Ako viem, že sa už blíži porod?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Ako viem, že sa už blíži porod?

Poslaťod angi » 1. Jún 2007, 10:05

Dobrý.Mám ratlíka, a je v 57. dni tehotenstva.Všimla som si, že v noci olizuje svoje bruško a šteniatka jej tam harjú futbal :-) je veľmi nervozna ale zatial dobre papká.
Ďakujem
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod korra » 1. Jún 2007, 11:34

hadam ti toto pomoze: (zdroj www.veterina-info.cz)


Zlaté pravidlo číslo dva.
Od 58. dne gravidity je pro určení času porodu velmi vhodné (resp. nutné) měřit feně 2x denně v konečníku teploměrem tělesnou teplotu. Normální zdravá březí fena má stále okolo 37 do 39 stupňů. Na rozdíl od člověka je normální tělesná teplota psa teplota vyšší a s podstatně větším fyziologickým rozptylem. Teplotu je podstatné měřit v pravidelnou hodinu. Je jedno, jestli v 7 a v 19 nebo ve 4 a v 16. Důležitý je odstup 12ti hodin, který spolehlivě zachytí krátký pokles teploty před porodem. Fena v předporodní fází, asi 36 hodin před začátkem porodu, náhle přechodně sníží svoji teplotu pod 37 stupňů. Při pravidelném měření pokles zachytíme. Je to jediný objektivní ukazatel, podle kterého může laik spolehlivě rozpoznat blížící se porod. Některé feny před porodem hledají tiché a tmavé kouty v bytě, jiné si hrabou pelechy, některé se odmítají venčit, jiným se spustí mléko, další nechtějí žrát a ...... některé jsou úplně normální. K odhadu začátku porodu tedy zbývá opravdu jen pravidelné měření.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod angi » 1. Jún 2007, 14:15

ĎAKUJEM!!!
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod emusa » 15. Jún 2007, 16:04

pes dychci,je nepokojny atd. Prajem bezproblemovy porod :D
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Poslaťod angi » 16. Jún 2007, 14:38

No dobrý.5.6. moja Lily porodila. Darmo som sledovala jej teplotu, darmo som ju pozorovala aj v noci, nevšimli sme si v čas, že sa porod začal. Bohužial práve preto jedno šteniatko zomrelo.Bol to cisársky porod. Tri šteniatka sú zdravé. :-) Tešíme sa z nich, sú zlaté, živé a krásne.Lily sa o nich užasne stará,ani som to nečakala.Pred tým bola taká ...hravá a bláznivá.Teraz je z nej úžasná matka :-))))
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Michaela » 17. Jún 2007, 14:42

angi píše:No dobrý.5.6. moja Lily porodila. Darmo som sledovala jej teplotu, darmo som ju pozorovala aj v noci, nevšimli sme si v čas, že sa porod začal. Bohužial práve preto jedno šteniatko zomrelo.Bol to cisársky porod. Tri šteniatka sú zdravé. :-) Tešíme sa z nich, sú zlaté, živé a krásne.Lily sa o nich užasne stará,ani som to nečakala.Pred tým bola taká ...hravá a bláznivá.Teraz je z nej úžasná matka :-))))



ked sa fenka stane matkou uplne sa zmeni. moja uz ma len jedno steniatko z 3, no vlastne to si nechavame a hra sa len s nim a inym psom sa nechce. :D len ked hodim lopticku alebo vyberem hracku tak jej zaziaria oci ale uplne inak. neviem to popisat vyzera ako keby zmudrela a viacej odpociva. inak lili je ake plemeno? moja odrodila sama bez problemov aj pupocne snurky odhryzla a vsetko. nebolo jej treba vobec pomahat
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod angi » 18. Jún 2007, 10:19

Moja Lily je Srnči Ratlík. Je taká maličká, tenučká a pri porode jej nepomohla ani injekcia.Bola veľmi úzka, neotvorila sa tak, ako by sa mala. A sono potvrdilo , že jedno šteniatko to najvačšie, ktoré bolo už takmer vonku, už bolo mrtve a ani lekár ho nevedel vytiahnuť.Ale hlavné je, že ostatné šteniatka a aj moja Lily je v poriadku. Ozaj mi chýba...Je taká iná.Doteraz ľúbila len mňa, bola ako moje decko.Teraz sa stará len o šteniatka, viem, že to je správne ale aj tak :-))) Asi aj ja nechám jedno šteniatko.Neviem, či pre ňu nebol šok, keď by sme jej zobrali všetky .Bola by veľmi smutná.Alebo nie?
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod emusa » 19. Jún 2007, 16:34

angi píše:No dobrý.5.6. moja Lily porodila. Darmo som sledovala jej teplotu, darmo som ju pozorovala aj v noci, nevšimli sme si v čas, že sa porod začal. Bohužial práve preto jedno šteniatko zomrelo.Bol to cisársky porod. Tri šteniatka sú zdravé. :-) Tešíme sa z nich, sú zlaté, živé a krásne.Lily sa o nich užasne stará,ani som to nečakala.Pred tým bola taká ...hravá a bláznivá.Teraz je z nej úžasná matka :-))))
noo gratulujem a ked budes mat fotky tak ukaz:)
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Poslaťod angi » 20. Jún 2007, 11:11

Pošlem fotky na mail? alebo sem na túto stránku tiež viem?
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Michaela » 20. Jún 2007, 13:13

jeeeej aj moj ujo ma tiez ratliky. neviem zalezi od fenky. ale sirka ich mala rada vsetkych, ale liezli jej na nervy ked chceli stale cucat hlavne falko - pozri si ich na www.sirkinesteniatka.nafoceno.cz a stranka tych ratlikov je www.mhpfb.wbs.cz ma ich tiez na chov. a lili je akej farby? cierna s palenim alebo hneda? a mozes si pozret stranku sirky www.sirka.wbs.cz
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod angi » 20. Jún 2007, 14:02

Moja Lily je o voľačo menšia.Má 2,5 kg, na stránke som čítala , že štandard je 4 až 6 kg. (???)
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod emusa » 20. Jún 2007, 15:28

angi píše:Pošlem fotky na mail? alebo sem na túto stránku tiež viem?
nooo mozes sem aby sa vsetci pokochali :D
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Poslaťod angi » 21. Jún 2007, 7:27

Sem ako viem dať obrázky?
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron