Besnota

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 14:48

Amaguk píše:asitak otvorila/a velmi zavaznu temu, ale niektorym z vas evidentne viac vyhovuje trieskat o blbostiach a bavit sa na jednoduchych vtipkoch :P


Sorry, ale asitak/a otvorila všetky témy... :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:49

raky píše:
Amaguk píše:asitak otvorila/a velmi zavaznu temu, ale niektorym z vas evidentne viac vyhovuje trieskat o blbostiach a bavit sa na jednoduchych vtipkoch :P


Sorry, ale asitak/a otvorila všetky témy... :lol:


fakt? ze som si to hned nevsimla :roll: :P :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 14:51

Vidíš a teraz nerozumiem ja Tebe...asi si tiež spravím kafe...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Kaca » 27. Nov 2007, 14:51

Nebola toto nahodou povodne tema o besnote???
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod ...repr^zent » 27. Nov 2007, 14:52

Amaguk píše:prepac, ale vacsina z vas su tu taki mali totalitaci, co ho/ju chcete vyhadzovat s fora a myslite si, ze ste od neho/nej slusnejsi...

Amaguk, nech si pise co len chce, len fora maju nejake pravidla a bohuzial toto nema moda...a tak zachvilu v kazdej teme bude asitak len Jaro a doga...
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 27. Nov 2007, 14:52

Amaguk píše:
Jaro píše:Inak ludia okrem ineho sa este dozviete od asitaka ze mozem za vojnu v zalive za zrutenie dvojiciek v new yorku za hladomor v afrike za aids-om nakazenych ludi za vyhubenie vakovlka , za nestabilitu vladnej koalicie , za hedvigu malinovu , kurnik co mam este na rovasi je toho tolko ze uz ma viac nenapadne ak si na nieco spomeniete tak mi to kludne hodte na triko za vsetko moze Jaro hor sa na neho .

:? :? :?
fakt kvalitne argumenty na odvedenie pozornosti :P :twisted: :P


amaguk argumenty a na co co je toto nejake sympozium prirodnych vied alebo konferencia studovanych veterinarov ? toto je tu debata ako v IV cenovej skupine pri pive a pagaci . dufam ze sa nedotknem ludi co tu ozaj debatuju na urovni predom sa im ospravdlnujem . pozornost nie je odvadzat kam akurat sa TY pozri komu si skocila na lep a ako zeries kazde jedno slovo od niekoho kto ti nedal nijaky dokaz o tom o com sa tu debatujete uz v tretej teme . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil Jaro dňa 27. Nov 2007, 14:53, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:53

Kaca píše:Nebola toto nahodou povodne tema o besnote???

bola a nikto ti nebrani pokracovat :D
a admin to kludne moze precistit od vsetkych OT
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:54

Jaro píše:
amaguk argumenty a na co co je toto nejake sympozium prirodnych vied alebo konferencia studovanych veterinarov ? toto je tu debata ako v IV cenovej skupine pri pive a pagaci . dufam ze sa nedotknem ludi co tu ozaj debatuju na urovni predom sa im ospravdlnujem . pozornost nie je odvadzat kam akurat sa TY pozri komu si skocila na lep a ako zeries kazde jedno slovo do niekoho kto ti nedal nijaky dokaz o tom o com sa tu debatujete uz v tretej teme . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jarko, nekomentujem, nema to vyznam :P
dufam, ze to tu admin vycisti
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 14:56

Kaca píše:Nebola toto nahodou povodne tema o besnote???


ano, bola, ale asi sa neujala a niektorí aj vedia prečo :lol: :lol: :lol:

škoda

prepac, ale vacsina z nas su tu taki mali totalitaci, co ho/ju CHCEME vyhadzovat s fora a myslime si, ze sme od neho/nej slusnejsi...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 15:00

raky píše:prepac, ale vacsina z nas su tu taki mali totalitaci, co ho/ju CHCEME vyhadzovat s fora a myslime si, ze sme od neho/nej slusnejsi...

sak vravim, ze je to tak :P
som rada, ze mam pravdu...hoci... v podstate je mi to uplne jedno...a na buduce budu mozno zase vyhadzovat teba, pre zmenu a aby rec nestala
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 15:01

:lol: určite máš pravdu :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Van » 27. Nov 2007, 15:38

Amaguk píše:hm, je fakt zaujimave a pre mna dost zvlastne, ako vam vadi asitak a nevadi Jaro a jeho postoje a nazory... zeby nejaky stadeckovy efekt? :P
amaguk...nepoznam osobne ani jedneho z nich, ale vseobecne mi dost vadi, ak v kazdej teme o hocicom najdem stale to iste...nemyslis, ze temy maju rozne nazvy prave preto, aby sa drzalo toho nazvu a citatel sa teda na fore lahsie orientoval, ak nieco hlada? Ale najnovsie je kazda tema o boji proti polovnikom alebo konkretne proti jarovi. Nestaci na to jedna, max. dve temy? musi to byt v kazdej? Divim sa, ze tebe to nevadi...asi mas rada konfliktne situacie a dobre sa ti to cita....mne nie. A jaro na rozdiel od asitak pise vacsinou k veci a netoci sa stale dokola. Ak sa asitak odcykluje a prestane sa hrat na zaseknutu platnu, myslim, ze nikomu tu nebude vadit....

Sorry za offtopic...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod zopz » 27. Nov 2007, 15:49

Z tlače: "V Dolnom Kubíne skončil aj rys, ktorého zabili pri Púchove v areáli jednej firmy, pričom jeho zastrelenie ukazovali aj v televízii. Ako sa po pitve ukázalo, nebol chorý, ale bolo to vysilené mláďa, ktoré hľadalo útočisko pri ľuďoch"

V tomto pripade reagovali spravne, lebo ak vojde volnozijuce zviera do obyvanych oblasti, predpoklada sa nakaza besnotou.

Aby sme to k nej vratili:

- zastrelit v lese podozriveho psa na besnotu, znamena zaroven povinnost sa o mrtvolu postarat. Neviem akym sposobom to nariaduje polovnicky
zakon , ale veterinarny uklada povinnost oslovit asanacnu sluzbu v obci - ak nie je info na nu, tak prislusnu RVS, ktora sa postara o dalsie kroky.

Priklad z praxe - ked som kedysi zastupovala vyjazdarov na utulku v Ba - isla som k vyjazdu mrtvej lisky na okraju Petrzalky. Postup: dvoje gumene rukavice, dat ju do igel. vreca , vrece zabalit do handry a dat do dalsieho vreca. Zviazat a odviezt do utulku. Nasledne oznam na RVS, papier od utulkoveho veterinara na vysetrenie, nalepka na vrece s liskou - Pozor liska a dat kadaver do mrazaku - oddelene od inych kadaverov. Lisku potom vyzdvihol urceny pracovnik RVS ky a odviezol do Zvolena na pitvu.
Nasledne po vylozeni, dezinfekcia auta Virkonom. Na druhy den odchod na Kramare do infekcnej ambulancie a kedze uz som mala prepadnutu preventivnu vakcinu - 3 fazove preockovanie do ramena.

Pitve sa mozog. Pri zaciatocnom stadiu nie je mozne zistit v nom este besnotu. Preto aj psy podozrive na besnotu, sa drzia v karantene za velmi prisnych podmienok, osetrovane iba hygienkmi preventivne zaockovanymi proti besnote. Veterinarne vysetrenie na 1 a piaty den. V pritmi sa zasvieti psovi do oci baterkou. Ak je nakazeny zrenicky sa mu nezuzia. Psy sa aj na zaklade ok vysetrenia ponechali v karantene 28 dni, posledny den opatovne vysetrene a potom boli vratene majitelom.

Aj napriek pripadom, ked liska vbehla do dvora , bola odstrelena - besnota u psov, aj pohryzenych sa nepreukazala. Sliepky sa vyzabijali a psy isli do karanteny. V pripade ak nebol pes pohryzeny a bol ockovany, moze karantenu absolvovat v rodine, v koterci.

Besnota nie je sranda, je 100% smrtelna. V stadiu, ked sa zisti, ze je nou clovek alebo zviera nakazene, nepomoze uz nic. Nespravne kroky v pripade opravneneho podozrenia na besnotu sa posudzuju ako vseobecne ohrozovanie , v ramci trestneho zakona.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod zopz » 27. Nov 2007, 15:52

Smrt nastava pri plnom vedomi udusenim.

Nastastie na SK bolo velmi malo pripadov umsrti cloveka na besnotu, ale boli.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod Zolo » 27. Nov 2007, 16:18

[quote="zopz"]

Pitve sa mozog. Pri zaciatocnom stadiu nie je mozne zistit v nom este besnotu. Preto aj psy podozrive na besnotu, sa drzia v karantene za velmi prisnych podmienok, osetrovane iba hygienkmi preventivne zaockovanymi proti besnote. Veterinarne vysetrenie na 1 a piaty den. V pritmi sa zasvieti psovi do oci baterkou. Ak je nakazeny zrenicky sa mu nezuzia.

Len malý dodatok - sú aj iné príznaky, samozrejme závisia od štádia ochorenia, v ktorom sa zviera nachádza. Ale inak naprostý súhlas s príspevkom.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia