smutok ci choroba

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

smutok ci choroba

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 10:22

snad mi tu budete vediet nieco poradit. ja uz som premyslala nad vselicim ale nic ma nenapada. Aby som to cele zhrnula o co mi ide. V nedelu sme boli u veterinara lebo Arthur ako jedol tak sa drhol.. nedokazal poriadne prehltat. Doktor nam diagnostikoval zapalene mandle. naordinoval liecbu kalcium, Metacam, B complex. Dohodli sme sa ze to nebudeme liecit antibiotikami lebo je este mlady..aby sme mu uplne neznicili imunitu. Na druhy den sme tam boli opät.. znovu mu napichal tie iste lieky resp. vitaminy s tym ze sa mu to hrdlo krasne stiahlo a ze na dalsi den staci prist na kontrolu. Na tu kontrolu sme uz nesli nakolko sme mali vecer firemnu akciu na ktorej som zial musela byt. Ked som prisla z prace domov bol v pohodke.. isla som ho vyvencit asi na hodinku.. dvakrat kadil.. celkom slusne a sli sme domov. dala som mu najest a odisla som na tu akcosku. Zral v pohode.. dokonca aj ked som vecer prisla domov a davala som mu poslednu porciu chrumal ako besny. No dnes rano ma zobudil o pol siestej.. tak som po chvili vstala (medzitym mrncal a plakal) a isla som s nim von. Urobil vsetky potreby.. vystekal par ludi a sli sme domov. Lenze ked som mu nasypala jedlo ovonal.. pustil sa do toho, ale po chvilke prestal.. opät zamrncal.. vzal par granuli do papulky a doniesol mi ich do obyvacky k noham. Tam mi ich polozil.. sadol si a pozeral na mna. Potom ich vzal a pomalilinky schrumal. spravil to asi tri krat mozno aj styri.. Tak som mu tie granule vzala lebo som myslela ze mozno sa mu tlaci nejaky zub a jeho to boli..a namiesto nich som mu dala kuraciu tasticku. nepochopitelne sa na nu nevrhol..najprv ju onuchal nieco pojedol a opet mrncal... Ja netusim co by to mohlo byt... Je fakt ze mal trosku redsiu stolicu nez mava ale nebola to hnajda. Napada ma len ze ci sa mu to hrdlo nezapalilo znovu alebo ci netrucuje pretoze bol vcera takmer cely den sam. Co si o tom myslite?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 10:24

Este ma potom napadla jedna vec. Vcera u nas konecne pokosili travu.. ci nepozral nejake to seno vonku (to on celkom rad aj kralikom kradne) a to mu to hrdlo opät poskriabalo... Fakt netusim. Inak sa sprava v podstate normalne... nieje malatny, tesi sa, je hravy.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 11:24

Ja teda veterinár zďaleka nie som - ale ako vyzerali tie mandle keď ste boli 1. raz u doktora?? Hovoril niečo o možných následných komplikáciách?? Odporučil nejaké zmeny v režime kŕmenia, podávaní vody??
skús to hodiť do sekcie vet poradne... :arrow:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nikka » 23. Máj 2007, 11:34

Ak to ma teda naozaj len anginu, tak na to mam vyskusany joxovy roztok. Celkom rychlo zabera a nemusela som davat antibiotika. Je to sice pre psika dost neprijemne :cry:
A granulky som davala rozmocene vo vode, aby zbytocne nedrazdili hrdlo.

Ale na tvojom mieste, by som radsej opat zasla za vetom a popytala sa co a ako.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 12:40

Nils:

bohuzial ja som sa mu do tych mandli nepozerala.. Aj tak ho musel uspat aby mu tam vedel dat ten nastroj.. taky zobacik nenapada ma nazov.. aby sa mu na to vedel pozriet.
O komplikaciach nehovoril. Povedal len ze je teraz medzi psikmi rozvinuty nejaky virus nieco ako angina. To je vsetko. co sa tyka krmenia tiez som sa ho pytala povedal ze to moze ostat tak ako to je...a voda detto.
este vlastne sme dostali kvapky do oci.. ma zapalene ocko..pod treti vieckom ma hnisave folikuly.. nieje ich vela a ani niesu velke. Na to dostal kvapky.. drzim ich v chladnicke. Niesom si ista ci to niesu ATB. je mozne ze by to mohlo mat suvis?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 12:43

Nikka:

niesom si ista ci namocene granule pomozu ked poriadne nejedol ani tu tasticku od pedigree co inokedy sa po nej ide zabit.
Priatel bol teraz doma.. povedal ze Arthur je zivy :D , vrti chvostom a aj zbastil tie "ranajky". Len bohvie ako dlho mu to trvalo. Vraj vonku kadil...taku hnajdu ze to ani zozbierat nevedel.


Vlastne vcera sme este boli u kamosky co ma tiez bradaca. Hrali sa.. a jej dcera mu dala nejaku keksikovu kosticku a popritom Arthur tej fenke kradol zradlo z misky. No myslim ze tu problem nebude.. krmime tym istym krmivom.. kupujeme spolu velky pytel a delime si ho. este ho odsledujem.. ak by sa k veceru nic nezmenilo pojdem k veterinarovi alebo mu minimalne zavolam.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nikka » 23. Máj 2007, 12:49

Tak to nebude len to hrdlo. Inac som si vsimla, ze ti nezral ani kapsicku, ale predsa len ked ma peso velmi opuchnute hrdlo je pre neho setrnejsie nieco ine ako suche granulky a tie si mu neprestavala davat.

Vsak teda vecer uvidis a podla toho sa treba zariadit. Vela stastia nech je to len nejaka malickost. :wink:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 12:53

Snad fakt len pozral vonku nieco co mu drazdilo brusko. Mozno tie chumace z topola.. aj to som mu vytahovala z papule. Mame ich tam namraky ako pokosili. Uz sa neskryvaju v trave.. :(
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 14:29

Nikka píše:Tak to nebude len to hrdlo. Inac som si vsimla, ze ti nezral ani kapsicku, ale predsa len ked ma peso velmi opuchnute hrdlo je pre neho setrnejsie nieco ine ako suche granulky a tie si mu neprestavala davat.

Vsak teda vecer uvidis a podla toho sa treba zariadit. Vela stastia nech je to len nejaka malickost. :wink:


...tak s týmto súhlasím, ale stále sú to len názory laikov - takže - ak sa to nezleší - veď vieš :arrow:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nikka » 24. Máj 2007, 7:42

Nils, suhlasim s tebou.

Ked je peso chory, neda sa proste len tak poradit cez net a ani telefonicky. Vzdy je najlepsie a najistejsie navstivit veterinara, ktory zvieratko vysetri a urci diagnozu a liecbu.
Najlepsie je, ked zacina byt psik chory, zavolat veterinarovi a popytat sa co a ako. Ten ma dostatok skusenosti, aby vedel poradit. Ale pri vaznych zdravotnych problemoch alebo pretrvavajucich treba iste co najrychlejsie utekat do ambulancie. Pre veta je najlepsie osobne vysetrit zvieratko. Pes nevie rozpravat a povedat, co mu je a co ho trapi. Vela majitelov tiez toho svojho milacika az tak dobre nepozna a tiez to nevedia dobre urcit a byvaju s tym zbytocne problemy.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 24. Máj 2007, 7:48

caute vospolok,

no tak som vcera dosla domov... rovno som ho brala von za druhym psikom (za jeho bratom) aby sa pohrali. Boli sme vonku asi dve hodky..a ked sme prisli domov dala som mu granulky..a len sa tak za nimi zaprasilo.. tak som sa potesila... a dnes rano zase. takze tipujem ze mal chudak len depku ze som ho predvcerom opustila ked som mu dala jest. Asi sa bal ze to urobim znovu. Normalne ked odchadzam z domu dostane "keksik" a poviem mu ostan.. a to uz vie ze idem prec ale s tym krmivom som ho asi zmiatla chudaka.
Tak sa mi ulavilo ani neviete :P
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia