Smatlavy pes

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod emor » 14. Nov 2007, 23:27

Van píše:eva_ivan....chapem, ze tato vasa konverzacia bavi vsetkych okolo teba, najma panov :wink: , lebo ti sa na tom (tebe) "nahlas" bavia a damy sa zas v tichosti uskrnaju pri citani vasich konverzacii...ale divim sa, ze to bavi teba...byt stale nepochopena, vytocena z nepochopenia, dokola pisat vzdy to iste, len raz v ruzovom a inokedy v zelenom atd....no mna by to veru nebavilo...


ale Vanska! noooze no... nerob zle! :cry:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 14. Nov 2007, 23:31

Van píše:eva_ivan....chapem, ze tato vasa konverzacia bavi vsetkych okolo teba, najma panov :wink: , lebo ti sa na tom (tebe) "nahlas" bavia a damy sa zas v tichosti uskrnaju pri citani vasich konverzacii...ale divim sa, ze to bavi teba...byt stale nepochopena, vytocena z nepochopenia, dokola pisat vzdy to iste, len raz v ruzovom a inokedy v zelenom atd....no mna by to veru nebavilo...


to co chapu resp. nechapu ostatni vratane teba uz necham na vas.........
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 0:10

emor píše:ale Vanska!
ved sa uz rozhodni, ci V alebo W :) ...raz tak a raz onak, aby som to nahodou raz neprehliadla a potom mi bude luto, ze mi cosi uslo (a pes to nebude)

emor píše:noooze no... nerob zle! :cry:
len trosicku, nedalo mi...ale nemyslim, ze by to debatu prerusilo a uz vobec nie ukoncilo...ak by predsa len nahodou, tak sa ospravedlnujem :oops:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 0:14

eva_ivan píše:
Van píše:eva_ivan....chapem, ze tato vasa konverzacia bavi vsetkych okolo teba, najma panov :wink: , lebo ti sa na tom (tebe) "nahlas" bavia a damy sa zas v tichosti uskrnaju pri citani vasich konverzacii...ale divim sa, ze to bavi teba...byt stale nepochopena, vytocena z nepochopenia, dokola pisat vzdy to iste, len raz v ruzovom a inokedy v zelenom atd....no mna by to veru nebavilo...


to co chapu resp. nechapu ostatni vratane teba uz necham na vas.........
a ze kto sa vyhyba odpovedi...na cca 20 stranach v istej teme sa snazis od emora vytiahnut to, preco bol RR importovany na sr a ine veci a dzubes donho, ze ti neodpoveda...hm....hm....


...a nic, este nahodou nieco pochopim a uz sem radsej nepridem...tak to radsej necham tak...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 15. Nov 2007, 0:17

emor píše:bez RTG a spravnych poloh je zbytocne mudrovat. kym nieje problem - radsej ani nekukat . pokial neplanujes uchovnenie.

S tym nesuhlasim, lebo rad by som aby makal, ale na druhej strane, ak budem vediet, ze ma vadne klby, tak ho budem setrit, aby fungovali co najdlhsie. Nerad by som mal 2 roky Ramba a zvysnych 8 mrzaka. :(
Uchovnit ho nechystam, len ma hodne energie a nechcem, aby ju zacal potom ventilovat v bitkach napriklad.
Takze rtg som v podstate rozhodnuty, otazka je podobna ako v uspesnej teme kedy kastrovat. :lol:
Kedy (vek] a kde? Nemusi to byt dokonaly odbornik, ale ani blb. :twisted:
Pripadne, da sa zistit stav klbov aj bez rtg? Moze to mat nejaky vet v oku (rukach)?

edit: niekde v okoli BA by bolo idealne. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 0:27

...repr^zent píše:Kedy (vek] a kde? Nemusi to byt dokonaly odbornik, ale ani blb. :twisted:
Pripadne, da sa zistit stav klbov aj bez rtg? Moze to mat nejaky vet v oku (rukach)?

edit: niekde v okoli BA by bolo idealne. :wink:
kedy...ak chces len predbezne, kedykolvek, ak chces cosi "trvalejsie" tak po 18 mesiacoch najskor. Inak, odporucam zimu alebo chladnejsie mesiace, kvoli uspatiu, psi to lepsie vtedy znasaju.

A kde...v Ba mozem odporucit Bajvet Su tam sice pomerne mladi lekari (alebo aspon mlado vyzerajuci, podla cisla osvedcenia az taki mladi asi nie su), ale su skveli. Na nic sa nehraju a co sa klbov tyka, povedia ti na rovinu ako na tom pes je. My sme si tam kadeco preskakali a ked cakas na kvapkajucu infuzku, vselico sa dozvies a kadeco vypocujes aj od inych pacientov. Takze ja mozem len odporucat....my sme tam konecne po 3 veterinaroch zakotvili. Viac info podam sukromnou spravou, ak chces.
Naposledy upravil Van dňa 15. Nov 2007, 0:28, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Zolo » 15. Nov 2007, 0:27

Prezente, osobne si nemyslím, že "šikmá chôdza" má niečo spoločné so zmenami na kĺboch. Skôr si myslím, že je to taký typickejší znak psj motoriky. A k šetreniu a ventilovaniu - moja rada : nerieš to, psa nehýčkaj, ale ani nepreháňaj v opačnom extréme. Nezačal by som sa ani "podrobne" zaoberať jeho pozorovaním. Je to ako s hypochondriou... :) Veľa DOBROVOĽNÉHO pohybu znamená dobré osvalenie a to má aj svoju funkciu na eventuálne spevnenie kĺbov. Vždy je lepší pohyb vonku ako "pohyb" na gauči. A v lete veľa plávania. Neboj, psiská nie sú také kreatúry ako my, resp. ako si namýšľame...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 2:00

emor píše:
beira píše:
emor píše:
beira píše:Van, predsa tam musia napisat nieco, co znie mudro 8), ked uz nie k veci :wink:

otazka znie ci sa nie lepsie realizovat niekde inde ako na vystavnickoshowbiznisovom fore.?

Co ine uz mozem robit, ked mam take blbe plemeno? :lol:

nuz blbe / neblbe.. stale je moznost sa vratit "ku korenom" .. kebys videla ako nasa suka zahanala zo 6 kôz,, alebo ako Bacik zahanal ovce.. tak by si mozno reskirovala dajakych par desiatok litrov a zaskocila si oprobovat jak to je s RR a levmi naozaj:-P aspon co sa tyka vrodenych predpokladov :wink: bez ohladu na vychovu a ostatne bla bla... 8) a potom si polozit otazku ohladom inteligencnych pretekov samostatnej hlavy a svojskosti a specifickosti a cojaviem este akych dristov na obhajenie ze proste . ten tvor je sam pre seba a sebe. v prvom rade. ostatne az potom.

inak tuto vlastnost kvitujem u chlpacov z kaukazu a strednej azie. :wink: a obdivujem ju. ale to je zase v inom kontecte a tymto typkom nevadi +35 ˚C a na druhej strane -30˚C. dazd sneh, vietor ,horucavy.

Myslela som nie blbe ako nevhodne, ale blbe ako sproste :roll:
Inak si ma zasa dostal :lol: To si vazne myslis, ze RR iba nahanal levy po busi? :roll:
Tomu nerozumiem "sam pre seba a sebe"?
Ale debaty s tebou maju minimalne jeden veeeelmi svetly aspekt: burcuju vo mne ctiziadost... Ked naucim baby ako tak rozpravat, hned ideme na IPO... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 15. Nov 2007, 9:47

emor píše:[ked budes aspon tusit co to ten procesus anconeus vlastn eje a kde sa to da kupit :lol: potom skus porozjimat ale v klude pri hladeni rodinho rííííčbaku o tom do akej miery je omylny pán Prof. z KE. ked bude vediet aspon stipinku z toho co on ma v malicku a ked budes poznat aj jeho nazor a postoj na temu objektivita posudzovania. potom utieraj nepriamo prstiky do niekoho kto je akceptovany na vedeckych sympoziach a forach veterinarnej ortopedie po celom svete.


A na tychto vedeckých sympoziach otvorene prehlasuje, ze dokaze psa tak napolohovat, ze zo psa s DBK 1/1 urobi 0/0 a psa s nulkami napolohuje tak, ze mu kazdy vyhodnoti DBK 1/1 :evil:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod anet » 15. Nov 2007, 12:01

Zolo píše:Prezente, osobne si nemyslím, že "šikmá chôdza" má niečo spoločné so zmenami na kĺboch. Skôr si myslím, že je to taký typickejší znak psj motoriky. A k šetreniu a ventilovaniu - moja rada : nerieš to, psa nehýčkaj, ale ani nepreháňaj v opačnom extréme. Nezačal by som sa ani "podrobne" zaoberať jeho pozorovaním. Je to ako s hypochondriou... :) Veľa DOBROVOĽNÉHO pohybu znamená dobré osvalenie a to má aj svoju funkciu na eventuálne spevnenie kĺbov. Vždy je lepší pohyb vonku ako "pohyb" na gauči. A v lete veľa plávania. Neboj, psiská nie sú také kreatúry ako my, resp. ako si namýšľame...

Ja suhlasim so Zolom.
A napada ma ciste teoreticky: strmsie uhlenie prednych koncatin, slabsi predny vykrok, pes si zaslapoval predne laby, tak sa prisposobil a chodi trosku bokom.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 16:18

Van píše:
eva_ivan píše:
Van píše:eva_ivan....chapem, ze tato vasa konverzacia bavi vsetkych okolo teba, najma panov :wink: , lebo ti sa na tom (tebe) "nahlas" bavia a damy sa zas v tichosti uskrnaju pri citani vasich konverzacii...ale divim sa, ze to bavi teba...byt stale nepochopena, vytocena z nepochopenia, dokola pisat vzdy to iste, len raz v ruzovom a inokedy v zelenom atd....no mna by to veru nebavilo...


to co chapu resp. nechapu ostatni vratane teba uz necham na vas.........
a ze kto sa vyhyba odpovedi...na cca 20 stranach v istej teme sa snazis od emora vytiahnut to, preco bol RR importovany na sr a ine veci a dzubes donho, ze ti neodpoveda...hm....hm....


...a nic, este nahodou nieco pochopim a uz sem radsej nepridem...tak to radsej necham tak...


Van prosim ta bud taka laskava a napis mi na ktoru konkretnu otazku ti mam odpovedat? vidis vo svojom prvom prispevku nejaky otaznik?
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 16:30

Fanny píše:
emor píše:[ked budes aspon tusit co to ten procesus anconeus vlastn eje a kde sa to da kupit :lol: potom skus porozjimat ale v klude pri hladeni rodinho rííííčbaku o tom do akej miery je omylny pán Prof. z KE. ked bude vediet aspon stipinku z toho co on ma v malicku a ked budes poznat aj jeho nazor a postoj na temu objektivita posudzovania. potom utieraj nepriamo prstiky do niekoho kto je akceptovany na vedeckych sympoziach a forach veterinarnej ortopedie po celom svete.


A na tychto vedeckých sympoziach otvorene prehlasuje, ze dokaze psa tak napolohovat, ze zo psa s DBK 1/1 urobi 0/0 a psa s nulkami napolohuje tak, ze mu kazdy vyhodnoti DBK 1/1 :evil:


Rodu nemusel ani polohovat, stacilo ze na klinike v TT to boli nulky ako lusk, potvrdene dvomi odbornikmi, ale cestou do KE sa to asi nejako zhorsilo...... :shock:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 16:41

eva_ivan píše:Van prosim ta bud taka laskava a napis mi na ktoru konkretnu otazku ti mam odpovedat? vidis vo svojom prvom prispevku nejaky otaznik?
ano, otaznik vypadol, ale vnimavy a chapavy clovek by tam tu otazku po precitani nasiel....rada by som ti ju polozila priamo, ale nahodou by som tu prekazila plodnu diskusiu panov s tebou, tak radsej ju nepolozim...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 16:49

Van píše:
eva_ivan píše:Van prosim ta bud taka laskava a napis mi na ktoru konkretnu otazku ti mam odpovedat? vidis vo svojom prvom prispevku nejaky otaznik?
ano, otaznik vypadol, ale vnimavy a chapavy clovek by tam tu otazku po precitani nasiel....rada by som ti ju polozila priamo, ale nahodou by som tu prekazila plodnu diskusiu panov s tebou, tak radsej ju nepolozim...

Van, vidíš, že trasenie nepomáha... :roll:

na tomto strome aj tak nič nerastie - nič také prečo by sa oplatilo triasť...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Ivka » 15. Nov 2007, 16:49

Van píše:
eva_ivan píše:Van prosim ta bud taka laskava a napis mi na ktoru konkretnu otazku ti mam odpovedat? vidis vo svojom prvom prispevku nejaky otaznik?
ano, otaznik vypadol, ale vnimavy a chapavy clovek by tam tu otazku po precitani nasiel....rada by som ti ju polozila priamo, ale nahodou by som tu prekazila plodnu diskusiu panov s tebou, tak radsej ju nepolozim...


van, radsej sa do toho neplet...vsak chlapci si to s nou vybavia sami :wink:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia