Maltéz a jeho hovienka

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Maltéz a jeho hovienka

Poslaťod luckaf » 17. Jún 2008, 9:06

Zdravím Vás priatelia zvierat!
Prosím Vás o radu. Máme malta, bude mať 6 mesiacov, a odkedy ho mám doma, riešime hovienka. Kadí a pišá ráno na záhrade, al prechádzka. Zhruba
2-3x. Príde domov, granule (teraz royal canin)voda, pred odchodom do práce ho ešte pustím na dvor, a teraz to príde.: Okolo obeda prídem domov, malt sa vylizuje ako divý, a na dlažbe "dočista" vylízaný flek po hovienku. Zbieram aj von aj na dvore, lebo neviem kedy to spráska. Vet mi kázal (Po 5tich zmenených granuliach, jogurtoch, droždí, varenej strave, zelenine a už ani neviem, čo sme skúšali,) strieskať ho strašne, aby si zapamätal. Ale on to nikdy neurobí pred nami, vždy potajomky na poschodí, alebo dolu, keď sme my hore. A mlátiť ho hodinu po čine mi príde o ničom. Je strašne zlatý, počúva,nieje otravný, neskáče po ľUďoch, nechcem psa v posteli, tak som ho naučila na košík v spálni, tam si spinká, no nemám fakt čo by som povedala, okrem...
Mám 2 deti a tu nastal problém. hrajú sa, on ich olizuje, obhryzkáva a ja mám stále také zábrany, lebo neviem či si dal, či nie. Má 2 bratov, vraj sú normální. Vet povedal: má zvrátené chúťky, možno to prjede možno nie. Nechcem rady typu: Daj mu surove 3dňove maso, nech mu je fajne zle, ako som dostala na milačikoch, ale niečo od ľudí čo fakt chovajú miláčikov. Ďakujem. Ešte som nenapísala, že má na 2 miestach v dome staré uteráky, a keď náhodou musí čurká tam. Niekedy sa aj vykadí a nechá to celý čas, kým neprídeme. Nie nie je to v prípade, že žral niečo iné, vždy v podstate to isté.Ďakujem.
Maltéz Macko, nar.: 4.1.2008,
luckaf
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Jún 2008, 8:27

Poslaťod Ester » 17. Jún 2008, 15:25

Určite ho nebi, mojej sučke teda stačí, aby som na ňu zvýšila hlas a hneď vie, že urobila niečo zlé. Nikdy hovienka nežrala - vlastné ani cudzie, takže s tým nemám skúsenosť, buď je to naozaj stravou, ale skôr to bude hlúpy zvyk, ktorý sa dá podľa mňa riešiť len povelom "fuj" ak ho pristihneš a pozbierať hneď. Možno sa aj nudí, keď je sám?
btw, nemyslím, že by psovi ublížilo 3 dňové surové mäso.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod luckaf » 18. Jún 2008, 8:23

Ester, prepáč
ja som nenapísala, že to mäso má byť vonku a potom také
smradľavé a "oslizlé" vraj zaberie. Bola som sa včera radiť u veta(dalsieho) poradila mi, aby sme skúsili prejsť z granulí na maso, slížiky,ryžu, chlieb a pod. Vraj granule môžu byť tak kvalitné, že štena to čo vykadí je prenho proste nie jablko, ale jablková dreň proste si to upraví je tam stáýle niečo čo vonia a chutí a zaujíma ho to. Hlavne by sa malo znížiť objem,konzistenciu a hlavne množstvo stolice, lebo teraz nechápem čo z takého malého čuda za hady lezú a aké dlhé... :D Skúsim,to nebude problém, len keď to vyrieši ten moj.Biť ho nemôžem, videla si malťákové oči??? :roll: Raz dostal, keď som sa mojkala s dcerou, a on ju ztrestal za tu drzosť, tak som ho zmydlila, koli hierarchii. To bolo raz, nikdy viac to neskúsil.
Maltéz Macko, nar.: 4.1.2008,
luckaf
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Jún 2008, 8:27

Poslaťod lucik » 18. Jún 2008, 20:31

mlatit psa nema zmysel - je to pre psa nezmyselna agresia zo strany cloveka a moze to akurat tak narusit jeho doveru..

ja by som to skor videla tak, ze psik sa snazi po sebe upratat skor ako panicka na to pride.. toto vacsinou vznika po snahe naucit rychlo psika cistote tym, ze ho za vykakanie ci vycikanie vnutri majitel potresta.. pes potom zo strachu "uprace" svoje vykaly..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod luckaf » 18. Jún 2008, 21:22

Este raz.
Naposledy upravil luckaf dňa 18. Jún 2008, 21:29, celkovo upravené 1
Maltéz Macko, nar.: 4.1.2008,
luckaf
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Jún 2008, 8:27

Poslaťod luckaf » 18. Jún 2008, 21:28

Prepáč nerozumiem tomuto príspevku.
To nieje náš prípad, nič nešlo násilím a ak pozrieš vyššie, píšem, že hovienko aj nájdem. na mieste kam chodí(uterák, lebo noviny rád trhá a žuje..), keď nevydrží, alebo keď prší, vtedy von odmieta ísť a čurka a kadí len na suché miesto pod strechou...A dostal raz tiež pozri vyššie.
Maltéz Macko, nar.: 4.1.2008,
luckaf
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Jún 2008, 8:27

Poslaťod lucik » 18. Jún 2008, 22:56

si pisala, ze si ho zmydlila kvoli hierarchii, na to som ti napisala, ze mlatit ho nema zmysel..

a s tym jedenim hovienok - ako si prejavovala svoju nevolu ked si zistila, ze sa vykakal mimo urceneho miesta? a ako potom, ked si prvykrat zistila, ze si svoje hovienko zozral?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Ester » 18. Jún 2008, 23:19

My sme na mäso prešli asi pred mesiacom a sme veľmi spokojní - aj ja aj sučka aj moje deti, ktoré majú za úlohu zbierať exkrementy - hovienka sa zmenšili a je ich menej. Zo začiatku som mäso varila, teraz už si zvyká na surové. Cathy konečne raňajkuje a pribrala 1,5 kila.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod lucik » 20. Jún 2008, 6:52

Ester píše:aj moje deti, ktoré majú za úlohu zbierať exkrementy

:lol: dobre to mas zariadene :lol:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod luckaf » 22. Jún 2008, 22:58

Ahojte,
tak zatiaľ nám tá nová strava asi funguje, kadí oveľa menej a nezájem o hovienka. Ja zbieram, takže vidím rozdiel. Teraz zas budem hľadať nejaké námety na jedálniček pre prcka.

Ešte na otázku, ako som reagovala na hovienka. On to nejak od začiatku pochopil, že tie uteráky na zemi sú na to(Prvé mláčky som ním utrela a jemu to voňalo, )Takže kadil na uterák a ja som ho chválila, veď robil dobre. Keď sa podarilo inde a videla som, tak som povedala fuj maxo, a odniesla som ho na ten uterák. Nemyslím, že by to robil úplne od začiatku. Najprv mal Pedigr.
to ešte u mamy ho naučili, a až poom, keď mi poradili prejsť na iné granule, tak som začala pozorovať tie zlikvidované. :wink: A keď som to prvý krát zistila, tak som ho povoňala, a smrdel, takže to bolo jasné. Povedala som mu, že je čuŇe. Viem, že to psi občas robia a myslela som , že mal práve to občas :? No a potom, vravím, za to som ho nebila, lebo som ho nevymákla.
Maltéz Macko, nar.: 4.1.2008,
luckaf
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Jún 2008, 8:27

Poslaťod 99lucka55 » 8. Feb 2009, 18:12

Určite bitka nepomôže, skôr by to robil naschvál. Niekedy psíkovia naschvál robia niečo čo nám luďom nepríde normálne. Psík ťa možno trestá za to, že si ho nechala samého, možno sa mu nepáčila strava a možno chcel len na seba upozorniť, ... Ak nová strava pomohla, odpustil ti :-) To, že psíkovi dáš super granule, ešte neznamená, že mu chutia. Asi máš doma šibala a nevie ti inak povedať čo cíti a čo si myslí, tak zvolil svoju cestu. Ešte môže byť, že mu chýbali nejaké vitamíny.
Obrázok užívateľa
99lucka55
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Sep 2008, 22:19


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia