[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Lupiny u psa

Lupiny u psa

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Lupiny u psa

Poslaťod tigricka » 3. Aug 2007, 8:35

Ahojte,
prosím Vás, neviete mi niekto poradiť a prezradiť, prečo má môj havinko lupiny? Nemôže to byť nejaká alergia? Má tri mesiace a kúpala som ho 2x za celý jeho život. Prvý krát som ho odparazitovala šampónom proti blchám. Srsť som mu opláchla kvalitne. Avšak ako uschol, ostal biely, ako keby na neho nasnežilo. Tak som počkala tri týždne a včera som ho okúpala šampónom Nizoral (je proti lupinám, lekárenský prípravok) v nádeji, že sa ich zbaví ale tiež sa očakávaný efekt nedostavil. Neviete, ako sa dá tento problém vyriešiť? Je to doberman, takže to na ňom moc vidieť. Za Vaše rady vopred ďakujem.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod schnauzee » 3. Aug 2007, 11:43

tak ja mam presne tento problem, mam dvojmesacneho hafana a ma srst plnu lupin...no ako zistujem, je tu u nas viacero takych psikov, co su steniatka a maju lupiny...ked som sa na to pytala veterinara, povedal mi, ze si s tym nemam robit starosti, ze u steniatok je to bezne, okolo 6-teho mesiaca sa mu vymeni stenacia srst a malo by to prestat...zaujimat sa mam o to jedine vtedy, ak by sa prehnane skriabal a pod....cize pokial nema ziaden iny problem, netrapit sa s tym.
Moj sa ale obcas aj skriabe a mam pocit, ze viac, ako by bolo treba, takze ak to neprejde alebo by sa to zhorsovalo, vyskusam nejake hypoalergenne krmivo.
A teraz som havinovi objednala lososovy olej, ktory je vhodny na rozne kozne problemy, precitaj si tu http://www.4labky.sk/index.php?act=view ... ductId=913 ...tento olej mi poradili aj ludia na tomto fore aj ini ludia ;)
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Luoiny u psa

Poslaťod katbary » 3. Aug 2007, 12:49

Tiež som mala podobný problém s lupinami u šteňaťa NO.Nakoniec po vystriedaní viacerých vetov mu bolo zistené,že má baktériu zlatého stafilokoka a nejaké plesne.Škrabal sa stále viac a viac...Tiež som myslela,že je to alergia na krmivo,ale ževraj šteňatá do roka nemávajú alergie na krmivá.
Dostali sme najskôr antibiotiká na baktériea potom humánne lieky na plesne/názov už nepamätám/a konečne to zabralo.Okrem toho sme ho kúpali raz do týždňa a zlievali takou po naftalíne smrdiacou tekutinou.Trápili sme sa skoro tri mesiace....Teraz má pol roka a dúfam,že sa to už nevráti.
katbary
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Jún 2007, 13:05
Bydlisko: Košice

Poslaťod tigricka » 3. Aug 2007, 12:54

Ahojte,
ďakujem, že ste mi napísali. Skúsim ešte počkať, čo to urobí. Alergou by teoreticky mať nemal, ale možno sa mýlim. Rozmýšlala som nad nejakým olejčekom na srsť. Asi skočím do lekárne veterinárnej, čo mi poradia. A hypoalergénny šampón pre psy by nepomohol? Neskúšali ste to niekto?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod schnauzee » 3. Aug 2007, 13:10

togricka, nikde nespominas, ze by sa tvoj psik skriabal...ale ak sa skriabe, moze a nemusi to byt alergia, pripadov moze byt viac, to ti uz cez forum nikto neurci, jedine veterinar po poriadnom vysetreni, t.j. nie len na zaklade anamnezy.
Pokila sa neskriabe, skus bud pockat, ci tie lupinky nezmiznu po nejakom case, popripade skus ten lososvy olej. Hypoalergenny sampon som pouzivala u svojho predosleho psika, kupila som ho tiez kvoli lupinam, ale nemalo to ziaden ucinok, nakolko problem bol v strave a sampon samozrejme stravu neriesil, mohol lupiny maximalne odstranit z pokozky, no nie odstranit pricinu. Po vymene stravy sa stav srsti vyborne zlepsil.
Existuje aj dalsia rada samponov na podobne problemy, ale vacsinou su to na nejaky konkretny problem s kouzou, radsej sa porad s veterinarom...neviem, z ktoreho si mesta, ale keby som sa ja tu sla poradit do veterinarnej lekarne, poradili by mi, ale preto, lebo vidia, ze som nieco prisla kupit a kupim :( teda...mam taku skusenost s nimi uz, ale mozno tak nepostupuju vsetci v tej lekarni, nechcem nikomu krivdit.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod tigricka » 7. Aug 2007, 21:08

Ahoj schnauzee,
psík sa neškriabe, ale ešte stále má lupinky, hlavne okolo chvostíka. Skúsim mu to natrieť tým olejčekom, takže myslíš, že by som mala navštíviť aj veterinára? Lebo zo stravy to asi nebude. Ďakujem za rady. Som y Nitry, poznáš tu nejakých odborníkov? Akého máš psíka? Ja dobermanka. Ahojte
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod offca » 7. Aug 2007, 22:43

Nič v zlom, len čumím s otvorenými ústami.

Má tri mesiace a kúpala si ho 2x..čo je dosť.

Bežne sa dospelý pes nemá kúpať tak často, tú mastnotu, ktorá sa mu tvorí, on bezpodmienečne potrebuje.
To vo všeobecnosti.
Ked ale pozriem na to, že ten tvoj štvornožček má 3 mesiace, pričom štence majú bežne nábeh na lupiny a suchú kožu, že je to doberman, ktorý je hladkosrstý, takže po vykúpaní mu v srsti neostane ani ždibinček mastnoty, ako by trebárs mohol fundlákovi..

Naozaj skús prestať hladať háčiky, jednoducho si nerob starosti, prestaň ho kúpať a teš sa zo šteniatka a z toho, že je zdravé, čulé, šikovné..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 8. Aug 2007, 6:53

suhlasim s offcou, kupat 3mesacne steniatko uz 2x je privela. Ja mam 1/2 rocnu fenku a kupala som ju 2x, v 4mesiacoch a to len preto, ze ked som ju hladila, tak mi po nej uz zostavali cierne ruky od prachu a teraz nedavno tiez kvoli tomu a aj preto, lebo sa chystame na vystavu. Ak mas psika v byte a chodite napr. po blate, tak mu len osprchuj cistou vodou packy a brusko, ale ziadny sampon. To kozu velmi vysusuje a potom sa nesmies cudovat, ze ma lupiny. :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod tigricka » 8. Aug 2007, 20:11

Ahojte,
nevedela som, ze sa nemoze tak casto kupat. Uz to viecej neurobim.A ako casto by sa mal teda kupavat. Viem, ze sa psikom masti koza, no myslela som si, ze to netrva az tak dlho. Hned ma neodsudzujte, nemam skusenosti tak ich zberam tu. A da sa to nejako popravit? Napriklad tym lososovym olejom? Dakujem Vam za rady a ak este nieco niekto viete o dobermanoch, tak mi prosim poradte. Dakujem.PA
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod offca » 8. Aug 2007, 22:00

Ok Tigricka, tak toto už vieš.
Teraz šteniatko bud nechaj tak, nech sa to postupne poupraví samo, alebo môžeš do žradla pridávať po lyžici oleja.

Inak sa má psík kúpať čo najmenej. Štňatá vôbec a aj dospelé psy len tolko, kolko je nevyhnutné. (samozrejme yorkshiráci sa teraz na mna s hrôzou zosypú)
Takže iba vtedy, ked je pes špinavý, smradlavý, skrátka ked to už nám samotným prekáža.

Musím povedať, že to nie je nijak nechutné, u nás bol jeden kúpaný pred rokom a pol (no už je to na úrovni "tento víkend sa do toho musím pustiť") a druhý pol roka (ten je uplne v poriadku). Oba sú hladkosrsťáky s krásnou srsťou a bez kožných problémov. Bez škriabania sa, bez lupín, skrátka psy, aké majú byť.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 8. Aug 2007, 22:08

Ked tak zalistujem do minulosti, môj argentínec mal dve sezóny po sebe ohromné problémy s kožou. A ako najust to boli práve tie roky, kedy sme najviac chodili po výstavách. Teda tie roky, kedy bol týžden pred každou výstavou kúpaný!
BINGO


Vtedy sme vyplácali 10tisíc len na liečivá (bez diagnostiky). Až som na záver prišla sama - pes to mal z vlhka. Vždy po poriadnom premoknutí mu sčervenela koža, vyhádzali sa až krvavé vyrážky, atď.
Síce dôvod je tento, no zdravému psovi nemá dážď spôsobovať nič - a to je rpesne ten háčik - on nemal v poriadku srsť. Nemalo ho čo izolovať od vody, od toho, aby sa srsť poriadne napila a mohlo sa to začať.

Takže to kúpanie bolo vlastne tým dôvodom. Čo som si dala, prosím pekne, do spojitosti až tu vďaka vám ;)

Vidíš Tigri, živý príklad.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod schnauzee » 9. Aug 2007, 0:31

tak tak, tigricka, ako ti tu uz poradili, psika netreba casto kupat. Svojho predosleho bradacika som kupalavala veeelmi malo, az sa mi mnohy cudovali. Bol farby korenie a sol, cize taky sivy, takze spinu na nom nebolo vidno :lol: a tak netrebalo casto kupat :lol: v niektorych mudrych knihach pisu, ze psika mozno kupat najviac raz za dva mesiace, ale u nas to bolo ovela menej, Alik mal peknu srst a my sme nepomreli na ziadnuinfekciu :lol: (ehm, a to moj manzel je na cistotu tak zasadnuty, az hroza :roll: )
a ten lososovy olej, ten sa nevtiera do srsti, ale podava do stravy :wink: mozes skusit, ak budes chciet.
Nuz a pytala si sa, akeho mam psika... mam steniatko opat bradaca, no tentokrat velkeho (predtym to bol maly). V nitre nepoznam nikoho, no nemyslim, ze hned musis navstivit veterinara...ak ma psik len lupinky, "vykasli sa na to", nezaoberaj sa tym teraz prehnane, pockaj par mesiacov, ak sa to neupravy, potom mozes zacat patrat po problemoch. Teraz mozes pridat ako doplnook napr. ten lososovy olej, tym nic nepokais :wink:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Re: Lupiny u psa

Poslaťod Martinka0612 » 16. Mar 2013, 11:05

Ahojte, a ako je to v prípade, ked mam doma labradora, ktorý miluje vodu a pri kazdej prilezitosti do nej skoci? Ako potom zabranit lupinam?
Martinka0612
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16. Mar 2013, 11:03

Re: Lupiny u psa

Poslaťod ricky » 8. Aug 2014, 23:50

my sme mali lupiny začali sme používať šampón pre citlivú pokožku s výťažkom z aloe vera a hľa mame krásnu srsť a rody sa už po kupani nejde zoskrabat do krvi, odporucam http://bud-cool.sk/pre-zvierata/kozmetika-pre-psov/aloe-shampoo-detail
ricky
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 8. Aug 2014, 23:44

Re: Lupiny u psa

Poslaťod Katka52 » 17. Mar 2016, 17:31

ricky píše:my sme mali lupiny začali sme používať šampón pre citlivú pokožku s výťažkom z aloe vera a hľa mame krásnu srsť a rody sa už po kupani nejde zoskrabat do krvi, odporucam http://bud-cool.sk/pre-zvierata/kozmetika-pre-psov/aloe-shampoo-detail

Náš pejsek má také velice citlivou pokožku, takže výběr šampónu nebyl úplně jednoduchý. :) Vyzkoušeli jsme jich opravdu spousty, nyní používáme značku Menforsan s aloe vera.
https://www.elektricke-obojky.sk/sampony-pre-psov/prirodny-skludnujuci-a-hojivy-sampon-menforsan-s-aloe-vera
Nevím, zda-li to není ten samí, o kterém mluvíte? :) Odkaz mi nejde otevřít.
Katka52
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Mar 2016, 17:25

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron