cim bojujete proti parazitom

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

cim bojujete proti parazitom

Poslaťod Jozef Varga » 8. Jan 2008, 22:36

ake pripravky pouzivate preventivne a ake pri napadnuti votrelcami? :shock:
Obrázok užívateľa
Jozef Varga
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 8. Jan 2008, 21:06
Bydlisko: solcany

Poslaťod M@co » 8. Jan 2008, 23:14

na vnútorné bežné odčervovadlá, na vonkajšie nejaký spot-on
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod zuzupes » 9. Jan 2008, 10:49

ja som velmi spokojna so STRONGHOLDOM.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

parazity

Poslaťod Jozef Varga » 10. Jan 2008, 15:24

tiez ten Strongold,ale vraj posobi iba proti oblym cervom,takze treba aj tak odcervovat pripravkom proti plochym
Obrázok užívateľa
Jozef Varga
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 8. Jan 2008, 21:06
Bydlisko: solcany

Poslaťod Amaguk » 10. Jan 2008, 15:29

na vonkajsie mam velmi dobru skusenost s Frontlineom
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 10. Jan 2008, 15:33

na vonkajsie obojok Scalibor, kedze mam psa-rybu a ziadne pipety ani spreje neboli u nas dlhodobo ucinne...na vnutorne bezne odcervovacie tabletky, striedam rozne znacky podla toho, co prave maju v lekarni alebo u veta.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jozef Varga » 10. Jan 2008, 15:39

mam viac psov a tie obojky su zrejme toxicke ak by si ich navzajom obhryzkavali,inak je to pohodlnejsie ako spreje a spot-ony,
Obrázok užívateľa
Jozef Varga
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 8. Jan 2008, 21:06
Bydlisko: solcany

Poslaťod Amaguk » 10. Jan 2008, 15:46

s obojkami mam zatial najhorsiu skusenost
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 10. Jan 2008, 15:48

Van píše:na vonkajsie obojok Scalibor, kedze mam psa-rybu a ziadne pipety ani spreje neboli u nas dlhodobo ucinne...

nam ten Frontline zatial vzdy drzal aj pri opakovanom kupani - a to teda v lete sa cvachtame tiez stale, kedze mu statocne hicuje.
ucinne latky sa viazu na podkoznu vrstvu tukoveho tkaniva (aspon tak som to pochopila), takze kupanie by nemal byt problem
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 10. Jan 2008, 21:03

Jozef Varga píše:mam viac psov a tie obojky su zrejme toxicke ak by si ich navzajom obhryzkavali,inak je to pohodlnejsie ako spreje a spot-ony,
no...ja mam sice jedneho...ale poznam ludi, co maju tiez viac psov a maju obojky a nemam pocit, ze by bol nejaky problem ;-) konkretne ten co pouzivam ja ani nepachne, clovek ho neciti, takze nie je problem ani s tym, ze by pes cloveku smrdel...


pre Amaguk....ja mam zas najhorsie skusenosti s frontlinom :) ten nam nezabral vobec...naozaj som skusala z pipiet asi vsetky dostupne na slovensku okrem Pro Meris Duo, lebo na to malo par psov reakciu. Prvy rok nam konecne zabral znamy killtix...no minuly rok uz nezaberal...tak sme skusili novinku na slovenskom trhu (tie bestie tie nove latky este nepoznali) a zabral...celu sezonu sme boli bez kliestov a to je hafan stale vo vode...najcastejsie na hradzi vo vlcom hrdle alebo v ivanke na jazere...vzhladom na to, ze vlcie hrdlo bolo tento rok zname ako oblast s kliestami prenasajucimi babeziozu, neriskovala som s pipetami, ktore nam aj tak nezaberali a zvolila istotu.
Ano, pipety by sa mali viazat na podkozny tuk, ale mozno sa nerata s extremnym macanim psa do vody...vazne neviem preco to nefungovalo, kedze aplikovane to bolo spravne...niektore zabrali na tyzdne, niektore vobec... edit: este ma napadlo...mocno pri cvachtani alebo obcasnom zaplavani to funguje ak ma pes dostatok srsti a voda sa nedostava az na kozu. U nas mozno toto bol problem, ze fahan az tak vela srsti nema a on ked je vo vode, tak az tak, ze je mokry doslova na kozu :D

Myslim si, ze tu neexistuje univerzalne pravidlo, zalezi v zdy od lokality, niekde su klieste a ine parazity na urcite latky uz rezistentne, inde este nie. A tiez kazdy pes je individualita, takze najlepsie je asi odskusat viac a vybrat si to najucinnejsie.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Amaguk » 10. Jan 2008, 21:42

hm, zaujmave, ake mame rozdielne skusenosti, ale mozno je to fakt tak, ze aj na tieto veci reaguju psi individualne. My mame najlepsiu skusenost s Frontlineom sprayom: u prveho psa nam zlikvidoval aj velmi rozsiahle zablsenie (suvenir s chalupy), ktore zlikvidoval v priebehu par hodin a bolo po probleme.

nuz, asi najlepsia rada je: treba vyskusat
:)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 11. Jan 2008, 23:26

Dva roky som sa vytešovala, ako nám zaberá Frontline, chcela somho kúpiť aj tretí rok a kamarát vetko mi hovorí: Neber, u vás už nezaberá...Dala som si povedať a fakt nezaberal. Tie príšery krpaté sa ohromne prispôsobujú... My sme tento rok kúpili olej CD Vet, ktorý sa aplikuje na ušný čípok, zabral, voňal, ale neodporúčam tým, ktorí zabúdajú na aplikáciu, musí sa totiž opakovať.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod lucik » 12. Jan 2008, 9:27

ja som u predosleho psika pouzivala tiez Frontline, no vetka nam neskor povedala, ze v nasej oblasti uz Frontline neucinkuje, tak sme vymenili za Bob Martin. Tiez mojej labroske som davala Bob Martin a teraz naposledy Duowin. Nemozem povedat, ze by to ucinkovalo na 100%, par kliestov chytila aj sa napili, ale nic katastroficke.

na odcervenie pouzivame tabletky roznych mien, snazime sa to obmienat. okrem toho obcas pridavam do zradla cesnak. neviem, ci to funguje, ale neskodi, chuti, tak preco nie..

na inom fore som kedysi citala recept na vyrobu antiparazitnej vodicky na postriekanie psa - nakrajany citron zaliaty horucou vodou a vyluhovany aspon 24 hodin. vyskusala by som to, ak by som nemala psa, ktory sa okupe pri kazdej moznej prilezitosti. mate s tym niekto skusenosti?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 12. Jan 2008, 9:44

Ten citron bude skor nejaka fama. A druha vec je pH toho "nalevu" a psej pokozky. :!:
V tomto som absolutny laik, takze, neviem, ci kysele prospieva, alebo neprospieva a asi ani ty si pH toho roztoku nemerala. Po 24h bude kyslost urcite nizsia, ako v cerstvom stave.
Ale ako citam na co vsetko sa dokazu tie potvory adaptovat, tak nejaka citronova vodicka ich urcite nezastavi. :)
Cesnak paraziti vseobecne nemusia, to by mohlo fungovat ako mierna prevencia, vraj aj struhana mrkvicka.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 12. Jan 2008, 12:21

frontline nám cca . 2 roky nezaberá, Duowin ok, najviac som bol spokojný s obojkom, len sa mi to zdalo nepohodlné pre psa, plus okolo toho obojku akoby mala na začiatku lupiny..... takže na jar asi spoty a vnútorné vie len vet, o to sa starám, len pravidelnou náštevou...

Škoda, že neviem názov, ale raz som asi za 500Sk kúpil takú somarinu, že po aplikovaný toho spotu bola masná až šupinatá, lupinatá a ani sa to asi nedá opísať. Prisám .... pôjdem do toho obchodu a napíšem sem ten názov :!:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron