Shi-tzu stena - zapachajuci vytok z oci

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Shi-tzu stena - zapachajuci vytok z oci

Poslaťod Alexa1 » 11. Dec 2008, 17:15

Ahojte. Mam priblizne 9 tyzdnove steniatko shi-tzu a od prveho dna badam taky divny zapach z okolia oci a nosa. Vetoska hovorila, ze je to typicke pre steniatka, takyto pach. No nepachne z papulky, ani zo srsti, ale len v okoli tych oci. Tvoria sa mu aj take karpiny, ktore pretieram borovou vodou. Prejde tento zapach, je to skutocne typicke pre steniatka, alebo maju shi-tzu aj v dospelosti problem zo zapachajucimi vytokmi z ociek? Prosim, kto chova shi-tzu, mate alebo mali ste podobny "problem"?? prosim
Alexa1
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 15:59

Shi-tzu stena - zapachajuci vytok z oci

Poslaťod aponi » 12. Dec 2008, 8:59

Ahoj,skús nepoužívať borovú vodu,ale kvapky do očí čistec-ocu flash-dostaneš ho v lekárni
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod Alexa1 » 12. Dec 2008, 11:29

aponi vdaka. Este mu aj zhnedla srst pod ocami, kedze ma papulku bielu, je to dost vidiet. Ma to tam take polepene, no nechce si to nechat umyt. Mohlo by pachnut aj toto? Ta hneda zlepena srst? Cim by som mohla umyt tuto srst? Mohla by som kupit sampon pre steniatka a tym mu ju pretriet a vydrhnut? Alebo skor tymi kvapkami? vdaka
Alexa1
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 15:59

Shi-tzu stena - zapachajuci vytok z oci

Poslaťod aponi » 12. Dec 2008, 14:00

Ahojky, možno si mu to čistila dosť neopatrne,musí to brať ako dennú očistu,ako keď ty si každé ráno umývaš zuby,inak to nebude mať biele,ja používam gel Soin des Yeux,stojí okolo 200,-Sk
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod Alexa1 » 12. Dec 2008, 16:13

vdaka. Uz som sa zlakla, ze to bude nieco vaznejsie. Takze jedna sa len o kozmeticku upravu. To mi odlahlo, dakujem :D
Alexa1
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 15:59

Shi-tzu stena - zapachajuci vytok z oci

Poslaťod 99lucka55 » 8. Feb 2009, 17:47

Ahoj,

ja mám tiež psíka Shi-tzu a mám tento istý problém. Má už síce 4 roky, ale odmalička mu tečú očká. Nie je to borovou vodou, tiež som ju používala a potom som prestala a nič sa nezmenilo. Hnedú srsť pod očkami má zo slz a čo poznám psíkov Shi-Tzu, tak má to každý. Môžu to spôsobovať chlpky rastúce dohora, čím sú Shi-Tzu špecifické. Sleduj či si tvoj havko nešúcha očká labkami alebo o koberec, ... Samozrejmá musí byť aj hygiena a vystrihovanie chlpkov. Môj psík má tiež také polepené karpiny a čistím mu to len čistou vodou, žiadny šampónom, zahnem mu hlavu a trochu pustím teplú vodu na postihnuté miesto. Musí mať hlavu zahnutú, aby mu nešla voda do uší a davaj pozor na nos, alebo mu to vystrihnem. Borovu vodu som prestala používať, lebo mi veterinárka predpísala mastičku. Tiež som si myslela, že to nie je nič, ale ten zápach môže byť zápal. Môjmu psíkovi sa to vekom zhoršovalo, resp. sa mu začali častejšie zapalovať očká, vzhľadom aj na vonkajšie počasie, čiže stačí že fúkne vietor a má zápal, preto mu dávam tú mastičku Vital, tiež ju kúpiš v lekárni, žltá krabička. Môj psík teraz ide na operáciu očí a na pár rokov vraj bude pokoj, ide prvý raz a kvôli týmto výtokom, teda zápalom. Keď sa mu pozriem do očných vačkov má po nich také červené bodky a aj tie vačky má červené, majú byť vraj bledulilinko ružové až biele. Spôsobuje mu to pocit svrbenia a pocit, akoby mal piesok v očiach. Bojím sa ho dať do narkózy, lebo trpí aj epilepsiou.Samozrejme tvoj psík nemusí mať taký istý problém, ale daj mu radšet vyšetriť očká a aj ty ho prezeraj. Budúcu sobotu by mal mať po operácii, tak ti môžem dať vedieť.
Pozdravujem tvojho psíka a snáď to prejde bez vážnejších problémov:-)
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron