plznutie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

plznutie

Poslaťod she » 8. Jan 2008, 20:41

Mam fenku cavalier king charles spaniela a posledny mesiac jej velmi zacala vypadavat srst.¨Kazdy den ju cesem a vypadavaju jej chuchvalce srsti.
inak ma velmi peknu a zdravu srst,krmim ju veterinarnymi granulami,kurcim maskom a davam jej aj vitaminy,takze neviem z coho to moze byt.
vraj to moze byt aj prechodom zo zimy do tepleho bytu,ale neviem...
poradi mi niekto?
dakujem:_))))
she
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 29. Apr 2007, 13:29
Bydlisko: Ba

Poslaťod ...repr^zent » 9. Jan 2008, 9:06

Neopeka sa ti na radiatore? Moj to zvykol a ked zacali krurit tak, ze som na nom neudrzal ruku, tak aj pes zacal dost plznut. Musel som tam prisunut stolik, aby sa nemohol opierat a plzne uz menej.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 9. Jan 2008, 10:51

k tomu opekaniu na radiatore :D myslite ze to skodi,ak sa na mojej fenke neobjavuje zvysene plznutie. lebo ona vacsinou spi opreta o radiator, neviem ako to dokaze, ved je vrety.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ...repr^zent » 9. Jan 2008, 11:31

IMHO, urcite to minimalne vysusuje pokozku. :idea:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 9. Jan 2008, 12:27

No ako určite to nie je vhodné hlavne ak s nou potom ideš von.... môže ti prechladnut.....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Eva K. » 9. Jan 2008, 17:43

Inak aj moje 2 feny asi mesiac plznú. Z toho jedna NO je stále vonku.
Obidve sa mi ale teraz hárajú a to som zistila, že pred háraním viac plznú.
Alebo bude mierna zima. Kto vie?
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 9. Jan 2008, 18:06

niektori psi prave teraz najviac presrstuju, nap. severania.
u nich je plynutie z toho, plznu aj ti, co su celorocne ustajneni vonku
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 9. Jan 2008, 19:30

Asi neporadím, len vlastná skúsenosť...Slečna je vo vnútri, keď večer prídeme z práce, pokiaľ nejdeme spať. Ráno keď sa zobudíme, tak ju hneď pustíme dnu, všetkých pozdraví a dostane jesť...Kým vypadneme to je asi hod + večer cca 5hod. Dne som ju po týždni veľmi vyčesával a nebolo čo... Inak Repre spomínal ten radiátor, ona leží asi pri optimálnej teplote, ani zima/ani teplo... Viem, že keď príde august bude srsti za vedro... A teraz aj pre mňa. ak by bola len vonku nepĺzla by??? Každý pes sa mi totiž časom dostal do domu..... :?
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod sylva » 11. Jan 2008, 9:49

Určite to môže byť suchým vzduchom vo vykúrenom (alebo až prekúrenom) byte. Niektorí psi sú na to veľmi citliví. Pĺznu a celkovo sa zmení kvalita srsti, srsť je matná, objavia sa lupiny. Poznám to z vlastnej skúsenosti a potvrdzujú to i skúsenosti mnohých našich klientov. V niektorom prípade pomôže trebárs len zatiahnuť radiátor v miestnosti, kde sa pes zdržiava, niekedy to vyriešia výživové doplnky, ale niektorí psi napriek všetkým snahám majiteľa majú srsť a kožu v hroznom stave celú zimu.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod oreganka » 11. Jan 2008, 11:24

She, nepises ako je stara, moze ist o hormonalne zmeny (bezne ´preperenie´ na vstupe do puberty, haranie, brezost, potazmo zmeny patologicke), pozor na alopecie (ojedinele lysiny) - nemoc
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod ivana1 » 11. Jan 2008, 20:44

Ja mam shibu - plati to, co pisala Amaguk, plzne ako diva. Ked som jej nasla pri chvoste par lupin, radsej som ju okupala v sampone proti lupinam pre psov (z lekarne) a davam jej olej z lekarne - dermanorm olej. Lupiny uz nie su, zmizli rychlo, ale plzne dalej...
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

plznutie

Poslaťod Jozef Varga » 11. Jan 2008, 20:45

my zatial takyto problem nemame,pes je cast dna vonku a vacsinu vnutri,neviem kazdy den kartacujem srst a zatial nie je vidiet nejaka strata srsti ,ak by ano nasadil by som Canvit H
Obrázok užívateľa
Jozef Varga
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 8. Jan 2008, 21:06
Bydlisko: solcany


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia