Smatlavy pes

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Zolo » 16. Nov 2007, 15:00

Beira, ale tú hovadinu o nulkách a chovnom psovi nech si dajú do vienka tie múdre hlavy, ktoré o tom rozhodli a v druhom rade tí, čo si ich tam na to čelo zvolili. V tej mojej vete bol dovetok o 2/2...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 16. Nov 2007, 15:00

len aby sa z exorcistu nestal pri prehnanej horlivosti diabol sám...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 16. Nov 2007, 15:16

Na tomto svete sa všeličo stáva...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Van » 16. Nov 2007, 16:57

Nils píše:teda Zolo, keď sem dá admin tých sľúbených smilov - tak tie s prstom nahor pôjdu tebe za túto myšlienku -


hm... Obrázok taky na stranke nemame, ale su tam ine vhodne do tohoto fora, napr.Obrázok

alebo k niektorym vyrokom
Obrázok ci Obrázok

a eva by mohla pouzivat napriklad tento
Obrázok

Nils, ten web sme dali s kamosom kedysi dokopy a uz som nan skoro zabudla, tak smelo do pouzivania, nech nie je plny pavucin...kym pribudnu smajlici tu ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Fraga » 16. Nov 2007, 19:12

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod eva_ivan » 16. Nov 2007, 21:13

lucik píše:
eva_ivan píše:Rodu nemusel ani polohovat, stacilo ze na klinike v TT to boli nulky ako lusk, potvrdene dvomi odbornikmi, ale cestou do KE sa to asi nejako zhorsilo...... :shock:


svataaa Trnava.. nam v TT urcili DLK 3/3 (co sme vedeli uz od jej 7mich mesiacov) + osteochondrozu, kde odporucili aj co najskor operaciu.. na operaciu sme vsak isli do Bojnic, kde osteochondrozu vylucili a museli znova robit RTG snimky, pretoze v TT neoznacili snimky ktora je lava a ktora prava packa.
diagnoza znela - kalcifikacia sliach flexorov + mierna inkongruita radia ulny
2 operacie, 3 rezy, 7 zvapenatelych casti vybratych z klbu..

no tym som chcela povedat len to, ze v TT tiez nie su neomylni..

dnes tu uz nikto nic negarantuje! :(


o Bojniciach som este nepocula, ake mas s nimi skusenosti?
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod lucik » 17. Nov 2007, 12:50

eva_ivan píše:o Bojniciach som este nepocula, ake mas s nimi skusenosti?


Bojnice som si vybrala kvoli perfektnej povesti MVDr. Smatanu, po dlhsom zvazovani a zistovani, kde vobec kostnu chirurgiu robia.
Neolutovala som vyber, ten pristup si neviem vynachvalit. Je to veterinarna prax, takze sami mladi ludkovia (MVDr. Smatanu som nevidela), je to v rodinnom dome, treba sa tam vopred objednat. Uz od vstupu do dveri tam bolo velmi prijemne a utulne. Prijali nas na "prijme" a vysetroval nas MVDr. Peter Mlaka - vysvetlil mi na snimkoch z TT, co je to DLK a preco vylucuje diagnozu osteochondroza, ukazal mi v knihe ako vyzera osteochondroza, urcil tie dve diagnozy a ze ten kalcifikat bude treba vyoperovat (na snimku bolo vidiet iba jeden). povedal, ze snimky nie su oznacene a preto su nepouzitelne pre operaciu, tak sme selmu uspali, zRTGovali a vysvetlil mi, co bude robit. mohla som byt cely cas tam, ale nie pri operacii, tak sme isli prec, ze nas zavolaju. po zavolani sme prisli, selma uz bola trosicku pri vedomi a zavyjala na celu kliniku, tak som isla k nej, potom bola tichucko.. vysvetlil mi, co robil, ze po prvom reze a vybrati 3 kalcifikatov urobil kontrolne RTG a ten jeden tam bol vidiet stale, tak urobil dalsi rez a vybral dalsie dva (ten najvacsi mal asi 1,5 x 1 cm). Lenze na dalsich RTG bol vidiet este jeden, no dalsi rez sa uz robit nemohol. Tak sme prisli o mesiac na druhu operaciu, tam vybral dalsie dva. Prvykrat mala injekcnu narkozu, druhykrat inhalacnu, z injekcnej sa preberala dlhsie, z inhalacnej kratsie, ale hlasnejsie :)

Po 7 mesiacoch od druhej operacie stale kriva, niekedy viac, niekedy menej, pred mesiacom aj cosi sme boli na kontrolnom RTG a jej sa tam vytvorili dalsie kalcifikaty.. zatial to operovat nebudeme, sice kriva, ale nejake vyraznejsie problemy nema..
Na druhu packu zatial nekrivala, aj ked je tam vidiet na RTG, ze nalez tam je. Tiez rypat do toho nebudeme..

Takze udrzujeme stihlu liniu, 2x rocne chondroprotektiva, teraz na zimu chcem vyskusat kuru s velkou davkou vit.C (Ester-C), v pohybe ju nejako velmi neobmedzujem, vela sme plavali cez leto, dole schodmi chodime tak, ze ju drzim za obojok a mierne odlahcujem predne nohy, nenechavam ju blaznivo cvalat dolu kopcom..

A co bude dalej, uvidime..

Uff, nejako som sa rozpisala.. prepacte, nechala som sa uniest :)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 23. Nov 2007, 11:26

anet píše:A napada ma ciste teoreticky: strmsie uhlenie prednych koncatin, slabsi predny vykrok, pes si zaslapoval predne laby, tak sa prisposobil a chodi trosku bokom.

Anet bingo vcera som zase "skumal", keby chodil/klusal rovno, tak si kope zadnymi do prednych. :lol:

Ale mam dalsieho chrobaka, zistil som, ze ked skusam napr. vyskok, upazim ruku s "peskom" a tocim sa okolo svojej osi, tak v jednom smere je o dost nesikovnejsi a nepresnejsi, lebo smrad nestrieda strany. :twisted:
Musim nieco vymysliet, ako ho k tomu donutit. IMHO, aj klby by sa tym mohli nesumerne opotrebovavat. :idea: :?:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 24. Nov 2007, 20:58

...repr^zent píše:
anet píše:A napada ma ciste teoreticky: strmsie uhlenie prednych koncatin, slabsi predny vykrok, pes si zaslapoval predne laby, tak sa prisposobil a chodi trosku bokom.

Anet bingo vcera som zase "skumal", keby chodil/klusal rovno, tak si kope zadnymi do prednych. :lol:

Ale mam dalsieho chrobaka, zistil som, ze ked skusam napr. vyskok, upazim ruku s "peskom" a tocim sa okolo svojej osi, tak v jednom smere je o dost nesikovnejsi a nepresnejsi, lebo smrad nestrieda strany. :twisted:
Musim nieco vymysliet, ako ho k tomu donutit. IMHO, aj klby by sa tym mohli nesumerne opotrebovavat. :idea: :?:


:idea: a ako vies ze nema uz skonstruovanu zivotnost klbov prave na tuto ôtocivost" v jednej strane:? :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia