vyberanie kliestov

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

vyberanie kliestov

Poslaťod peto543 » 10. Máj 2007, 9:06

Ahojte
dnes mal moj pes kliesta, bol uz dost velky nacicany, pri vyberani sa ale roztrhol a hlava ostala zakusnuta dnu v rane a nejde von. je to podla vas problem ? nemoze z toho vzniknut niaky zapal alebo tak?
peto543
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Apr 2007, 13:34

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2007, 10:38

No to moze a v dnesnej dobe, kedy je vela kliestov infokovanych a velmi odolnych je to aj dost pravdepodobne. Doporucila by som zajst k vetovi. v kusadlach kliesta je dost jedovatej latky na zapalenie rany.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 11. Máj 2007, 7:31

Problém to vôbec nie je, hlavne do toho nerýp ihlou a pod ako kedysi ja . :roll: Ak bol klieš infikovaný, nemusí tam tá hlava ani ostať a máš smolu.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Lucia.ja » 24. Máj 2007, 18:39

ja si myslím, že to problém je, ak bol kliešť infikovaný. ale v každom prípade zájdi k veterinárovi. a ešte niečo. ak raz nevieš vytiahnuť kliešťa tam ho nevyťahuj lebo kvôli tvojej s prepáčením hlúposti môžeš poškodiť psíkovi!
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron