krv v moči u fenky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

krv v moči u fenky

Poslaťod Andrea Lahká » 24. Mar 2008, 14:27

Dobrý deň,mám 5 ročnú fenku anglického kokršpaniela.V januári mala šteniatka a 4 týždne po pôrode cikala krv.Následne užívala 3 týždne antibiotiká pri ktorých mohla aj kojiť šteniatka.Dnes znova začala močiť krv.Moč je žltý ale pri konci z nej kvapká číra krv.Išla by som s ňou k veterinárovi ale sú sviatky tak nechcem otravovať.Ak by mi niekto vedel poradiť ako jej pomôcť.Horúčku nemá.Ďakujem.
Andrea Lahká
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24. Mar 2008, 13:33

krv v moči u fenky

Poslaťod ariana3 » 26. Mar 2008, 14:46

dobrý deň, ak vaša fenka močí krv a to aj po antibiotickej kúre, treba s ňou ísť okamžite k veterinárovi ale k takému čo má možnosti urobiť rozbor moču aj krvi! Nečakajte pokiaľ dostane teplotu, potom by už mohlo byť neskoro! Necháte svojho psíka trpieť len preto že sú sviatky?! My sme boli s našim kocúrom na vet. klinike v Trnave teraz na Veľký piatok - príplatok za sviatok bol 200,- Sk!!! To vám za to nestojí zdravie vášho psíka? Keby sme s ním neboli išli hneď v piatok tak nám zomrie do dvoch dní na otravu krvi mal totiž hnisavý absces. Kompletné vyčistenie rany, injekcia so 14 dňovým antibiotickým účinkom, ďalšia injekcia s analgetickým a antiflogistickým účinkom a k tomu špeciálny roztok na domov na čistenie rany nás dokopy stálo 990,- Sk aj s príplatkom za sviatok. Za dva dni bol kocúr ako vymenený! Nechápem na čo čakáte...
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Poslaťod she » 26. Mar 2008, 18:32

chodte radsej cim skor,pretoze to svedci o zapale ,ci uz mechura,alebo obliciek.
Aj moje fenka cikala krv a nakoniec jej zistili zapal maternice uz v pokrocilom stadiu a prisli sme na poslednu chvilku,skoro nam uhynula.JHned ju operovali a maternicu museli vybrat...
tak radsej nestracajte cas.
she
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 29. Apr 2007, 13:29
Bydlisko: Ba

Poslaťod ariana3 » 27. Mar 2008, 10:02

Ako sa má fenka? Boli ste u veterinára?
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Poslaťod Andrea Lahká » 27. Mar 2008, 16:56

Ďakujem všetkým za odpovede,s Ritou sme samozrejme boli u veterinára.Po vyšetrení dostala silnejšie antibiotiká a po ich využívaní pôjdeme ešte na ďalšie vyšetrenia.Po pôrode šteniatok mala zápal na maternici a tie lieky čo predtým užívala boli slabšie kôli šteniatkam ktoré ešte vtedy kojila.Teraz jej dúfam liečba už poriadne zaberie.
Andrea Lahká
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24. Mar 2008, 13:33

Poslaťod ariana3 » 28. Mar 2008, 11:31

To som rada, prajem vašej fenke skoré uzdravenie!
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia