Škodí Jazvečíkom chodenie po schodoch???

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Myslíte že je to pravda?

Ano, je to pravda
2
40%
Nie, podľa mňa je to hlúposť
1
20%
Neviem
2
40%
 
Celkom hlasov : 5

Škodí Jazvečíkom chodenie po schodoch???

Poslaťod kotras » 22. Sep 2008, 14:09

Počul som že jazvečíkom škodí keď priveľa chodia po schodoch a vraj im to škodí na kĺby. Neviem čo si o tom mám myslieť. Nevedeli by ste mi v tom poradiť?
Obrázok užívateľa
kotras
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 21. Sep 2008, 17:02
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Iwo30 » 24. Okt 2008, 13:33

ja tiez doma chovam pol rocneho jazvecika a on denne chodi po schodoch...tak to by som chcel vediet aj ja...
Obrázok užívateľa
Iwo30
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 28. Júl 2008, 21:33

Poslaťod Esona » 25. Okt 2008, 17:02

Aj pri velkej rase stence nemaju chodit po schodoch koli klbom .Jazvecik aj v dospelosti radsej nie.Moze dojst k poskodeniu medzistavcovych platniciek a aj k ochrnutiu .Pozor treba davat na strme- vysoke schody .Ked vybehne po schodoch len semtam nic sa nedeje . Mne ochrnul jazvecik pri vyskoku na fotelku . Da sa to operovat ,ale nie vzdy to pomoze a psik je nakoniec uspaty . Pozorovala som aj ochrnuteho jazvecika s takym vozickom co mu drzal zadne koncatiny .Psik sa pohyboval, cupital zdal sa mi v pohode ,ale neviem .Moje pocity boli zmiesane .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod deniteni » 4. Jan 2009, 0:11

ja som pocula,ze ked jazvecik chodi dlhu dobu po schodoch moze mu vyskocit platnicka a zvlast u jazvecikov,ktory maju dost dlhu chrbticu,ale to plati pre vsetky male plemena aj tie s kratsou chrbticou :D
deniteni
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 3. Jan 2009, 12:52

Poslaťod luckyA » 6. Jan 2009, 15:59

urcite nie! hrozi tu obrna jazvecikov !
a nepla ti to iba pre jazvecika ale aj u bigliov , basety , spaniely pekninske pince a pudle !
odporucam teda robit aj rtg vysetrenia kvoli dysplázii bedroveho klbu
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron