Časté hnačky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 12:52

to ze pes prekonal v mladosti parvovirozu je dost zavazny fakt a podla mna je to mozno prave ta prvotna pricina preco mu travenie nefunguje ako vacsine psov. pri parvoviroze su najskor a najrychlejsie napadane najrychlejsie sa obnovujuce bunky a nimi su v stenacom veku prave bunky stien tenkeho a hrubeho creva. vacsinou pri ochoreni na parvovirozu je prognoza zla a vacsina zvierat uhynie. Ak ti tvojho psa vetos skutocne dostal s parvovirozy- co si skor myslim mohla byt zamena s ochorenim sposobenym corona-virom odviedol kus dobrej prace a zviera ma silny potencial.

prekonanie tychto ochoreni zanechava trvale nasledky na traviacom trakte a v takom pripade je nutne hladat pre neho co najoptimalnejsiu stravu. pokus omyl je v tomto pripade asi najlepsou cestou.

bravcove maso je vpohode. ku sledom sa asi tazko dostanes a take jahnacie pripadne pstrosie maso asi ties nie je sranda kupovat.

takze drzim palce a dakujem za Goju. fotka mozno robi dojem. je to obycajna normalna sucka NO. ale dakujem. 8)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

krmivo

Poslaťod fosilia » 4. Okt 2007, 22:12

Emor - AG myslim ,ze su to poctive granule. dlhodobo v top rebrickoch bezpecnych krmiv.
momentalne pridavam ku zradlu tieto granule a myslim ze su ok.

Fakt dobry vtip. Aky rebricek bezpecnych krmiv. Vies co by stalo oficialne napisat, ze boli prevedene testy na bezpecnost krmiv.
Dnes by ten casopis neexistoval. Chcel si napisat hadam, ze podla zlozenia niekto oznacil krmivo za bezpecne. Otazkou teda ostava, ktore krmivo je nebezpecne.
To si tak naivny. Myslim, ze pred rokom vysiel za morom nejaky clanok a nejaky rebricek avsak hned bol napadnuty odbornou verejnostou a hned nejaky redaktor trepal o tom, ze oni nemozu za to, ze im vyrobcovia nepodavali presne informacie alebo im ich nedodali vobec.
Hmm tak toto bolo to dlhodobe zaradanie do TOP bezpecnych krmiv...

AG bol kedysi hrozny produkt od obalu az po zlozenie. Vymenili technologiu a receptury, zmenili obal a su na tom daleko lepsie.

Suhlasim, ze pokial vyrobca zmeni receptury je hodnotenie krmiva nepresne.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod sonča » 5. Okt 2007, 11:31

prosím Vás, myslíte, že to bude dobré, keď som sa pre moju čivavku a jej hnačky rozhodla takto: varený králik zmiešaný s granulami trainer fitness adult mini príchuť králik+kukurica, holistic a intestinal. Už aj pred tým som rozmýšľala nad týmito granulami, a teraz som ich kúpila v malom obchodíku v Dúbravke, kde je seriózny majiteľ. Ten mi to poradil, chodievam tam častejšie. Aj on má malého psíka. Lebo tak sa mi zdá, že po tých neúspechoch s vareným kuracím a potom morčacím s ryžou, od toho králika má konečne pekné hnedé hovienka, aj dobrej konzistencie. A k tomu budem pridávať Probican pastu. Zatiaľ zje tých primiešaných granúl pomenej, najprv povyberá len mäso, až potom trochu granúl, ale po čase by som chcela prejsť len na granule. Teraz ešte nie, lebo ešte berie antibiotiká, aby ich nemal na prázdny žalúdok. Ďakujem.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod tigricka » 5. Okt 2007, 11:50

Sonca,
čo je tvoj psík chorý, ked berie antibiotiká? Lebo tie sú není dobré pre psíky. Náš ich má v sebe kopec. Možno aj z toho je taký kadejaký, len nie zdravý... Ja dnes cválam kúpiť tiež trainery, v Nitre máme veľkosklad, len ešte neviem, akú príchuť. To poprosím na mieste, nech mi poradia. Som zvedavá, čo to urobí s našim hafom, lebo už má štvrtý deň peknú stolicu aj s EU. Tak neviem.

Až je tu FOSILIA, chcem sa spýtať, či je trainer celá rada tých krmív hypoalergénna a holistická, alebo iba rada fitnes? Prosím, ak si tu odpovedz, lebo o pol druhej letím do toho veľkoskladu. A zstila som, že tam majú aj konzevy pre psíky, ako si mi radil(a). Potom napíšem , či prišlo zlepšenie. Ďakujem za každé Vaše rady, veľmi si cením Vašu pomoc a názory. Ešte raz ďakujem aj za drobca.

Ľudia, aj tak mi je záhadou, prečo kadejaký psíci, čo žerú tesco granule, alebo friskies im nič není a sú zdravý? Moja mama krmi vlčiačku (čistokrvnú s PP) s friskies a pes je stále v pohode. Žerie to od malinka, ešte aj chlastá kravské originál mlieko (a to sa hovorí, že psy práve z mlieka serkajú ako lioni).Hnačkuje iba pri odčervení. Dokonca si niekedy dá s kobylou aj rozmadžganý ovos a nič... Asi bude na tom niečopravdy, že doberman je brutal prešlachtený pes. Ahojte[/b]
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Okt 2007, 12:28

Tigricka prave preto sa vedu spory medzi zastancami zdravej vyzivy a tymi, ktorym to je jedno.

Po dohaleni davnejsieho podvodu pri vyrobe krmiva pre psov vyrabaneho z pilin a starych kozennych topanok bolo divne ze psi z neho priberali a nemali problemy. Ono to vsak vobec nie je divne, prave naopak uplne normalne. Avsak pri mnohogeneracnom krmeni uvidime prve vysledky.

Myslim, ze len rada Fitnes.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod sonča » 5. Okt 2007, 13:48

tigricka, a kde to v Nitre je ten veľkosklad? Ak sa mi osvedčia, išla by som tam aj ja, lebo mám v Nitre kopec príbuzných. Tie antibiotiká mu nasadila veterinárka na tie hnačky. Už štvrté za pol roka (a dvaja veterinári). Preto som sa rozhodla zobrať veci do vlastných rúk. Plus dávam prášky a čaj od liečiteľa na zápaly a podporu imunity. Mne zaberajú vynikajúco, tak ich dávam v primeranej dávke aj môjmu havinovi.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod tigricka » 5. Okt 2007, 16:27

Ahoj Sonča,
ten veľkosklad je oproti autobusovej stanici smerom k nemocnici. Pri nemocnici (od stanice) po ľavej strane je podnik Stará pekáreň. Za starou pekárňou je dvor, v ktorom je viac skladov a tam to je. Je to Rázusova ulica2. Ak chceš, pozri si www.trainer.sk a ono ťa to presmeruje na ich stránku. Celkom slušne mi tam poradili. Majú tam kopec všelijakých vecí pre zvieratká.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod petfan » 23. Jan 2008, 20:38

Preco stale rozoberate len zlozenie krmiva? To nikoho doteraz z tvojich vetov nenapadlo preliecit psika na gardie a kokcidie???Po tak dlhom case hnaciek moze mat nasledky na cely zivot.V creve sa jej "zlupu"klky,cez ktore sa vstrebavaju ziviny a bude trpiet malnutriciou cely zivot.Skus ist k veterinarnemu LEKAROVI.
Po tak dlhej dobe to pisem prakticky pre inych ktori budu mat tento problem.Napis,ako sa maju veci teraz.
petfan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31. Dec 2007, 19:29

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia