrnul a ze sa moze dostat z akutneho stavu ale bude musiet byt na bezmasitych dietach ktore neobsahuju latky zvysujuce kyselinu mocovu. Zacali sme mu teda varit zeleninovu, obilninovu a cestovinovu stravu. Po tyzdni sa zacal stav zlepsovat a pes sa uz zacal sam dvihat a aj prevalovat. Zial po dalsom tyzdni sa mu zas rapidne vsekto zacalo zhorsovat a jednej noci nam zacal grcat a hrozne plakal. Rano sme to ukoncili, nemohli sme pozerat na to ako sa trapi. Pokial to cita nejaky veterinar, rada by som vedela aky ma na to nazor. Ci psi mozu len tak dostat dnu a ci sa z toho nemozu dostat. Specialne lieky na dnu sme mu nemohli davat lebo po dvoch tabletkach zacal z nich grcat.
Zuzana Planderova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Okt 2009, 22:04

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia