Smatlavy pes

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 17:37

Ivka píše:
Van píše:
eva_ivan píše:Van prosim ta bud taka laskava a napis mi na ktoru konkretnu otazku ti mam odpovedat? vidis vo svojom prvom prispevku nejaky otaznik?
ano, otaznik vypadol, ale vnimavy a chapavy clovek by tam tu otazku po precitani nasiel....rada by som ti ju polozila priamo, ale nahodou by som tu prekazila plodnu diskusiu panov s tebou, tak radsej ju nepolozim...


van, radsej sa do toho neplet...vsak chlapci si to s nou vybavia sami :wink:


uz sa trasiem :lol: :lol: :lol:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 19:50

Nils píše:Van, vidíš, že trasenie nepomáha... :roll:

k traseniu treba asi navod ako na to, len neviem, ci by pomohol...mozno sa trasie dolu hlavou a to potom nepada dnu ale von... :roll:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 19:51

Ivka píše:
van, radsej sa do toho neplet...vsak chlapci si to s nou vybavia sami :wink:
uz som ticho 8) aj tak to nema vyznam :wink:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod lucik » 15. Nov 2007, 23:42

eva_ivan píše:Rodu nemusel ani polohovat, stacilo ze na klinike v TT to boli nulky ako lusk, potvrdene dvomi odbornikmi, ale cestou do KE sa to asi nejako zhorsilo...... :shock:


svataaa Trnava.. nam v TT urcili DLK 3/3 (co sme vedeli uz od jej 7mich mesiacov) + osteochondrozu, kde odporucili aj co najskor operaciu.. na operaciu sme vsak isli do Bojnic, kde osteochondrozu vylucili a museli znova robit RTG snimky, pretoze v TT neoznacili snimky ktora je lava a ktora prava packa.
diagnoza znela - kalcifikacia sliach flexorov + mierna inkongruita radia ulny
2 operacie, 3 rezy, 7 zvapenatelych casti vybratych z klbu..

no tym som chcela povedat len to, ze v TT tiez nie su neomylni..

dnes tu uz nikto nic negarantuje! :(
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod beira » 16. Nov 2007, 0:12

To musel asi mat pes aj bolesti a krivat, vsak? V Bojiniciach ale teda DLK 3-3 vylcili, kedze stanovili inu diagnozu? Lebo jedine, co mi zapada do DLK je ta inkongruita ulny a radia, ale to by musel byt riadny odskok na trojku. Operacia pomohla?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 16. Nov 2007, 8:27

Van píše:
Nils píše:Van, vidíš, že trasenie nepomáha... :roll:

k traseniu treba asi navod ako na to, len neviem, ci by pomohol...mozno sa trasie dolu hlavou a to potom nepada dnu ale von... :roll:


asi to zatiaľ bude len trasenie pozadím - a tam - aspoň podľa mojich info. cetrum myslenia nie je...alebopotom druhá možnosť - trasie sa od zimy... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 16. Nov 2007, 8:44

...repr^zent píše:
emor píše:bez RTG a spravnych poloh je zbytocne mudrovat. kym nieje problem - radsej ani nekukat . pokial neplanujes uchovnenie.

S tym nesuhlasim, lebo rad by som aby makal, ale na druhej strane, ak budem vediet, ze ma vadne klby, tak ho budem setrit, aby fungovali co najdlhsie. Nerad by som mal 2 roky Ramba a zvysnych 8 mrzaka. :(
Uchovnit ho nechystam, len ma hodne energie a nechcem, aby ju zacal potom ventilovat v bitkach napriklad.
Takze rtg som v podstate rozhodnuty, otazka je podobna ako v uspesnej teme kedy kastrovat. :lol:
Kedy (vek] a kde? Nemusi to byt dokonaly odbornik, ale ani blb. :twisted:
Pripadne, da sa zistit stav klbov aj bez rtg? Moze to mat nejaky vet v oku (rukach)?

edit: niekde v okoli BA by bolo idealne. :wink:


repre. ja radfsej umriem hlupy ale stastny ako mam zit mudry a nestastny:-D to len taka parafraza ohladom DBK. aj ty urcizte poznas vysokoaktivnych psov dozijucich sa vysokeho veku. a v plnom zivotnom tempe.. uz v mladosti im bola diagnostikovana tazka DBK.

ad RTG. v prvom rade potrebujes spravit dobre snimky. najlepsie aspon 2. potom musis najst niekoho kto sa rozumie dbk u tohoto plemena. pretoze s meritkom pre ovciakov asi tazko budes mat nejaku pre piťa relevantnu info. v kazdom pripade nepodliehat panike a robit a byt aktivny je lespie ako opatrnicky nechat plynut cas a neskor sa skrabat za uchom ze skoda ze sme nestihli to a to. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 16. Nov 2007, 8:47

beira píše:
emor píše:
beira píše:
emor píše:
beira píše:Van, predsa tam musia napisat nieco, co znie mudro 8), ked uz nie k veci :wink:

otazka znie ci sa nie lepsie realizovat niekde inde ako na vystavnickoshowbiznisovom fore.?

Co ine uz mozem robit, ked mam take blbe plemeno? :lol:

nuz blbe / neblbe.. stale je moznost sa vratit "ku korenom" .. kebys videla ako nasa suka zahanala zo 6 kôz,, alebo ako Bacik zahanal ovce.. tak by si mozno reskirovala dajakych par desiatok litrov a zaskocila si oprobovat jak to je s RR a levmi naozaj:-P aspon co sa tyka vrodenych predpokladov :wink: bez ohladu na vychovu a ostatne bla bla... 8) a potom si polozit otazku ohladom inteligencnych pretekov samostatnej hlavy a svojskosti a specifickosti a cojaviem este akych dristov na obhajenie ze proste . ten tvor je sam pre seba a sebe. v prvom rade. ostatne az potom.

inak tuto vlastnost kvitujem u chlpacov z kaukazu a strednej azie. :wink: a obdivujem ju. ale to je zase v inom kontecte a tymto typkom nevadi +35 ˚C a na druhej strane -30˚C. dazd sneh, vietor ,horucavy.

Myslela som nie blbe ako nevhodne, ale blbe ako sproste :roll:
Inak si ma zasa dostal :lol: To si vazne myslis, ze RR iba nahanal levy po busi? :roll:
Tomu nerozumiem "sam pre seba a sebe"?
Ale debaty s tebou maju minimalne jeden veeeelmi svetly aspekt: burcuju vo mne ctiziadost... Ked naucim baby ako tak rozpravat, hned ideme na IPO... :wink:


konecne sa mi dostalo aspon jedinej priamej spatnej vazby ze moje prispevky nie su hodeny hrach na stenu:-P a ci IPO alebo SVV je uplne jedno. ak sa vam to zapaci som za:-P :wink: 8) :)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 16. Nov 2007, 8:52

Fanny píše:
emor píše:[ked budes aspon tusit co to ten procesus anconeus vlastn eje a kde sa to da kupit :lol: potom skus porozjimat ale v klude pri hladeni rodinho rííííčbaku o tom do akej miery je omylny pán Prof. z KE. ked bude vediet aspon stipinku z toho co on ma v malicku a ked budes poznat aj jeho nazor a postoj na temu objektivita posudzovania. potom utieraj nepriamo prstiky do niekoho kto je akceptovany na vedeckych sympoziach a forach veterinarnej ortopedie po celom svete.


A na tychto vedeckých sympoziach otvorene prehlasuje, ze dokaze psa tak napolohovat, ze zo psa s DBK 1/1 urobi 0/0 a psa s nulkami napolohuje tak, ze mu kazdy vyhodnoti DBK 1/1 :evil:


Fanny a ty mas pocit ze klame .?alebo hlasa nepravdu.? chces superobjektivne vysetrenie.? - nech sa paci CT. ale za vysetrenie na dysplazku cvaknes takych cca 15 000Sk. potom pride otazka... a neda sa to lacnejsie.? a dalsia otazka.. kolko zvierat sa vobec takemuto vysetreniu podrobi.? a dalsich kopec otazok veducich ku tomu... ze .... - je podla teba prof. neodobrnik alebo.?

skus si nastudovat viac a pochopit viac a potom ocenis ze na tych sympoziach otvorene povie to ce je holym faktom. inak . pracovna komisia FCI na vypracovanie vsetrannej metodiky pre posuudzovanie DBK plemien psov FCI uz davno dosla k zaverom . ze sa musi prihliadat na spravnu polohu. a ze vzdy z troch rozmerov na radiogram po RTG dostaneme len 2 rozmery. treti ostane neznamy. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fanny » 16. Nov 2007, 9:05

Nespochybnila som jeho odbornost, len som opisala jeho sikovnost.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Van » 16. Nov 2007, 13:10

Fanny píše:Nespochybnila som jeho odbornost, len som opisala jeho sikovnost.
tuto sikovnost ma vacsina veterinarov, ktori sa danej oblasti venuju...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Zolo » 16. Nov 2007, 14:34

Fanny píše:A na tychto vedeckých sympoziach otvorene prehlasuje, ze dokaze psa tak napolohovat, ze zo psa s DBK 1/1 urobi 0/0 a psa s nulkami napolohuje tak, ze mu kazdy vyhodnoti DBK 1/1 :evil:


Fanny, medzi jednotkou a nulkou je strašne malý rozdiel. Naviac bodová stupnica je v istých ukazovateľoch nastavená tak, že je možný aj subjektívny pocit. Preto je cv celkovej bodovej stupnici isté bodové rozpätie, ktoré pri rozdielnych pohľadoch posudzujúcich (osifikácia a štruktúra stehennej kosti) môže dať malé bodové rozdiely, spadajúce buď do jednej, alebo druhej kategórie. Osobne si myslím, že obe hodnotenia sú vzhľadom na funkčnosť kĺbu dobré, len na jednom môžu byť teoreticky maličké zmeny. Aj preto je veľmi žiadúce, aby RTG u jedného plemena posudzoval JEDINÝ odborník, ktorý sa tomuto venuje celý život. Aj preto napr. tupých NO nemôže posúdiť Jano z Dolnej Maríkovej, ktorý skončil školu za klobásy. Naviac, veti vykonávajúci snímky RTG sa NESMÚ ku nim vyjadrovať. Samozrejme, pri centrálnom posúdení má chovateľ, v prípade nespokojnosti sa odvolať do Nemecka a nemecký posudok je záväzný. Myslím, že systém vyhodnotenia a kontrólne mechanmizmy sú v súčasnosti asi najobjektívnejšie. Takže ak Vám posúdi snímok ten čo ho robil, a ak je posudok z centra iný, nezmenili sa po ceste kĺby a ani snímok. Rozdielne je hodnotenie dvoch školených ľudí. Ja osobne sa v tomto prípade pridávam na stranu toho kvalifikovanejšieho.
A ešte niečo : bolo by žiadúce, neštudovať fanaticky RTG snímka a vyslovoť súdy, ale dívať sa na psa, ako na celok. s dobrými aj zlými vlastnosťami. Možno aj vďaka tolerancii 2/2 je ešte dnes toľko dobrých NO v povahe.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 16. Nov 2007, 14:48

Zolo píše:A ešte niečo : bolo by žiadúce, neštudovať fanaticky RTG snímka a vyslovoť súdy, ale dívať sa na psa, ako na celok. s dobrými aj zlými vlastnosťami. Možno aj vďaka tolerancii 2/2 je ešte dnes toľko dobrých NO v povahe.


teda Zolo, keď sem dá admin tých sľúbených smilov - tak tie s prstom nahor pôjdu tebe za túto myšlienku - toto by sa dalo aj zlatými písmenami vytesať!!! :idea: :) :idea: :) :idea:

Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 16. Nov 2007, 14:50

:oops: :oops: :oops:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 16. Nov 2007, 14:56

Nils píše:
Zolo píše:A ešte niečo : bolo by žiadúce, neštudovať fanaticky RTG snímka a vyslovoť súdy, ale dívať sa na psa, ako na celok. s dobrými aj zlými vlastnosťami. Možno aj vďaka tolerancii 2/2 je ešte dnes toľko dobrých NO v povahe.


teda Zolo, keď sem dá admin tých sľúbených smilov - tak tie s prstom nahor pôjdu tebe za túto myšlienku - toto by sa dalo aj zlatými písmenami vytesať!!! :idea: :) :idea: :) :idea:


No len pes moze byt akykolvek, ked sa da raz chovat len na nulkach, vlohy si odnesie tak akurat do hrobu... alebo kryje nacierno :roll: A vsetko, co je subjektivne, moze byt a niekedy aj byva zneuzite... Hlavne ked to este ide aj cez tretiu osobu...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia