zápal na labkách

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

zápal na labkách

Poslaťod raky » 11. Nov 2007, 21:19

Ak máte niekto skúsenosť s opakovaným zápalom na labkách, medzi polštárikmi, dajte mi prosím radu. Pred rokom zabrali antibiotiká. Zdá sa mi, že je to vlhkom, všimli sme si to až dnes po vychádzke. Ďakujem vopred.
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 21:36

:idea: kade chodis zo psom.? po akom terene alebo po akom podklade.? vylucil si alergiu na to pocom pes chodi.? trebars olej. mastne dlazby , solene chodniky.... atd. obycajne maju psi problem v mestach s tym ze na tych svojich nohach stale maju nejaku civilizacnu chemiu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod raky » 11. Nov 2007, 21:47

Sme na dedine, takže dlažba a trávnik na dvore a vonku príroda, les a tráva. Tento rok som pred zimou ani nehnojil, tak neviem. Má to na všetkých, len neviem z čoho...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 21:53

ako to vyzera.? je to mokvave.? je to scervenene? uz si s tym bol za vetom.? diagnostikoval to nejako.? ked to ma na vsetkych. skor si myslim ze to bude od niecoho po com beha.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod raky » 11. Nov 2007, 22:08

áno je to mokvavé a sčervenené, vtedy pred rokom povedal vet - zápal a nasadil antibiotiká... V lete to mala tiež, ale prešlo to ani sme si nevšimli. Dnes znova, koza si to samozrejme vylizuje, tak zajtra asi pôjdeme na veterinu. Vystrihám jej to a natriem olejom, ale ten sneh to teraz zhorší...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 22:27

:idea: jasne ze zapal... ale nejde len o to ze je tam zapal. treba sa vsemozne snazit dopatrat ku pricinam vzniku a tak lepsie zabezpecit vyhnuties a tomotu uz opakujucemu problemu.

este si neuviedol o ake plemeno ide a kde je ustajneny.treba dat dokopy vsetky mozne informacie aby sa dali urcit smery ktorymi patrat po moznej pricine problemu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod raky » 11. Nov 2007, 23:00

Hovawart, má pre seba celý dvor a občas kuchyňu. Predpokladám, že pred rokom dostala širokospektrálne antibiotikum, ale príčina opakovania je niekde inde. Ešte ma napadlo, že teraz dohárala, či aj to nemôže mať súvislosť... :?:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Zolo » 11. Nov 2007, 23:06

Kvasinky?... Raky jedna zásada (aj pri ekzémoch) : mastia sa suché, mokvavé sa sušia. Takže : žiadne mastenie v tvojom prípade. ak to má na všetkých štyroch - neprebehla cez nejaké chemikálie (postreky, ap?)
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod raky » 11. Nov 2007, 23:23

Teraz sa suší, ale v noci prebehne po snehu. Myslel som natrieť, aby to odpuzovalo vlhkosť.
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Zolo » 13. Nov 2007, 14:55

Tak ako pokračujete?
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod lucik » 13. Nov 2007, 23:09

Raky, Catty ma zapalene kraje vankusikov - tam kde zacinaju rast chlpy, vsak? Gipsy to mala v lete, bola som s tym u veterinarky a az potom som zistila z coho to mala (opakovane) - zo skakania vo vode po kamenoch..
namahou a skakanim sa porusia nejake zilky a vlhkostou a necistotami sa to zapali.. mam to aj nafotene, ked to v praci najdem, poslem ti fotky..
nam vtedy na to pomohol olej od vetky Prurivet.
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod raky » 13. Nov 2007, 23:18

Ďakujem všetkým za odpovede, Catty dostala injekciu a hádam to prejde. Neviem, či je to tou vodou, možno, mne sa zdá že to má všade a nie len na okrajoch. Aj vetko tápal, ak sa to bude opakovať pôjdem už k inému....Ešte raz dik za rady!
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Re: zápal na labkách

Poslaťod ...repr^zent » 13. Nov 2007, 23:57

raky píše:dnes po vychádzke
Kam chodite na vychadzky. Jasne, ze nie na skladku, ale nemoze byt pricina niekde tam? Polia su sama chemia, prip. alergicka reakcia na "nieco", co je mimo domu. :?: :?
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 14. Nov 2007, 0:05

V nedelu sme boli celé poobedie na snehu a pod tým bola tráva. Nenapadá ma naozaj vôbec nič. Nechal som ju teraz len tak odpočívať, von pôjdeme až zajtra. Zatiaľ to má rovnaké ale hádam ihla zaberie.
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod lucik » 14. Nov 2007, 7:36

raky píše:V nedelu sme boli celé poobedie na snehu a pod tým bola tráva. Nenapadá ma naozaj vôbec nič. Nechal som ju teraz len tak odpočívať, von pôjdeme až zajtra. Zatiaľ to má rovnaké ale hádam ihla zaberie.


ak by si siel von okolo 17tej, mozme sa pridat? mi potom pripomen, vezmem ti ten Prurivet a ak to bude vyzerat tak isto, tak skusis ;)

ani moja vetka nevedela od coho to je, ale vsimla som si potom, ze to mala aj ta druha fenka (Shelly) a presne to mala aj potom na snehu, ked sme sa boli jasit na kope snehu pri zimnom stadione. a teda ten sneh je fujtajblovy..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia