VELKY PROBLEM S KAKANIM!!!!!!!!!!!!!!!

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

VELKY PROBLEM S KAKANIM!!!!!!!!!!!!!!!

Poslaťod andulka » 16. Máj 2009, 16:17

zaobstarali sme si 8 tyzdnoveho psika anglickeho buldoga,ktory ma ale problemy s kakanim- treba mu pri vyprazdnovani sa pomahat stlacanim konecnika pretoze to sam nedokaze.Po dokakani mu z konecnika ide aj krv . dostali sme od chovatela aj tabletky SYNULOX. Bojim sa on pretoze aj ked spinka mu vyjde zo zadocku malinke hovienko. viete mi poradit ako mu pomoct po domacky alebo poradit co je to za choroba a kde sa o nej docitam viac???DAKUJEM[/b]
andulka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16. Máj 2009, 16:14

Poslaťod m-o-n-i » 17. Máj 2009, 17:04

Skúste zmeniť stravu - dávajte mu kvalitné granule ( napr: royal canine - for puppy ) a v žiadnom prípade nestláčajte konečník - lebo to krvácanie mohlo byť zapríčinené aj tým vašim stláčaním. Poprípade navštívte veterinára. A bol psík vôbec odčervený?
m-o-n-i
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Máj 2009, 16:43

!

Poslaťod andulka » 17. Máj 2009, 19:37

GRANULE MA KVALITNE od kedy vie sam papat papa len royal caning pre stenata. odcerveny nebol pretoze nam povedali ze mu to viac uskodi.
andulka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16. Máj 2009, 16:14

:(

Poslaťod andulka » 17. Máj 2009, 20:10

a pomahat pri kakani mu musime pretoze sam by sa vooobec nevykakal.
andulka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16. Máj 2009, 16:14

Poslaťod m-o-n-i » 17. Máj 2009, 22:59

Tak to mi je ľúto. A chovatelia, od ktorých ste si zadovážili psíka vedia čo je vo veci? U toho veterinára ste boli?
m-o-n-i
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Máj 2009, 16:43

:)

Poslaťod andulka » 18. Máj 2009, 14:42

dnes sme boli u veterinara povedal nam sice nie velmi dobru spravu ale urcite je to lepsie ako sme ocakavali. ma ochrnutu zadnu cast telicka- chovstik,analik nozky nie ved chodit vie.proste mu tlaci stavec na miechu a preto nema stlacaci reflex,je percento ze sa to rastom upravy,dali nam ine lieky aj vitaminy,.ak sa to neupravi potom to mozme riesit bud operacne no prv po vysetreniach alebo nechat tak a obcas mu s vytlacanim pomoct.drzte palce nech to dobre dopadne.
andulka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16. Máj 2009, 16:14

Poslaťod luckyA » 13. Jún 2009, 14:14

drzime
ale ajtk by som asi ziadala od chovatela ason nahradu polovice ceny
ganule royal canin-for puppy maju ysoky obsah proteinov
royal canin su sic dobre , ale pre stena su viac-menej nevhodne
odporucila by som purinu pro plan
hlavnbe nie tie friskis...co davaju v reklamach ..su zalozene viac menej na eckach a umelich farbivach
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod adina1 » 18. Jún 2009, 9:11

Uf! Tak to ma mrzí :( Samozrejme ,že budeme držať palce aj tlapky ,ale tie ž by som šla za chovateľom ,od ktorého máš psíka . Vrátenie aspoň časti peňazí ( pri serióznom chovateľovi to býva aj plná suma ) ,ktoré ste zaplatili za psíka by pomohlo pri nákladoch na liečenie .
adina1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Mar 2009, 12:26


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia