shi-tzu zachvat,krče?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

shi-tzu zachvat,krče?

Poslaťod 99lucka55 » 7. Sep 2008, 22:34

Môj psík Shi-Tzu ma 4 roky a dva razy do roka dostane záchvat. Odpadne,má krče, urobí všetky potreby naraz, má napnuté a vykrútene nožičky a strašne od bolesti zavyja. Tento rok to mal v aprili a septembri 7. večer. Predtým roky to mal cez deň. Veterinari mi nepovedali nič konkrétne, dala som ho vyšetriť a vraj všetko mal v poriadku. Raz to mal v spoločnosti a jeden pán mi povedal, že to mavaju psikovia taký maly , lebo sú prešlachtený. Keď mu to prejde, tak je chviľu vyplašený a bojazlivý potom je to lepsie. Nemá s tým niekto skusenosti? Ďakujem.
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19

Poslaťod Silwuska » 8. Sep 2008, 9:21

Urcite to nieje tym ze je to maly psik :? :roll: chod s nim NORMALNEMU veterinarovi, ktory na priznaky podobne epilepsii nepovie ze to nic nieje...ale spravi vsetky mozne vysetrenia...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

shi-tzu zachvat,krče?

Poslaťod 99lucka55 » 8. Sep 2008, 11:33

Ďakujem za reakciu...

Už som skúsila viacerých veterinárov a bola som aj na klinike v TT, tam mu robili vyšetrenie krvi a ostatne, ale vraj mal všetko v poriadku. Táto klinika sa v tomto okrese označuje za najlepšiu, robia tam skoro všetko, povedali mi, že tým že je malý, tak sa prehrieva a že keď to je len dva razy do roka, tak to nič nie je. Ale aj tak mám o môjho psíka strach, lebo mal to aj keď bolo chladnejšie, hľadám veterinára, ale všetci sú rovnaký. Majú k môjmu psíkovi asi taký postoj, že nie je prvý ani posledný. Keď to dostal prvý raz, tak som hneď volala veterinárke a povedala som jej, že ju do ambulancia doveziem aj odveziem domov a zaplatím si čo len bude treba a keďže to bolo v nedeľu povedala mi, že ona teraz má návštevu a že vydrží do pondelka. Lenže potom začal kakať krv a dosť veľa, tak som ho v noci vzala na tú kliniku, oni majú aj pohotovosť, ale podrobil sa vyšetreniu a povedali mi, že ku nim sa chodí s vážnejšími problémami a za dverami je ešte veľa ďalších psíkov. Zobrali niekoľko tisíciek a šla som naštvaná domov. Bojím sa, že keď bude starší, tak ...
Ak dokážeš opustiť psíka, si menej ako on, pretože on by ťa nikdy neopustil. Ty máš rodinu, máš priateľov, máš svoje záľuby, máš domov, ale psík má len a len TEBA!!!
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19

Poslaťod lusinda » 18. Nov 2008, 12:32

MAM PODOBNY PROBLEM S MALTEZACIKOM .... MALA SOM PODOZRENIE NA EPILEPSIU ... SPRAVILI MU KOMPLETNE VYSETERENIE KRVY .. NA KOLKO MAL VSETKO V PORAIDKU NA 100% MOZE TO BYT JEDINE EPYLEPSIA KTORA SA Z KRVY ZISTIT NEDA .... JE TO NERVOVE OCHORENIE Z MOZGU .... A NA VYSETRENIE EPYLEPSIE TU NA sLOVENSKU NIE AU PODMIENKY .... ALE PODLA PRIZNAKOV AKE MA TVOJ PSIK IDE NA 95% O EPYLESPIU ... PRI SILNYCH A CASTYCH KRCOCH TI MOZE VETERINAR ODPORUCIT DIAZEPAN KTORY POCAS ZACHVATU PODAS PSIKOVI ......
Obrázok užívateľa
lusinda
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 18. Nov 2008, 12:16

shi-tzu zachvat,krče?

Poslaťod 99lucka55 » 18. Nov 2008, 19:43

Na Slovensku je jeden lekár, kt. sa zaoberá epilepsiou psov, skontaktovala som sa s nim, pôsobí na klinike v Košiciach. Keďže je to veľmi ďaleko komunikovali sme mailom. Popísal mi všetko o epilepsii a poslal knižky, je to milí lekár a môžem mu napísať hoci kedy, vždy mi zodpovie moje otázky.
Prišli sme na spúšťač, ktorý vyvolával môjmu psíkovi záchvat. Dosť sme sa fotili a vlastne blesk bol ten stresor. Epilepsiu má na 100%, tento lekár mi to potvrdil a aj vyšetrenia. Epileptický záchvat u psíka môže vzniknúť aj niekoľko dní potom ako sa stresor uskutoční a preto väčšinou ludia nevedia čo ten záchvat vyvolalo. Fotografovanie ma napadlo, keď som si pozerala fotky a mám ich s mojím psíkom veľa, tak som to konzultovala s pánom doktorom a zhodli sme sa. Psíka som prestala fotiť a zatiaľ je dobre. Spúšťač môže byť rôzny, stromoradie, blikajúce svetlá, svetlá na autách ... Pán doktor sa volá pán doktor Skalka.
Ak dokážeš opustiť psíka, si menej ako on, pretože on by ťa nikdy neopustil. Ty máš rodinu, máš priateľov, máš svoje záľuby, máš domov, ale psík má len a len TEBA!!!
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19

Poslaťod lusinda » 18. Nov 2008, 21:24

ja sa sice do tejto problematiky velmi nevyznam ale pokial viem epylepsia je poskodenie mozgu - mala jazvycka na mozgu a zachvaty mozu byt bezdovodne ... takze myslim ze to nezalezi od toho ci ho fotis alebo nie ... samozrejme ze prispievat to k tomu moze viac ...
Obrázok užívateľa
lusinda
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 18. Nov 2008, 12:16

shi-tzu zachvat,krče?

Poslaťod 99lucka55 » 20. Nov 2008, 21:22

Ano, máš pravdu je to ochorenie mozgu, resp. mozgovej kôry.
Citované z príručky pre chovateľov - Epilepsia psa, ktorú vydal MVDr.Jozef Skalka:
Epilepsia je ochorenie centrálneho nervového systému mozgu, prejavujúce sa rôznymi formami nervových , tzv. epileptických záchvatov a rôznymi stupňami závažnosti. Príčiny vzniku epilptických príhod sú mnohoraké, známe i neznáme. Zo známich príčin sú to najčastejšie poškodenia mozgu (jazvičky), v ktorých potom vzniká záchvatové, tzv. epileptické ložisko. Jazvičky vznikajú po úrazoch hlavy, zápaloch mozgu a mozgových blán, pri mozgových nádoroch a ťažkých pôrodoch. Záchvaty môžu vyvolávať tzv. stresory, spúčťače záchvatov a to sú nap. spomínané fotenie, stromoradie ...

Brožúra je veľmi zaujímavá a vydal ju lekár, ktorý ako jediný na Slovensku sa venuje epilepsii psov. Prečítala som už niekoľko kníh a prešla hocjaké stránky na nete a odporúčam všetkým, ktorý majú tento problém so psíkom ako ja, aby tomu venovali pozornosť a dali psíka vyšetriť. Ak sa záchvaty neopakujú často, treba zistiť spúšťač a eliminovať ho. Lieky, tzv. epileptiká sú lieky, ktoré sa odporúčajú brať v malých dávkach alebo sa predpisujú až pri nahoršom stupni závažnosti.
Ak dokážeš opustiť psíka, si menej ako on, pretože on by ťa nikdy neopustil. Ty máš rodinu, máš priateľov, máš svoje záľuby, máš domov, ale psík má len a len TEBA!!!
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia