odtrhnutý vankúšik

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

odtrhnutý vankúšik

Poslaťod dogsite » 16. Jún 2008, 8:39

Ahojte....mám taký problém že moja fenka ma na jednej labke dopolky odtrhnuty vankúšik a teraz neviem ze tu druhu polku ze ci mozem odstrihnut lebo jej to len visi.
Mal uz dakto s tymi vankusikmy problem?
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod offca » 21. Jún 2008, 10:44

Uz je to par dni po pridani tvojho prispevku...tak ako sa sučina má?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Johana » 10. Júl 2008, 7:52

Poradíte niekto čo s poraneným vankúšikom? Ako postupovať, aby sa to psíkovi čo najskôr zahojilo? Včera sa to stalo mojej fenke tiež.
Ďakujem.
Johana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Jún 2008, 7:44

Poslaťod offca » 10. Júl 2008, 15:02

Johana, stačí ho čistiť Betadin-om. Je to skvelá dezinfekcia zároven podporujúca hojenie. Používa sa aj na vymývanie rán pri operáciách.
Moj pes mal kompletne odfaklený vankúšik, pričom mu ale stále na kúsku visel. Veterinárka to chcela šiť, ale my sme to zvládli len s Betadinom a nejakým analgetikom.
Vyčisti to hlavne vždy po venčení. Ak je to príliš otvorené, na venčenie mu to obviaž, popripade kup psačiu botičku.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia