kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Fanny » 19. Nov 2007, 10:39

ale, ale, chlapci....ventilovat si testosteron v teme o kastracii :?: 8)
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Nils » 19. Nov 2007, 12:04

Fanny píše:ale, ale, chlapci....ventilovat si testosteron v teme o kastracii :?: 8)


ale, ale Ti-Fanny :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 20. Nov 2007, 5:58

DAJ NAJPRV VYKASTROVAT SEBA :D
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 17:44

emor píše:
kaiz píše:rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? nasiel som na webe clanok na stranke http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=44
kde je spomenuty 6 mesiac. to sa mi zda skoro, asi by to mohlo mat dopad na fyzicky vyvoj psa, jeho zmohutnenie. mam 7mes. RR a chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]


mozes napisat kto ti povedal alebo kde si zistil ze semeniky maju na svedomi alebo suzodpvedne za "zdrhanie psa"?

mala podotazka. das sa aj ty vykastrovat.? alebo nemas s nikym nikdy nijaky problem.? :twisted: tuto poznamku neber osobne. je to na zamyslenie.

ten link som si pozrel. nie vsteko co najdes na internete je relevantne a bohuzial vela fušerov,diletantov a ziskuchtivcov podsuva dezinformacie ktore maju za nasledok velmi skreslene predstavy o realnosti problemov.

ak niekto tvrdi ze za tym stoja studie.. nech tie studie zverejni a nech potvrdi ich autenticitu. nech ukaze konkretne vysledky . pokial tomu tak nieje tak je to bohapuste zvachlanie.

privolanie je zakladny cvik . ktory sa da zvladnut. utekanie z vybehu je vec zabezpecenia vhodneho oplotenia.

kastracia je mimoriadne intenzivny zasah a naburava cely hormonalny system. odoruca sa zo zdravotnych dovodov v pripade potvrdeneho tumoru a podobne. vo vysokom veku 10 a viac rokov. nie u mladeho psa.

kastraciou ziskas jedine krypla. nie psa ktory ti nebude utekat.

inak este jedna vec. preco si si vybral RR.? kolitomu co si sa o nich docital alebo koli tomu ze si ich mal moznost dlhodobo zo siria spoznat a paci sa ti tot plemeno pre svoje charakteristiky a typickost.?



fuha, najprv vravis, ze pes sa nemoze porovnavat s ludmi, a teraz ked sa vykastruje pes, musi sa aj clovek?clovece vnimas sa? :idea:
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Re: kedy kastrovat

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 17:48

kaiz píše:rad by som sa opytal znalejsich, kedy je vhodna doba dat psa vykastrovat? nasiel som na webe clanok na stranke http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=44
kde je spomenuty 6 mesiac. to sa mi zda skoro, asi by to mohlo mat dopad na fyzicky vyvoj psa, jeho zmohutnenie. mam 7mes. RR a chcel by som vystihnut tu spravnu dobu, aby tym rastovo neutrpel - ale, aby mi nezdrhal. dakujem vopred za info.[/url]



ahoj kaiz, v prvom rade, kastracia je tvoja vec, je to nahodou celkom dobra vec, nemusis sa bat, ze ti priberie psik po kastraci, ak ho budes spravne krmit a okrem toho uz by malo byt vsetko v poriadku. prevazny pocet psikov u nas v utulku su psy, ktore utielkli za harajucou fenkou, co sa tebe stat nemoze, ak bude kastrovany. nejde tu az tak o vycvik....nie kazdy pes musi byt dokonale vycviceny a nie kazdy sa mu moze venovat aj z tej stranky, ze na nom bude pravidelne dennodenne makat na cvicaku. nemusis si vsimat ohlasy niekotrych ludi. rozhodni sa podla seba a podla tvojho veterinara. tu ma totiz kazdy iny nazor a niektori ti este vynadaju za to, ze ho vobec chces dat kastrovat namiesto toho, aby jednoducho odpovedali na tvoju otazku.
dida
www.nuzm.wbs.cz
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 17:54

vnimam.
zakladne fyziologicke procesy a systemy funguju u cloveka aj u psa rovnako.
tu je namieste prirovnanie o odnati pohlavnych organov vratane endokrinnych zliaz zodpovednych za tvorbu celeho radu hormnonov spoluzodpovednych za zdrave funkcie organizmu ako celku. vedlajsi efekt je zmena psychiky.

ohladne CNS a veci s tym suvisiacich je pes uplne inde ako clovek. pochopi to len ten kto zo psom dokaze aj nieco robit, spolupracovat - nie len sa o psikov v utulku starat a hladakat a pratat hovienka a krmit ich granulkama.

ked mas pocit ze ja neviem co pisem . precitaj si to znova a znova . lebo nakoniec sa ti mozno podari pochopit co to tam za myslienky a skusenosti su.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 18:47

emor píše:vnimam.
zakladne fyziologicke procesy a systemy funguju u cloveka aj u psa rovnako.
tu je namieste prirovnanie o odnati pohlavnych organov vratane endokrinnych zliaz zodpovednych za tvorbu celeho radu hormnonov spoluzodpovednych za zdrave funkcie organizmu ako celku. vedlajsi efekt je zmena psychiky.

ohladne CNS a veci s tym suvisiacich je pes uplne inde ako clovek. pochopi to len ten kto zo psom dokaze aj nieco robit, spolupracovat - nie len sa o psikov v utulku starat a hladakat a pratat hovienka a krmit ich granulkama.

ked mas pocit ze ja neviem co pisem . precitaj si to znova a znova . lebo nakoniec sa ti mozno podari pochopit co to tam za myslienky a skusenosti su.



ja tym staranim sa aspon niekomu pomaham 8) poznam vykastrovanych psov a zemnit sa im teda psychika moc nezmenila, to skor tebe by sa mala, nebolo by to na skodu
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 18:48

Fanny píše:ale, ale, chlapci....ventilovat si testosteron v teme o kastracii :?: 8)


:lol:
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod rea » 22. Nov 2007, 18:56

Dia111 píše:
ja tym staranim sa aspon niekomu pomaham 8) poznam vykastrovanych psov a zemnit sa im teda psychika moc nezmenila, to skor tebe by sa mala, nebolo by to na skodu


Nezmenila sa im psychika? A všímala si si pozorne?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 19:49

Nevšímala, ale argument je to dobrý! :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 20:21

rea píše:
Dia111 píše:
ja tym staranim sa aspon niekomu pomaham 8) poznam vykastrovanych psov a zemnit sa im teda psychika moc nezmenila, to skor tebe by sa mala, nebolo by to na skodu


Nezmenila sa im psychika? A všímala si si pozorne?



no ja neviem, spytaj sa ich, podla mna nedavali nic na javo, mozno sa im snivali skarede sny
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod rea » 22. Nov 2007, 23:17

no nič, už inde som písala čosi o koncepcii... Konaj dobro za každú cenu.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod zopz » 22. Nov 2007, 23:36

No mna by tiez zaujimalo ako sa zmeni psovi povaha? Stale tymto argumentujete, ale ja som si tiez nic nevsimla a mam moznost dost pozorovat aj kastrovane aj nekastrovane suky spolu. Kastrovani psi si dokonca uzivaju s haravou suckou.

K veci- nasi veterinari maju nazor, ze psa a kocura mozno kastrovat az po pohlavnej dospelosti, najskor v 1 roku jeho veku. Sucky sa mozu aj ako steniatka.
Prekvapena som bola, ked tu bol rakusky tim z Vier Pfoten, kastrovali psikov steniatka a este viac ma prekvapilo, ze v den kastracie aj odcervovali, aj ockovali. Tak neviem, ci to malo nejaky zaber a vytvorenie imunity.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod beira » 23. Nov 2007, 14:18

Toto sa mi podarilo vygooglit:
Výskumy na dospelých jedincoch potvrdzujú vplyv testosterónu a estrogénov na poznávacie schopnosti, konkrétne na priestorovú predstavivosť a pamäťové funkcie.

A nasla som aj taketo:
Ak nemienite psa použiť v chove, je ešte možné dať ho vykastrovať. Všetky vedecké články, ktoré sa mi do dnešného dňa dostali do ruky sa zhodujú v tom, že kastrácia nijakým spôsobom neovplyvní ani povahu ani správanie psa. Z vlastných pozorovaní viem však skôr opak. Celá dedina pri ktorej žijeme si dáva kastrovať psov (samcov) a vidím na nich ako očividne sa zmenia. Kastráciou už prestávajú byť samci a teda stratia schopnosť plodiť šteniatka-čo je v prírode najhlavnejšie poslanie jedinca. Zoberie sa im zmysel života a celá príčina bytia a existencie. Sú oveľa ustráchanejší, zbabelejší pri konfrontácii s iným nevykastrovaným psom. Niektorý sa stali zákerný až vyslovene nezmyselne a zo zábavy útočiaci na zvieratá, hydinu a vystupňovalo sa to až útokmi na dieťa a dospelých ľudí-vlastných majiteľov. Psi boli dôsledne očkovaný proti besnote a dovtedy nadmieru dobrácky. Viem si vysvetliť zmenu ich správania jedine kastráciou. Tie spomínané články a knižné publikácie sa mi zdajú tendenčné a propagačné, keďže psi sa v mestách značne premnožili a stúpa aj počet vyhodených a túlavých psov. Toľko teda ku kastrácii. Ja považujem kastráciu za horší čin ako zabitie.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Kaca » 23. Nov 2007, 14:24

beira píše:Ja považujem kastráciu za horší čin ako zabitie.

Suhlasim. Zvieratu sa vezme zmysel zivota. Moze s tym sice zit, ale aky je to zivot? Skutocne, pokial tam nie su zdravotne dovody alebo to nie je v utulku, som striktne PROTI.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia