Shi-Tzu fena - hrčka na brušku

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Shi-Tzu fena - hrčka na brušku

Poslaťod 99lucka55 » 8. Feb 2009, 18:03

Zdravím všetkých a zároveň prosím o pomoc,
známa si kúpila fenku Shi-Tzu :-(pre svoje dieťa:-( 3 ročné. Fenka má 1,5 roka a má hrčku na brušku, mala ju mäkkú a po 2 týždňoch jej trochu stvrdla, jemne som jej ju stlačala a nereagovala na môj dotyk, čiže asi ju to nebolelo. Hrčku nemela keď ju kúpili, tá sa zjavila až neskôr.Má veľmi rada jej fenku a preto som smutná a žiadam o pomoc.
Jej dcéra ju nadrapuje a robí jej zle, môže to mať pruh? a ako vyzerá pruh u psíka? alebo to je skôr nádor? Farba kože je nezmenená. Správanie má tiež nezmenené, papá, teší sa, chce sa hrať ...hára sa pravideľne. Psíka kúpila dcére a tak to aj vyzerá - mimo tému.
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19

asi viem o co sa jedna

Poslaťod sisel66 » 18. Feb 2009, 12:31

no, viem ze moje tvrdenie nemusi byt spravne, ale mze sa jednat o rakovinovy nador, ktory treba okamzite vybrat von, nech ide k veterinarovi, ten jej blizsie povie o co ide, a ked je moje tvrdenie spravne, tak jej povie ci sa jedna o zhubny alebo nezhubny nador, a potom ho vyberu. znama by mala ist hned k vetrinarovi.,
sisel66
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Feb 2009, 22:53

Shi-Tzu fena - hrčka na brušku

Poslaťod aponi » 18. Feb 2009, 15:48

Je ťažko takto určiť,čo to je , treba ísť fakt k vetovi.
Pruhy sú dva je brušny a slabinový,brušný je priamo na pupku,je veľmi viditeľný,može sa urobiť aj pri naťahovaní,slabinový je dolu akoby pri vaječníkoch.nemusí to byť nádor-može to byť len nejaký tukový vankúčik.
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

ahoj

Poslaťod janka2302 » 19. Feb 2009, 13:52

ahoj, ja som tiez nasla mojej fenke na brusku guličku, pri stehu, lebo v decembri jej vyberali maternicu, hned sme zabehli k veterinarke, je to nador na mliecnej zlaze, ktory ma 2 cmm a musi sa odstanit chirurgicky, drzte palceky v pondelok ju caka dalsia operacia, ked sa ta gulicka neodstani narastie to do tvaru pomaranca a potom zasiahne cely organizmus, aj mi sme si mysleli ze je to tukovy vankusik, ale bohuzial je to nador, tak skuste zbehnut k veterinarovi co vam povie, drzim palceky.
janka2302
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Feb 2009, 10:24

Poslaťod aponi » 19. Feb 2009, 14:38

to ma teda veľmi mrzí,prajem skoré uzdravenie
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Shi-Tzu fena - hrčka na brušku

Poslaťod 99lucka55 » 19. Feb 2009, 16:09

ďakujem za odpovede, zoberiem ju asi ja osobne k veterinárovi,
no snáď to nebude niečo strašné.


Prajem skoré uzdravenie tvojej fenke a veľa síl obom, je mi lúto, že psíkovia sa musia takto trápiť.
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19

hrčka na brušku

Poslaťod Eva Urbánková » 27. Feb 2009, 16:13

A ako ste dopadli u veterinára?
Eva Urbánková
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 6. Feb 2009, 10:55
Bydlisko: Sereď


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia