pupočný pruh

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

pupočný pruh

Poslaťod Sarah » 31. Aug 2007, 23:13

Ahojte!Môže mi niekto poradiť?Mám maltézáčku, 5mesačnú.Chystáme sa však na operáciu, pretože má pupočníkový pruh,ktorý jej doposiaľ neodišiel.Zaujímalo by ma ako sa to mohlo vytvoriť a tiež či je táto operácia nebezpečná.A ešte jedna otázka:keby ste mali porovnať krmivo Eukanuba a Arion, ktoré by ste mi odporučili viac.Našej Funny chutia obe.Doteraz sme ju chovali na Arione avšak chcem prejsť na Eukanubu...Za odpoveď ďakujem :)
Sarah
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 31. Aug 2007, 23:02
Bydlisko: galanta

Poslaťod Fraga » 1. Sep 2007, 16:28

Našu jazvečíčku tiež operovali na pruh. Je to nebezpečné čo sa uspatia týka samotná operácia nie. Bola som pri tom ked jej to robila netrvalo to 5 min. Tak isto do 5 dni bola v pohode. Nebezpečené = hrozí úhyn ak sa to neoperuje. Vnikne to tak, že zle zrastie brušná stena po pupočnej šnúre a urobí sa vydutina. Čreva sa tlačia von a ked sa v tej vydutine zacviknú môže to spôsobiť uhynutie. O krmivách skôr v krmivách :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Anja » 2. Sep 2007, 9:19

Aj my mame problem s tym pruhom :( ¨moje šteniatko ma takmer 3 mesiace tak ešte chvilu čakame či sa to nezrastie ale vetka povedala že to nie je vobec tažka a nebezpečna operacia.a s tym uspanim ona najskor urobi testy či psik nema nejake problemy aby neriskovala
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia