Besnota

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Besnota

Poslaťod zopz » 27. Nov 2007, 1:58

zakladam tuto temu, lebo ako som si vsimla ani niektori polovnici nevedia o nej dost. A nepochybne sa info zide mnohym psiarom, ktori vencia v leosch a na poliach. A ja sa zase dozviem z inej stranky nieco co neviem - pr. navnady liskam s vakcinou.

A tiez by ma zaujimalo ci mal uz niekto osobnu skusenost - s podozrenim na besne zviera, nasledne ockovanie, lisky v obci a pod.

Mozno info na tuto temu zabrani strielat do psov s podozrenim na besnotu a ak toto podozrenie je , tak postup ako dalej konat.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod asitak » 27. Nov 2007, 4:31

Tak na besnotu je tu Jaro expert. Pozná že ju pes má a zastrelí ho. Ako uvedomelý poľovník Vie aj aký je ďalší postup aby sa nákaza nešírila ďalej. Aj aké sú jeho povinnosti, pretože besnota nie je len taká nejaká sranda. A ja zas viem aké forfri by nastali ak by Jarom zastrelený pes naozaj obsahoval vírus besnoty. A žiadne také fofri na základe uvedomelého jednania Jara poľovníka sa nekonali.... Prečo asi? Nesplnil si povinnosť, alebo si besnotu psa vymyslel? U Jara nikdy neviete s čim nakoniec príde....

Besnotou si aj dvaja poľovníci pomáhali čo zastrelili protizákonne rysa. Asi to nebude až taká sranda. A ani nebola keď sa zistilo že rys bol úplne zdraví.

Z tlače: "V Dolnom Kubíne skončil aj rys, ktorého zabili pri Púchove v areáli jednej firmy, pričom jeho zastrelenie ukazovali aj v televízii. Ako sa po pitve ukázalo, nebol chorý, ale bolo to vysilené mláďa, ktoré hľadalo útočisko pri ľuďoch"


No a poľovníci mali jasno, hehe asi ako vtedy Jarko. Ale poľovníci sa nemýlia! Vedia presne kedy strieľať aj keď protizákonne aj tak to vedia. A vedia aj čo majú potom hovoríť, len poniektorí si arogantne stoja za svojim. Arogantne alebo blbo???

Jarko ak si poľovník čo pozná svoje práva, poznáš aj svoje povinnosti?:

Skúšobné otázky pre skúšky z poľovníctva

Skúsobný predmet

Lov zveri a polovnícke plánovanie (IV)

IV/6
a) Povinnosti polovníka pri ulovení zveri podozrivej z besnoty
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod DKo » 27. Nov 2007, 5:49

http://www.svssr.sk/sk/choroby/besnota.asp
info o aktuálnej situácii vo vašom regióne získate u vašich štátnych veterinárov
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 27. Nov 2007, 14:20

asitak píše:Tak na besnotu je tu Jaro expert. Pozná že ju pes má a zastrelí ho. Ako uvedomelý poľovník Vie aj aký je ďalší postup aby sa nákaza nešírila ďalej. Aj aké sú jeho povinnosti, pretože besnota nie je len taká nejaká sranda. A ja zas viem aké forfri by nastali ak by Jarom zastrelený pes naozaj obsahoval vírus besnoty. A žiadne také fofri na základe uvedomelého jednania Jara poľovníka sa nekonali.... Prečo asi? Nesplnil si povinnosť, alebo si besnotu psa vymyslel? U Jara nikdy neviete s čim nakoniec príde....

asitak, neuraz sa, ale uz je to trochu trapne,tahat do kazdej temy tvoju osobnu averziu voci jarovi a celkovo voci polovnikom. Vsetci sme si to uz precitali niekolkokrat v niekolkych temach a poniektori aj na inych forach. Uz by hadam stacilo... ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 14:23

[/quote] Vsetci sme si to uz precitali niekolkokrat v niekolkych temach a poniektori aj na inych forach. Uz by hadam stacilo... ;-)[/quote]


Opatrne, bojím sa aby sa zas nenaštartoval/a...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:27

hm, je fakt zaujimave a pre mna dost zvlastne, ako vam vadi asitak a nevadi Jaro a jeho postoje a nazory... zeby nejaky stadeckovy efekt? :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 27. Nov 2007, 14:34

Van, ale ZAAKON HOVORIII !!! :lol:

Amaguk píše:stadeckovy efekt? :P
Uz aj ty Amaguk? Hmm
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 27. Nov 2007, 14:36, celkovo upravené 1
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:35

...repr^zent píše:Van, ale ZAAKON HOVORIII !!! :lol:


nuz hovori, a darmo sa mu budes vysmievat :P :P :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 27. Nov 2007, 14:35

Amaguk píše:hm, je fakt zaujimave a pre mna dost zvlastne, ako vam vadi asitak a nevadi Jaro a jeho postoje a nazory... zeby nejaky stadeckovy efekt? :P


Ak sa pozrieš na názov tejto témy, predpokladal som, že sa dozviem niečo nové. Hneď 1.odpoveď ma však odradila. Už tu ani nie je téma mimo poľovníctva. Nevadí mi názor nikoho, ak je minimálne slušný, argumentný a stojí na zamyslenie. :)
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Kaca » 27. Nov 2007, 14:37

raky píše:Ak sa pozrieš na názov tejto témy, predpokladal som, že sa dozviem niečo nové. Hneď 1.odpoveď ma však odradila. Už tu ani nie je téma mimo poľovníctva. Nevadí mi názor nikoho, ak je minimálne slušný, argumentný a stojí na zamyslenie. :)

Bohuzial, taky nazor tu uz hadam ani nie je. Ludia, co hovoria vecne a jasne, sa daju spocitat na prstoch jednej (mozno dvoch) ruky... :(
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod beira » 27. Nov 2007, 14:38

Podla mna sme tu mnohi taki, co nie sme ani na jednej strane, len asitak v nas vyvolava zmiesane pocity... V podstate si tiez myslim, ze psa nie je mozne len tak odstrelit (je to, ako keby rozmlatil policajt cloveku auto len preto, ze zle parkuje...), a to aj s tymito zakonmi, ktore mame... za predpokladu, ze ludia nebudu nezodpovedni a budu sa v tych reviroch spravat tak, aby polovnik, ktory toho psa streli z rozmaru, mohol byt na zaklade dokazov naozaj potrestany... Urcite budu take pripady, ked sa to nepodari a tomu polovnikovi sa to prepecie, ale aj jeden vyhraty pripad je viac ako nic...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 27. Nov 2007, 14:38

Amaguk píše:hm, je fakt zaujimave a pre mna dost zvlastne, ako vam vadi asitak a nevadi Jaro a jeho postoje a nazory... zeby nejaky stadeckovy efekt? :P


Amaguk, všetci už vieme, čo sa stalo. Všetci to vieme niekoľkokrát. Všetci to vieme niekoľko dní. Všetci chápeme jeho "krivdu". Ale plače na nesprávnom hrobe, keď chce zadosťučinenie, nech to rieši cez zákon! Nikto z nás pri tom nebol, aby mohol povedať áno-nie. (Teda Rea povedala a ja sa k nej pripájam!) Písať sa dá slušne a blbo. Tebe zrejme vyhovuje druhá forma. Už nás to unavuje (dovolím si BEZOČIVO napísať nielen za seba)! Ak to ešte baví Teba, píšte si to v SSkách a už dajte pokoj!!!!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:44

prepac, ale vacsina z vas su tu taki mali totalitaci, co ho/ju chcete vyhadzovat s fora a myslite si, ze ste od neho/nej slusnejsi...ked vam ide na nervy, tak ho/ju ignorujte a nevykrikujte, ze ma prestat a odist, nikto ta nenuti, aby si to cital, predpokladam, ze toto forum navstevujes dobrovolne...moze si pisat, rovnako ako vy, alebo len vy ste ti rovnopravnejsi? preco? lebo sem chodite o par tyzdnov dlhsie ako on/a?
asitak otvorila/a velmi zavaznu temu, ale niektorym z vas evidentne viac vyhovuje trieskat o blbostiach a bavit sa na jednoduchych vtipkoch :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 27. Nov 2007, 14:45

Inak ludia okrem ineho sa este dozviete od asitaka ze mozem za vojnu v zalive za zrutenie dvojiciek v new yorku za hladomor v afrike za aids-om nakazenych ludi za vyhubenie vakovlka , za nestabilitu vladnej koalicie , za hedvigu malinovu , kurnik co mam este na rovasi je toho tolko ze uz ma viac nenapadne ak si na nieco spomeniete tak mi to kludne hodte na triko za vsetko moze Jaro hor sa na neho .

jaj a ak ma niekto zleho sefa v robote taka bacha na to za to mozem ja .
Naposledy upravil Jaro dňa 27. Nov 2007, 14:49, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2007, 14:47

Jaro píše:Inak ludia okrem ineho sa este dozviete od asitaka ze mozem za vojnu v zalive za zrutenie dvojiciek v new yorku za hladomor v afrike za aids-om nakazenych ludi za vyhubenie vakovlka , za nestabilitu vladnej koalicie , za hedvigu malinovu , kurnik co mam este na rovasi je toho tolko ze uz ma viac nenapadne ak si na nieco spomeniete tak mi to kludne hodte na triko za vsetko moze Jaro hor sa na neho .

:? :? :?
fakt kvalitne argumenty na odvedenie pozornosti :P :twisted: :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia