domáci lekár

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

domáci lekár

Poslaťod evulkak » 30. Máj 2007, 10:26

Ahojte,

chcela by som poprosiť o radu alebo pár dobrých nápadov ako jednoducho doma preliečiť psíka. Čo je možné alebo naopak čo sa nesmie podať.
Neviem či som to tu spomínala ale Artur mal pred týždňom zapálené mandle. Chodili sme k veterinárovi.. ten mu napichal nejaké vitamíny (nechcel podať ATB pretože si myslí že Artur je ešte mladý a bola by škoda rozbiť mu organizmus kadejakým svinstvom) Lenže tá pálka ktorú si vypýtali za dva dni liečby ma len utvrdila v tom, že keby som vedela čo mu je tak si to vyliečim sama.
Toš poraďťe teda čo na zapálené hrdlo, kašel a sopel. Dá sa nasadiť taká istá liečba ako u človeka? Paralen a vitamin C?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 30. Máj 2007, 12:15

Ahoj Evi, moja ma 3 mesiace a mala virozu, daval jej 3 dni antibiotika a nemyslim si, ze by do nej cpal nejake svinstvo. Pomohlo jej to velmi. Domaci lekar- ono v podstate mozes davat NIEKTORE lieky a vitaminy ako cloveku, ale rozhodne vo velmi nizsich davkach, cize ak ty si beries paralen 1, tak jemu to rozpocitaj podla vahy. Napr. ja som od veterinara mala doporucene vitaminy(ludske) a povedal, ze ak mam 60kg a ona 20 musi dostat bud 1/3, alebo 1 raz za 3 dni.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 31. Máj 2007, 12:11

no ono zapálené hrdlo, kašel a sopel byvaju niekedy dost vazne a ked sa to zanedba, tak je zle.radsej by som sa radila s veterinarom.a ked sa Ti zda drahy, vyskusaj ineho niekedy byvaju medzi nimi dost velke cenove rozdiely - ale aj pristup a odbornost byva rozdielna.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Re: domáci lekár

Poslaťod RJP » 31. Máj 2007, 12:27

mnohí veterinári sú nenažratí zbojíci.Odo mňa tiež vydrankali nehorárne prachy / niektorí si dávajú si na lieky 100%/zažil som xxxxx čo až 300%
Ak ti možem poradiť daj tvojemu psovi amoxicilyn.Zožeň si teda injekčný synulox,alebo clamoxyl.Neber betamox a noroclav je to síce lacnejšie,ale .....
Sú to ATB ale neboj sa nič sa psovi nestane.Z tabletiek skus zohnat amoksiklav,alebo na horné cesty dýchacie by mohol byť aj clyndamicin.
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod rybicka » 31. Máj 2007, 13:12

My sme dostali synulox na virozu
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod RJP » 31. Máj 2007, 14:49

Pozri samozrejme,že ste mohli dostať synulox na virózu,pretože synulox je ATB amoxicilyn -teda širokospektrálne antibiotikum.V bežných lahkých prípadoch učinukuje dobre.Len ked je pes vážne chorí /čo tento nieje/tak sa dajú dať ATB z rady cefalosporínov až po enrofloxacin,ale to už je hodne silné ATB z vela nežiadúcimi učinkami.
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia