viróza

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

viróza

Poslaťod sonča » 19. Okt 2007, 13:30

čo robíte so psíkom, keď má virózu? Vydáva cez zavretú papuľku neustále také duté zvuky, asi kašeľ, akože ...pche, pche... niečo akoby medzi štikútkou a takým čudným odfrknutím si, pričom papuľku neotvorí. A ešte robí akokeby pokus o vysmrkanie hlienov z nosa, ale nič mu nevyjde. Momentálne každých cca 10 minút vyvracia bielu penu. Bola som nad ránom na pohotovosti, dali mu kalcium, a antihistaminikum s vitamínom C, do žily. Má to dostať ešte aj večer. A ďalšie dva dni. Okrem toho som išla ráno mojej doktorke, dala mu gamaglobulín pre posilnenie imunity, a bromhexinové kvapky. Ktoré samozrejme hnď vyvracal. Okrem toho je momentálne už dva týždne pod antibiotikami, vraj dosť silnými, kvoli črevným problémom. Ale vraj je teraz veľa virózy medzi psíkmi. Večer asi pôjdem ešte za mojou doktorkou, lebo ak bude takto vracať tú penu s vodou, aby nebol dehydrovaný. Má kanilu v nožičke kvôli tým injekciám, tak možno mu dá infúziu. Lebo ani nepije. Neviem, či mu nemám striekať trošku tekutiny so striekačkou do papuľky. Nemáte s týmto skúsenosti? Je to malý psík, 1,5 ročný.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod eva_ivan » 16. Nov 2007, 21:07

sonca prosim ta ako to dopadlo? moja fenka ma uz od vcera presne tie iste priznaky, akurat tu penu vyvracala zatial len dvakrat a bola plna hlienov. tiez velmi nepije, dala som jej vcera aj dnes vyvar a aj mlieko, aby mala aspon nieco tekute
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Michaela » 16. Nov 2007, 22:47

ste si isty ze je to viroza? :?:
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod julieta » 16. Nov 2007, 22:59

neboli ste pred dvomi tyzdnami na vystave v NR? pretoze mi sme si nieco take doniesli odtial akurat sa to neprejavilo az v takej intenzite. Nasa fenka len taha sople do hrdla...
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod julieta » 16. Nov 2007, 23:01

a zabuda som, dnes sme boli u veterinarky, podla nej je to len podrazdena dychacia trubica... nic vazne... poradila nam davat vitamin C... ale ked to mate v takej intenzite ako ste spominali, ze pes zvracia od kaslu tak by to mohol byt aj psincovy kasel.. pre istotu by som urcite zasla k vetovi.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod eva_ivan » 17. Nov 2007, 8:58

boli sme v NR a v noci som jej nahmatala aj zdurene uzliny, za chvilu ideme na pohotovost do TT. dufam, ze to nie je ten kotercovy kasel, dakujem za rady julieta
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod anet » 17. Nov 2007, 19:20

Nema prosim niekto po ruke katalog z novembrovej NR, a bol by ochotny mi z neho opisat a poslat jeden údaj :?:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Kaca » 17. Nov 2007, 19:21

poruke nie, ale hadam ho niekde najdem. Co treba ak sa najde?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod anet » 17. Nov 2007, 19:43

Poslala som ti SS. Dakujem :!:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Kaca » 17. Nov 2007, 20:00

odislo
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod sonča » 19. Nov 2007, 11:06

eva_ivan píše:sonca prosim ta ako to dopadlo? moja fenka ma uz od vcera presne tie iste priznaky, akurat tu penu vyvracala zatial len dvakrat a bola plna hlienov. tiez velmi nepije, dala som jej vcera aj dnes vyvar a aj mlieko, aby mala aspon nieco tekute

______________________________________________________


môj havino je už z toho vonku, dostával 2 dni kalciovú injekciu, antihistaminikum s vitamínom C, a dala som mu pichnúť 3 injekcie Zilexid na posilnenie imunity. Síce jedna stojí 400 Sk, ale má to aj do budúcna. Dávka je 2-3 injekcie, podľa uváženia a finančných možností. A okrem toho každý večer zvlhčujem izbu tak, že do zvlhčovača (s teplou parou) pridám repík. A ešte som mu 3 dni striekala do nošteka detské kvapky Olynth. A všetko dohromady to super zabralo.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod eva_ivan » 19. Nov 2007, 15:34

sonca dakujem za rady :D
ja som kvoli tym uzlinam radsej utekala hned v sobotu na pohotovost. ma zapal hornych dychacich ciest, takze je na antibiotikach plus sirupe, ktory ked jej streknem do hrdla, na odporucanie veta, vypluva a pena frka po celom dome a ked jej do dam do zradla, ako vcera, ani sa ho nedotkne :roll:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron