Odčervenie šteniatka

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Odčervenie šteniatka

Poslaťod dulovicovar » 4. Aug 2009, 8:51

Dobrý deň.
Našli sme asi 2 mesačnú/podľa veterinára/fenku kríženca trpaslíčieho pinča. Keďže nevieme ako bolo doteraz šteniatko odčervované, poprosím o radu ako v danom prípade postupovať, hlavne z hľadiska intervalov odčervovania.
Ďakujem za odpoveď.
:?
dulovicovar
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 4. Aug 2009, 8:41
Bydlisko: Tvrdošín

Poslaťod Borka » 4. Aug 2009, 20:09

Ahoj,

takže keďže je taká malá a našli ste ju zrejme odčervená nebola. Pri šteniatkach by sa odčervenie malo opakovať každé 3-4 týždne do veku 6 mesiacov. Potom každé tri mesiace. Dávkovanie sa riadi podľa hmotnosti psíka a treba toto množstvo dodržiavať. Prípravky sú k dispozícii v podobe tabletiek, sirupov, prášku, alebo pasty, ktorá je asi najvhodnejšia pre šteniatka čo sa týka aplikácie. Dostať ich v každom obchode s chovateľskými potrebami, kde vám určite poradia a je široké množstvo druhov a značiek. Ak by náhodou bola silne zamorená škrkavkami môže po užití liečebného preparátu vyvolať zvracanie. Ale myslím, že by to malo byť v poriadku. Je nutné dodržať iba predpísanú dávku a nemali by ste mať problémy. U nášho psíka sa nevyskytli žiadne pri odčervovaní. Len ak sa jedná o tabletky, je lepšie ich zabaliť do nejakého obľúbeného jedla.
Tak veľa šťastia s odčervovaním :D
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

odcervenie

Poslaťod lila » 20. Sep 2009, 14:21

Pripajam aj svoju skusenost s odcervovanim steniatka, presla som si tym s mojoou dnes uz 3 rocnou fenkou. hlavne sa netreba nicoho bat. ja som sa poradila o davkach s veterinarom este ked bola stena, ale ked je pes starsi staci odcervovat kazde tri mesiace. mne sa osvedcili tabletky Drontal, ktore zabalim do kusu masa kedze s pastou som mala problem.
lila
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Sep 2009, 14:09

Poslaťod jenny » 18. Okt 2009, 17:53

jednoznacny suhlas s lilou, a ked sa poradis s vetom tak tym naozaj nic nepokazis :D a dnes uz nemam problem. pekne odcervujem Drontalom a vsetci u nas doma vratane hafana sme spokojny :wink:
jenny
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 20. Sep 2009, 14:31


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia