kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

kedy kastrovat

Poslaťod kaiz » 5. Nov 2007, 18:47

rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? nasiel som na webe clanok na stranke http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=44
kde je spomenuty 6 mesiac. to sa mi zda skoro, asi by to mohlo mat dopad na fyzicky vyvoj psa, jeho zmohutnenie. mam 7mes. RR a chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]
kaiz
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:33

Poslaťod Fraga » 5. Nov 2007, 19:27

Nikdy!
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Re: kedy kastrovat

Poslaťod ...repr^zent » 5. Nov 2007, 19:37

kaiz píše:aby mi nezdrhal
Imho, mizerny dovod na zmrzacenie psa. Radsej tie peniaze investuj do cvicaku a zdrhat ti nebude. :twisted:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Re: kedy kastrovat

Poslaťod emor » 5. Nov 2007, 20:06

kaiz píše:rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? nasiel som na webe clanok na stranke http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=44
kde je spomenuty 6 mesiac. to sa mi zda skoro, asi by to mohlo mat dopad na fyzicky vyvoj psa, jeho zmohutnenie. mam 7mes. RR a chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]


mozes napisat kto ti povedal alebo kde si zistil ze semeniky maju na svedomi alebo suzodpvedne za "zdrhanie psa"?

mala podotazka. das sa aj ty vykastrovat.? alebo nemas s nikym nikdy nijaky problem.? :twisted: tuto poznamku neber osobne. je to na zamyslenie.

ten link som si pozrel. nie vsteko co najdes na internete je relevantne a bohuzial vela fušerov,diletantov a ziskuchtivcov podsuva dezinformacie ktore maju za nasledok velmi skreslene predstavy o realnosti problemov.

ak niekto tvrdi ze za tym stoja studie.. nech tie studie zverejni a nech potvrdi ich autenticitu. nech ukaze konkretne vysledky . pokial tomu tak nieje tak je to bohapuste zvachlanie.

privolanie je zakladny cvik . ktory sa da zvladnut. utekanie z vybehu je vec zabezpecenia vhodneho oplotenia.

kastracia je mimoriadne intenzivny zasah a naburava cely hormonalny system. odoruca sa zo zdravotnych dovodov v pripade potvrdeneho tumoru a podobne. vo vysokom veku 10 a viac rokov. nie u mladeho psa.

kastraciou ziskas jedine krypla. nie psa ktory ti nebude utekat.

inak este jedna vec. preco si si vybral RR.? kolitomu co si sa o nich docital alebo koli tomu ze si ich mal moznost dlhodobo zo siria spoznat a paci sa ti tot plemeno pre svoje charakteristiky a typickost.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Nils » 5. Nov 2007, 20:25

kaiz píše:rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]


kaiz, ak budeš mať problémy s výchovou detí, dáš ich vykastrovať ??(ak už sám nie si kastrát...) :twisted:

na druhej strane ak vystihneš "tú správnu dobu" budeš mať doma nádherné sopránové hlásky... :twisted: :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Kaca » 5. Nov 2007, 22:46

kaiz píše: aby mi nezdrhal

Prosim Ta, uvedom si, co chces urobit! Inak by som bola zvedava, ktory veterinar by sa na to dal - zmrzacit zdraveho psa... Preboha, zacni s nim nieco robit, natiahni si ho na seba, uc sa s nim komunikovat a zabezpec si plot a nikdy Ti zdrhat nebude! Ked som sa nastahovala do domu, kde teraz byvam, prve co sa robilo, boli ploty. Az potom vsetko ostatne. Teraz sa mozem iba smiat, ked mi niekto povie, ze ma problem, lebo pes mu uteka... Mne uz neutecu ani ked sme mimo domu, ale to je zase o inom. Ked si na seba psa nedokazes naviazat, tak ho zabezpec tak, aby Ti utiect nemohol. A skus sa prihlasit na nejake skolenie u profika, ktory Ti ukaze ako...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Mary » 5. Nov 2007, 22:50

kaiz:
a nad čim si uvažoval ked si si kupoval psa??? Mysliš si že po vykastrovani bude tancovat ako piskaš? :roll: Jo urobiš dobre ak radšej navštiviš cvičak
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod yetti007 » 5. Nov 2007, 22:55

...mal si si kupit plysaka ty nezodpovedny dobytok... psa treba vychovavat, nie kastrovat.... Si nezodpovedne individum, takym by mali zakazat starat sa aj o sameho seba....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Zolo » 5. Nov 2007, 23:38

Ale no tak! Hádam netreba také silné slová! Radšej rozumné argumenty!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 6. Nov 2007, 0:21

http://www.psiskolafalco.cz/vycvik.htm#_kastrace

Poznam ludi, ktori to urobili, a lutuju. Ale aj takych, ktori to urobili, a nelutuju. Mame aj sucku s PP, ale bez ridge. Chovat sa na nej nechystam, ale toto by som jej neurobila, neriskla by som to, lebo neviem, co to s nou urobi. Naco, pre mna zbytocne, zatazovat organizmus...

Nemyslim si, ze problem zdrhania vyriesi kastracia a ze je to vysostne problem ridgebacka. Ale ten, kto si toto plemeno zaobstra, by si mal v prvom rade o nom co najviac zistit. Vo vacsine pripadov su to psy, ktore sa naozaj nepsravaju ako pracovne plemeno, maju vlastny rozum... Kastracia ale toto podla mna nevyriesi... Len podstupujes riziko, ze toho psa mozes aj znicit.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Amaguk » 6. Nov 2007, 1:49

Kaca píše:Inak by som bola zvedava, ktory veterinar by sa na to dal - zmrzacit zdraveho psa...


zial, hociktory, je ich hodne, ktori kastraciu propaguju ako vseliek na problemove spravanie psa :evil:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Amaguk » 6. Nov 2007, 1:51

kaiz píše:rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? nasiel som na webe clanok na stranke http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=44
kde je spomenuty 6 mesiac. to sa mi zda skoro, asi by to mohlo mat dopad na fyzicky vyvoj psa, jeho zmohutnenie. mam 7mes. RR a chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]


zdrhanie kastracia nevyriesi...
a co to vlastne znamena, ze ti pes zdrha? aka je pricina, okolnosti...?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Nils » 6. Nov 2007, 9:02

Amaguk píše:zdrhanie kastracia nevyriesi...
a co to vlastne znamena, ze ti pes zdrha? aka je pricina, okolnosti...?


zdrhá lebo ako tvrdí beira - RR má vlastnú hlavu - takže tuší, čo je jeho pánko zač a ako mu chce pomôcť - ja by som tiež zdrhal, keby ma chceli - ehm, radšej nechcem ani pomyslieť... :?
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Amaguk » 6. Nov 2007, 9:05

Nils píše:
Amaguk píše:zdrhanie kastracia nevyriesi...
a co to vlastne znamena, ze ti pes zdrha? aka je pricina, okolnosti...?


zdrhá lebo ako tvrdí beira - RR má vlastnú hlavu - takže tuší, čo je jeho pánko zač a ako mu chce pomôcť - ja by som tiež zdrhal, keby ma chceli - ehm, radšej nechcem ani pomyslieť... :?


he, he robis mu hovorcu :wink: ?

ako majitelka zdrhaveho plemena, viem o zdrhani svoje, oproti tomu je RR pes, ktory sa od svojho pana nepohne :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Nils » 6. Nov 2007, 9:09

Amaguk píše:ako majitelka zdrhaveho plemena, viem o zdrhani svoje


aký pán - taký pes... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia