Problémy s blchami....

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Problémy s blchami....

Poslaťod Sara5 » 24. Aug 2009, 12:53

Dobrý deň
chcem poprosiť o radu: 2 týždne som majiteľkou 3 mesačnej sučky bígla, jej majiteľka, od ktorej ju mám mi povedala, že dostala nejaký prípravok proti blchám, ale neviem zistiť aký, bola som u veterinára, pretože sučka sa stále škrabe a okusáva (videla som na nej blchu) a dal mi prípravok - vodičku (ktorú som vtrela sučke za krk do srsti), názov som na nej nenašla... ale nepomohlo to... následne som ju na radu predavačky v chovprodukte okúpala antiparazitným šampónom a takým istým sprejom som jej vystriekala pelech, deku atď, ale aj tak to nepomohlo, kúpila som jej teda obojok pre šteňaná proti blchám a kliešťom, ale na ňom som prečítala, že by sa nemal kombinovať s inými látkami (bolo to tam pomenované nejakým odborným výrazom, ktorý vám teraz neviem napísať....), predavačka v chovprodukte mi povedala, že, keď štaňa okúpem, vystriekam, môžem jej dať aj ten obojok. Ja som jej ho zatiaľ ešte nedala, bojím sa, aby tých látok nedostala naraz veľa a nevyvolalo to u nej nejakú alergickú reakciu.... Prosím Vás o radu, ďakujem. Sara
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod luckyA » 24. Aug 2009, 19:29

kludne mozes dat obojok

nemusis sa nicoho bat, chemicka latka je v kazdom skoro rovnaka a neoznam, ze by nieaky pes dostal alergicku reakciu

ak mas v bude deku , albo koberec vyhod ..vystriekaj budu a kup si dezinfekciu , ktorou ju poriadne vydrhnes

na pripravky proti blcham sa spytaj veterinara ,nie hetnie smejdy z chovproduktov

drzime tlapky :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Problemy s blchami

Poslaťod lila » 20. Sep 2009, 14:14

Ahoj ja som mala podobny problem, ale veto mi len odporucil co mame zacat pouzivat proti blcham, ja mam maleho psika tak nam uplne staci obojok Kiltix. pouzivaju to aj znami a nik nemal viac problem :).
lila
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Sep 2009, 14:09

Poslaťod Sara5 » 23. Sep 2009, 14:54

Ďakujem veľmi pekne za vaše rady. Sara
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod jenny » 18. Okt 2009, 17:49

suhlasim pri psikoch je uplne super pouzivat obojky alebo spot ony pdla toho co komu viac vyhovuje alebo zabera, mne sa kazdopadne osvedcil advantix :lol:
jenny
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 20. Sep 2009, 14:31

Poslaťod luckyA » 18. Okt 2009, 18:57

spot-on a pypety sú aj oveľa praktickejšie ako spreje, pretože ich stačí meniť raz za 3 mesiace (cca ) a nesmrdia ako spreje , psy sa spejov boja a utekajú pre nimi, takže zato majú u mňa pypety a obojky tiež jasné plus :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia