Lupiny u psa

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Lupiny u psa

Poslaťod Iron » 25. Máj 2009, 20:05

Prosim o radu moj psík nemecký ovčiak ma 9 mesiacov a objavili sa mu šupiny v oblasty chrpta.Prosim o radu čo mam robiť
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod Borka » 3. Aug 2009, 12:34

Ahoj, na tie lupiny vyskúšaj jeden bylinkový recept.

2 PL sušeného tymianu, 2 PL sušeného kostihoja a 1,25 l vody. Tieto bylinky voľne rastú v prírode, ale určite sa dajú kúpiť aj v lekárni. 5 minút tieto byliny povar vo vode v prikrytom hrnci, sceď a po vychladnutí použi po kúpaní. U nášho psíka to zabralo a je lepšie keď sa to pri ďalšom kúpaní zopakuje.
Ja mám kríženca nemeckého ovčiaka. Taktiež môžeš skúsiť podávať ľanový olej do potravy 1/2 čajovej lyžičky na 4,5 kg váhy psíka.

Tak veľa šťastia :D
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Iron » 3. Aug 2009, 12:59

UŽ mu to zmizlo ak sa mu to bude opakovat skúsim tvoju radu.A akeho maš stareho nemeckého ovčiaka a počuva??
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod Borka » 3. Aug 2009, 21:51

No môj pes už má 9 rokov, ale počúva celkom fajn. Tak má zakladný výcvik a na privolanie reaguje vždy. Čo ten tvoj nechce poslúchať?
:D
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Iron » 5. Aug 2009, 19:43

no moj psik bude mať 11mesiacov ked som snim na luke tak počuvá ale ked pridem domov a pustim ho na dvor tak nepočuvá keď ho dám do klietky a odchádzám od neho tak strašne breše to je asi cele čo robí zle
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod Borka » 5. Aug 2009, 21:49

Ahoj , tak to nie je také zlé. A ako je to zo základným výcvikom ?
Poslúcha ťa na všetky základné povely? Na lúke ho máš na voľno alebo na vodidle? Ak ti to brechanie veľmi prekáža tak ho hneď po návrate z prechádzky nedávaj do klietky, ale ho skús ešte zabaviť alebo skús nejaké povely stačí tak max. 5 minút, aby si odpútal jeho pozornosť. Alebo mu skús vyrobiť nejaký hlavolam, ktorý ho počas pobytu v klietke zabaví natoľko, že zabudne na štekanie napr. mu nejakú pochúťku vlož do hračky a on sa ju bude snažiť vytiahnuť, ale nie samozrejme takú, kde by mohli byť nejaké malé časti, s ktorými by sa mohol tak akurát zadusiť.

Tiež je dobré, keď si postupom času odsleduješ prečo tvoj havino šteká, pretože štekot je vlastne reč psov, alebo spôsob akým komunikujú, preto je dôležité, aby si vedel či tvoj psík šteká, preto lebo sa baví, má strach, alebo či si bráni svoje územie.

Náš pes šteká vždy, keď nám chce oznámiť, že niekto vstupuje na dvor a tým nám oznamuje, že ide nejaká návšteva. Taktiež šteká, keď okolo ide nejaký pes, ale to už vydáva trochu iný štekot alebo keď sa nejaké neželané zviera nachádza na našej záhrade napr. ježko. Ale ja veľmi dobré vedieť rozoznať, kedy pes šteká, že ti niečo oznamuje a kedy sa napr. hnevá alebo si vynucuje tvoju pozornosť. Pretože psy aj pri hre teda aspoň náš ako to ja nazývam sa s nami háda, hlavne teraz, keď je už starší a nechce nám doniesť aport až k nohám, ale položí ho asi pol metra od nás. Tak vydáva taký hádavo nepopísateľný štekot, ale tu je dobré nikdy psovi neustupovať. Ani keď si vynucuje tvoju pozornosť.
A ak ti môžem odporučiť tak by som určite neskúšala tie el. obojky, ktoré sú naprogramované tak, že pes za každé šteknutie dostane výboj. Som zásadne proti takýmto pomôckam.

Ak máš nejaké otázky veľmi rada ti poradím aj keď ja nemám priamo čistokrvného NO, ale časť povahy NO predsa len má. A výcvik nie je len o plemene, aj keď to určite ovplyvňuje samotný výcvik.

Ešte ak budeš mať čas tak si pozri stránku o Rudolfovi Desenskom sú tam aj rady k základnému výcviku a celkovo správaní sa psov hlavne veľkých plemien.
www.psycholog-psu.com

Tak veľa šťastia s výchovou a ozvi sa ak by si chcel nejakú radu, alebo si môžme aj vymeniť skúsenosti

:D
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Iron » 6. Aug 2009, 9:08

Vieš to je tak že keď ho dám do klietky a odcházdam tak breše po mne a kňuči keď sa vrátim tak je ticho to iste robi aj keď ho dám na reťaz a unás na dvore mamé ešte dva psy toho možno ovplyvnuje
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia