psík otvorí papuľk iba na 1,5 cm

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

psík otvorí papuľk iba na 1,5 cm

Poslaťod nastenka » 5. Máj 2009, 14:45

Dobrý deň
Ujali sme sa zlatého retrievera, má rok a 4 mesiace.Doma sme zistili, že otvorí papuľku na 1,5 cm.Veterinár povedal, že je to kraniomandiblárna osteopatia a dostal na 4 dni trojnásobnú dávku kortikoidov.No nepomohlo. Boli sme aj u iého veterinára, aby sme si potvrdili diagnózu.Tu padli síce 4, DD-CMO, temporálna myozitída, temporomandiblárna dysplázia, stav po fraktúre v temporomandiblárnom kĺbe.Ale nakoľko nevieme, čo sa stalo, kým nebol nás ( bývalá majiteľka vraj o ničom nevie, dokonca si ani len nevšimla, že nevyplazuje pri odvetrávaní jazyk, čo je teda dosť zvláštne), je vraj v podstate jedno, aká je príčina. Stav je chronický a má stuhlé žuvacie svaly temporomandibulárnych kĺbov. Dostal Prednison 2Omg 2x1,5 tab a Famosan 1x1. Chcela by som sa spýtať, čo by sa dalo robiť viac, čo by mu mohlo pomôcť?? Nahrievam ho biolampou a snažím sa m manálne cvičiť s čeľusťami, mám však problém s technikou. Ak by sa dalo, poraďte mi, ako to cvičenie vykonávať,zatiaľ mu otváram ústa rukami.Vopred ďakjem za akúkoľvek radu.
nastenka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 5. Máj 2009, 14:02
Bydlisko: Martin

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia