Vývoj kostí po úraze

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Vývoj kostí po úraze

Poslaťod rybicka » 30. Jan 2006, 13:11

Ahoj, chcem sa opýtať, aké vitamíny, alebo niečo podobné sú dobré na pevnú stavbu kostí. Mám 1/2 ročného bíglika po zrážke autom a má operovaný kĺb na zadnej nohe v kolene. Je to 2 mesiace naspäť, tento mesiac mu vytiahli klin z kolena a ešte stále kríva. Niekedy je na ňom naozaj vidieť, že ho tá noha bolí, lebo na ňu niekedy nie je schopný ani stúpnuť. Čo mu pomôže pre lepší vývoj a rast kostí a proti bolesti?
Ďakujem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 30. Jan 2006, 13:44

..toto je velmi individualne. Nedá sa predpokladať, kolko to bude trvať a hlavne nie takto cez forum. Najlepšie by to vedel ODHADNUŤ samotný veterinár, ktorý ho vyšetruje a zároveň ten ti velmi rad poradi aj nejake tie prípravky na kosti a klby, ktore by boli pre nho vhodné.

Ja by som tieto veci neriešila cez fora..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 30. Jan 2006, 13:47

Ale nejaké prípravky mu dávať by bolo vhodné vzhľadom na to, že je ešte mladý, kostra nie celkom vyvynutá a ešte musí navyše vynaložiť "energiu a prostriedky" na tú zlomeninu..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 30. Jan 2006, 13:49

offca vieš, lenže u nás máme tak skvelého veterinára, ktorý odporúča len veci kvôli reklame a tie najdrahšie s tým, že si myslí, že čím drahšie, tým lepšie, ale nie vždy tomu tak je, ako som už stihla zistiť. Nehladí na psa-individuálne, hladí na to, že keď niekto s niečím príde, tak mu ponúkne to najdrahšie, že to je zaručene najlepšie. Preto chcem mať prehľad, čo také vôbec existuje, niečo sa o tých prípravkoch dozvedieť, aby som bola v obrazy, keď za ním pôjdem a mohla sa povypytovať s tým, že už niečo o tom budem vedieť.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kristina » 30. Jan 2006, 14:14

Tiez som pri zlomenine u mojho stenata riesila, ci podavat nejake doplnkove vitaminy, alebo nie. Poradila som sa ale hned z veterinarom( ortopedom), ktory mu zlomeninu operoval. Veterinar mi neodporucil pridavat ziedne doplnkove vitaminy, pokial krmim kvalitnym krmivom. Takze som sa riadila touto radou( pretoze vsetkeho vela skodi aj co sa tyka vitaminov) a spravila som dobre. Dnes uz ani nevieme, ze mal psik zlomenu packu. Hned po tom, co mu dali dolu bandaz sme zacali z rehabilitaciou. Kazdy den som s nim chodila k vode plavat. A aj ked bola voda dost studena, musela som sa podujat do vody s nim, aby som ho mohla drzat na hladine. Teda drkotali mi vsetky zuby, ale stalo to za to. packa sa zacala postupne osvalovat a krival zo dna na den menej a menej. Dnes ho mam uz v plnej zatazi. Samozrejme primerane jeho veku. :wink:
Kristina
 

Poslaťod rybicka » 30. Jan 2006, 14:22

No, my problém z rozchádzaním nemáme po sadry, lebo on nohu v sadry vôbec nemal. Mal fraktúru kolena, čo chirurg vyriešil klinom do kosti. Po 2 týždňoch nohu s klinom rozchodil krásne,už vôbec nekríval, lenže po mesiaci musel ísť na vytiahnutie klina, takže znovu rozrezať a znovu zasiahnutie do kosti. Teraz je to už 3. týždeň a stále kríva. Možno aj preto, lebo je veľká zima, že to teraz viacej pociťuje...Je možné, aby potom trpel reumatizmom? Povedali mi, že musí na tú nohu primerane chodiť, nezaťažovať priveľa, lenže čo je pre nevybujačené šťeňa priveľa? Má stále veľa energie, nezaťažujem ho veľmi, von chodíme na krátke prechádzky s trochou vybehania sa, ale doma je potom k neudržaniu, musí mať svoju dávku pohybu a keď ju nemá, je doma veľmi divoký. A to aj keď ho tá noha bolí.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 30. Jan 2006, 14:24

Taak, Rybička, tieto veci, čo tu píšeš nám napíš ešte raz a v celku na www.edusan.sk
Tam ti do tých 3och dní poradia priamo veterinári.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 30. Jan 2006, 15:07

offca: ďakujem, už som tam písala a budem čakať na odpoveď. Tá odpoveď príde na tú stránku?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 30. Jan 2006, 15:15

rybicka píše:offca: ďakujem, už som tam písala a budem čakať na odpoveď. Tá odpoveď príde na tú stránku?

nie je zač.
A hej, tam to príde...si to budeš musieť vyhľadať. Ale kto hľadá, nájde :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Kristina » 30. Jan 2006, 15:39

Rybicka moze to byt sposobene zimou. Moj pes tiez nemal nohu v sadre, pretoze mal v kosti vsadeny drat a ten mu tam nakoniec aj zostal. Veterinar nas upozornil, ze sa moze stat, ze bude v zime obcas krivat, pretoze ho bude drat studit. V tom pripade by musel drat von. Nastastie sa tak nestalo( aj pri tych sadisticky nizkych teplotach), pretoze sa psikovy packa pekne dosvalila. A to ste mali stastie, ze ste krivali iba dva tyzdne. Nam to trvalo este mesiac po zlozeni bandaze a to sme chodili den co den rehabilitovat. Zlomenina sa lieci dlho a chce to cas. A kazda je ina. No kazdopadne by som pre radu vyhladala dobreho chirurga. Cez forum by som to neriesila. Edusan je sice fajn, ale ten veterinar co ti bude odpovedat, tvojho psika nevidi. :roll:
Kristina
 


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron