Predkožka - vrodená chyba?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Predkožka - vrodená chyba?

Poslaťod Knazkova » 9. Júl 2007, 10:51

Chcela by som sa niekoho spýtať. Máme 8- týždňové šteniatko Jacka Russella Teriéra. Pre d týždňom sme si všimli, že keď ciká, tak ciká nejako čudne. Zistili sme, že má trošku nahnisaný otvor na cikanie. On keď ciká vôbec pipíka nevystrčí. Je to chyba? A vrodená? Operuje sa to, alebo sa to rastom upraví? Ďakujem za odpovede a Vaše skúsenosti Ada
Knazkova
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Nov 2006, 3:10
Bydlisko: Dolná Ves 58

Poslaťod sylva » 9. Júl 2007, 11:12

A čo by ste mu chceli operovať? Akože urobiť obriezku? :lol: Pri cikaní nemusí nič odnikiaľ vyťahovať :wink: A hnisavý výtok je bežný, bolo by vhodné občas penis opláchnuť nejakou dezinfekciou na to určenou, napr. Betadinom.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod mmseltie » 9. Júl 2007, 14:07

Ešte môžete ostrihať na danom mieste chĺpky, nebudú sa zliepať a spôsobovať väčšie znečistenie bruška močom.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod sylva » 9. Júl 2007, 14:40

To síce môže, ale to nepomôže. Takýmto výtokom trpia aj psi, ktorí "tam" nemajú žiadne chlpy. Špina sa drží hlavne pod predkožkou.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2007, 18:03

jaaj, ludia kam na to chodite... hnisavy vytok??? ... kdeze, obycajny maz z pohlavnych zliaz, ma to kazdy pes... bozinku povie vam to kazdy vet.

btw. neviem, co ma ako vystrkovat pri cikani :lol: privedte mu fenecku a hned ho vytahne... :wink:

zakladne veci :shock:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod offca » 9. Júl 2007, 19:19

Dexter, ako "po domácky" rozoznáš hnisavý výtok od obyčajného mazu?
Velké množstvo psov má tento hnisavý výtok, ktorý vzniká zanesením oblastí pod .. ako to nazvať..predkožkou (??)
Nevenuje sa tomu extrémna pozornosť.. Môže sa dezinfikovať (ako spomenula Sylva)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2007, 21:08

Bratrancovi sa dvaja veti vysmiali, ci mu hrabe :D tak nech s nim zajde...btw. Na psovi vidis, ze ma niekde hnisavy zapal, ma bolesti, je nesvoj a podob. Akn clovek

ps: keby mi niekto dal dezinfekciu na ftaka tak newim :D , ale ako myslite moze byt :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod sylva » 10. Júl 2007, 7:08

Áno, dexter, ako som povedala, je to bežné a nič závažné, ale viem o prípade, keď takto pes prišiel o "vtáka". Nejako to podcenili, začalo mu to hnisať a pes bol vybavený. Tebe nikto dezinfekciu neodporúča, stačí, keď sa občas umyješ :twisted:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 10. Júl 2007, 11:12

nj, chudak :lol: ale vies ja som sa uz stretol hocicim, jedna tetuska od vedle isla s psov vetovi, ze ma nador.... a pritom asi nevie, ze psik ma ako aj clovek - obycajne koule :lol: :lol:

ps: najlepsia dezinfekcia su psove vlastne sliny, aspon u vacsiny, kt. este maju "zakladne" instinkty :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron