nestojace uška

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod dexter13 » 6. Sep 2007, 19:52

vsetky hentie sprostosti vratane kupirovania a kratenia chvostov su uplne blbiny, vymysli cloveka, vratane bielenia srsti a balickovania....


Jo mas ich na chov, ale ked im budu stat podlepovane usi, nemyslis ze rovnaky problem budu mat ich stence a ludia ktory ich kupuju....a huraaa invazia na leukoplast do hypermarketov :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nikka » 7. Sep 2007, 10:06

Jaj Dexter,

myslis, ze nejakym kseftakom zalezi, co sa bude dalej diat s ich steniatkami? Myslim, ze velmi nie. Potom by sa nechovalo na kryptorchidoch, na psoch, co maju luxacie patelly a dysplazie, entropie a ektropie atd. A toto ti chovatelia psov bez PP vyslovene podporuju, pretoze vacsinou maju na takychto zvieratach zalozene chovy :-( Skoro vsetky tie male "moderne" psy maju luxacie. Jorky a maltezaky, civavy... , ale uz aj parsony? To je hroza!
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod zuzupes » 7. Sep 2007, 12:18

dexter13,
robia sa v kynologii aj ovela horsie veci :( tie uska to je najmenej.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod mairi » 7. Sep 2007, 17:15

paulik píše:Ďakujem ti oreganka vieš ja ich mam na chov a chcem aby aj trochu vyzerali tu nejde o to či ich mam rada ja by som ich mala rada aj keby nemali nohy su to moji anjelici,ale už kvoli tomu,že ich nemam na zabavu tak chcem aby nejako vyzerali chapeš ma však?Ja ich lubim aj tak


ehm, to sa mi len zdalo alebo si hore pisala ze nie su s papiermi? na chov? :twisted: ak nie je s papiermi tak tam by som tie usi nevidela moc ruzovo polovica akozeyorkou co beha po ulici ich ma dolu
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod paulik » 7. Sep 2007, 18:57

ano mairi nie su s papierami dobre si čitala ja som ani nechcela s tým su iba problémi
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod mairi » 9. Sep 2007, 10:36

paulik píše:ano mairi nie su s papierami dobre si čitala ja som ani nechcela s tým su iba problémi


ake problemy? :? :shock:
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 10:08

problemy? preboha ake? skor by som to videla naopak. ked mam PP viem co mam doma (teda na 99%) no nie?
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod mairi » 10. Sep 2007, 10:19

zuzupes píše:problemy? preboha ake? skor by som to videla naopak. ked mam PP viem co mam doma (teda na 99%) no nie?

tiez ma to vyhlasenie celkom zaujalo :lol:
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 10:25

Paulik dovol mi otazku: Kolko ty mas vlastne psov? Lebo si tu zalozila tri temy. Ak dobre pocitam, mas westika a 2 yorkov. Yorkov bez PP, chces chovat-nesuhlasim-na riadny legalny chov su psy s PP, inak je to rozmnozovanie bez ziadnej zaruky a istoty a ide len o namastenie si kapsy z predaja bezpapierakov. Ak sa stane, ze by fenka utiekla, alebo by sa k nej dostal nejaky pes a boli by z toho steniatka, ok, tomu nezabranis, ale ak na bezPP napises, ze ich mas na chov, ide o nelegalne rozmnozovanie...westika mas predpokladam tiez bez PP, ked vravis, ze s tym su len problemy....S PP ma "problemy", skor by som to nazvala starosti, len ten, kto predava steniatka s PP, ze ich musi vybavovat. Ak ty mas psa s PP, ziadny problem nemas-mozno by si nemala ani ten problem, ze mu nestoja usi. Lebo tu mas zaruku genetiky....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 10:30

mudra odpoved rybicka :)
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod mairi » 10. Sep 2007, 11:42

rybicka píše:Paulik dovol mi otazku: Kolko ty mas vlastne psov? Lebo si tu zalozila tri temy. Ak dobre pocitam, mas westika a 2 yorkov. Yorkov bez PP, chces chovat-nesuhlasim-na riadny legalny chov su psy s PP, inak je to rozmnozovanie bez ziadnej zaruky a istoty a ide len o namastenie si kapsy z predaja bezpapierakov. Ak sa stane, ze by fenka utiekla, alebo by sa k nej dostal nejaky pes a boli by z toho steniatka, ok, tomu nezabranis, ale ak na bezPP napises, ze ich mas na chov, ide o nelegalne rozmnozovanie...westika mas predpokladam tiez bez PP, ked vravis, ze s tym su len problemy....S PP ma "problemy", skor by som to nazvala starosti, len ten, kto predava steniatka s PP, ze ich musi vybavovat. Ak ty mas psa s PP, ziadny problem nemas-mozno by si nemala ani ten problem, ze mu nestoja usi. Lebo tu mas zaruku genetiky....


ano rybicka, vyborne :D
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod paulik » 10. Sep 2007, 12:38

Milé najmudrejšie na svete ako som už povedala s papiermi sú len problémi mam s tým už skusenosti tak viem čo robím a s tým westíkom vobec nemate pravdu mne sa už stalo mala som čistokrvného maltézaka s PP a mala šteniatka s krížencom nechtiac ale pohode predali sa ale druhý krát sa znovu pripustila s čistokrvným maltezákom S PP a šteniatka boli aj biele aj čierne aj ciero biele tak teraz bud mudra asi mam trošku viac skúsenosti či nie
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod Fraga » 10. Sep 2007, 12:46

Paulik v tom prípade si fendulka fikla ešte s niekym o kom ty nevieš. Ako vieš aj u PP psov sa prekrýva na dva krat aby bol zaručený výsledok. Takže ak ti fenka hodila mix nie je to tým, že pred PP psom už raz mala štendá s bez PP, ale tým, že si fikla ešte s niekym. Druhá alternatíva, že ten PP pes nebol až taký PP, ako ti vravel jeho majiteľ :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 12:50

to si velka kynologicka(vlastne pardon,mnozitelka) ked nevies taketo zakladne veci! nehovorim ze kazdy musi vsetko vediet, ani ja neviem ani nikdy nebudem vediet vsetko, ale toto vie aj dieta.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 12:55

Paulik suhlasim s Fragou. Ak si mala cernobiele steniatka, fenka bola este s niekym o kom ty ani nemusis vediet...ak mala jedny steniatka krizene, dalsie neboli podmienene tymto krytim, je to hlupost, To akokeby ty si bola s chlapom a narodilo sa ti dieta a budes s druhym chlapom a druhe dieta sa podobalo na prveho chlapa. Rozmyslaj trochu, to je biologia a genetika. Len tu je rozdiel, ze fenka sa moze nakryt v tom urcitom obdobi 2x, takze z toho mix vzniknut moze
Naposledy upravil rybicka dňa 10. Sep 2007, 12:56, celkovo upravené 1
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia